Home » Articles posted by Marta Mazur

Author Archives: Marta Mazur

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek – 22 maja – odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tym razem dzieci stanęły przed wielkim wyzwaniem – musiały zdjąć zaklęcie rzucone przez złego czarodzieja na baśniową krainę. Aby można było osiągnąć sukces, należało wykonać szereg zadań prowadzących do tego celu. Między innymi Dzieci musiały: odnaleźć ukryte przez złego czarodzieja baśniowe przedmioty, wziąć udział w baśniowym kole fortuny, zatańczyć taniec Pszczółki Mai oraz taniec w rytm angielskiej piosenki o groźnym lwie. Kolejnym poleceniem skierowanym do dzielnych Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu prezentowanej przez naszych uczniów baśni oraz wskazanie fragmentów, które są niezgodne z prawdą. Odważni Goście z łatwością uporali się ze wszystkimi problemami i dzięki nim w baśniowej krainie zapanował ład i prządek.

Po wyczerpujących zadaniach, przyszedł czas na poczęstunek i podsumowanie.  Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom, które systematycznie uczęszczały  na zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką” i wręczyła nagrody.

 Wszyscy życzyli sobie radosnych i udanych wakacji.

Cieszymy się, że dzielne Przedszkolaki już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach jako uczniowie naszej szkoły.

Do zobaczenia!

Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień:

 

Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  W czwartek 27 kwietnia uczniowie starszej grupy wiekowej spotkali się na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z programu przygotowanego przez klasy 4a i 4b zebrani dowiedzieli się z czyjej inicjatywy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia.   Uczniowie recytowali teksty opowiadające o trudnej sytuacji gospodarczo – politycznej Polski w drugiej połowie XVIII wieku i nadziejach Polaków, które  wiązały się ze zmianami wprowadzanymi przez konstytucję. Opowiadali czym dla naszych przodków była wolność, naród, ojczyzna, i co te pojęcia znaczą dla nas dzisiaj. W wykonaniu klas czwartych radośnie zabrzmiały piosenki „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Na zakończenie spotkania wszyscy  widzowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień do  aktywnego uczestnictwa w obchodach tego święta organizowanych w naszym mieście.

 

SUKCES NASZYCH SZCZYPIORNISTEK

Miło nam poinformować o sukcesie  NASZYCH SZCZYPIORNISTEK.

13 kwietnia 2018r. dziewczynki brały udział w Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Wywalczyły awans do półfinałów, który odbędzie się 26 kwietnia.

Jesteśmy już w ósemce najlepszych szkół w Krakowie.

                                                                            Życzymy  dalszych sukcesów.

Reprezentacja szkoły:

 • Iga Jajeśnica
 • Ksenia Łyko
 • Weronika Chytrzyńska
 • Natalia Machowska
 • Aleksandra Michno
 • Sandra Wiatrak
 • Oliwia Koziołek
 • Natalia Kryza
 • Julia Rajczyk
 • Dominika Skóra
 • Amelia Woźniak
 • Iga Szumilas
 • Eliza Żurad

DSC_0614 magda sport

Młodzi chemicy w akcji…

Kilka miesięcy pracy za nami, w piątkowe popołudnia młodzi naukowcy zgłębiają tajniki eksperymentów i zjawisk chemicznych.

Do tej pory udało nam się wykonać doświadczenia dotyczące napięcia powierzchniowego wykonując efektowne tęcze na mleku. Poznaliśmy zastosowanie chemii w produkcji kosmetyków: mydełek i żelków myjących.

Wprowadziliśmy też trochę magii na zajęcia – czarowaliśmy i zmienialiśmy barwy wyciągu z czerwonej kapusty przy użyciu różnych odczynników oraz tworzyliśmy niepękające bańki mydlane.

 

      Zapraszamy na film z "laboratorium"

 

PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 28 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Między innymi siódmoklasiści wcielili się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto pokazali zebranym komiks wykonywany zespołowo, któremu nadali tytuł „Miłość w czasach pożogi”. Jak można się domyślać, przybliżyli w nim przede wszystkim uczucie łączące Winicjusza i Ligię. Dzięki krótkim scenkom, klasy młodsze miały okazję zobaczyć, jak ukazano w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan. Mogły też poznać życie i twórczość samego noblisty, w którego postać wcielił się jeden z uczniów.

            Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili swym młodszym  kolegom, że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.

Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra

Dnia 12 marca odbyła się Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra podczas, której wręczone zostały
nagrody dla uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII c, którzy wykonali animacje komputerową o zwycięskiej obronie Kościoła na Jasnej Górze podczas Potopu Szwedzkiego.

IMG_4517 konkurs historia

Akcja „WIELKANOC Z PCK”

IMG_4434 wolontariat2

Żywa lekcja historii

W środę 7 lutego 2018r. uczniowie klas 4 – 7 brali aktywny udział w żywej lekcji historii. Tematem byli polscy i szwedzcy żołnierze oraz ich uzbrojenie w XVII wieku.
Uczniowie mierzyli zbroje muszkietera, pikiniera i husarza, z zainteresowaniem słuchali opowieści prowadzącego o bitwach toczonych w tamtych czasach.

Zachęcamy do udziału w akcji

Zachęcamy do udziału w akcji

„Always jak dziewczyna”

Zachęcamy do głosowania na NASZE SZCZYPIORNISTKI, które biorą udział w konkursie „Always jak dziewczyna”.
Mogą wygrać 4 tys. zł na sprzęt sportowy. Głosować można codziennie do 14 marca 2018r.

1 głos = 1 punkt.

Natomiast za zrobienie zakupów w Tesco i zeskanowanie paragonu, na którym znajdą się 2 produkty: dowolny firmy Always oraz drugi produkt dowolnie wybrany spośród marek: Gillette Venus, Pantene, Oral-B, Blend-a-med., można dać Dziewczętom aż 50 punktów.

                                                   Jeden paragon = 50 punktów

                     Zachęcamy do głosowania codziennie:

https://www.alwaysjakdziewczyna.pl/category/malopolskie/

 

Szkoła Podstawowa nr 80 ręczna2

 

Matematyczne sukcesy uczniów.

alfik mat

Poznaliśmy wyniki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że dwie osoby: Weronika Zębala z klasy 5a oraz Szymon Sadowski z klasy 7c,  otrzymali dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Weronika zajęła 17 miejsce w województwie, a Szymon 59. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach! Szczególnie trzymamy kciuki za Szymona, który za klika dni będzie zmagał się z zadaniami w etapie rejonowym Małopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. 

Dyplom   Szymona  kl. 7c                                   Dyplom  Weroniki kl.5a

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

    We wtorek 16 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Tym razem spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.
            W pierwszej części, stosownie do zimowej aury, dzieci układały puzzle z bałwankiem, poszukiwały w labiryncie drogi prowadzącej do sanek oraz uczyły się wycinać śnieżynki.
Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły również w emocjonujących sportowych wyścigach. W przerwie czekała na Przedszkolaków słodka niespodzianka – rurki z kremem przygotowane przez nasze Panie Sprzątające. Były pyszne! Można było dostać drugą porcję!W drugiej części zajęć dzieci zostały zaproszone na wystawę zwierząt hodowanych przez uczniów naszej szkoły. Po wysłuchaniu ciekawostek o ich pielęgnacji, była okazja do indywidualnych obserwacji i głaskania wybranego pupila.

            Mamy nadzieję, że czas spędzony w „80-tce” był  okazją do dobrej zabawy i każdy znalazł dla siebie coś interesującego. 

KSIĄŻKA JEST NAJLEPSZYM TWOIM PRZYJACIELEM!

„Książka jest najlepszym twoim przyjacielem” – mogli się o tym przekonać uczniowie klas czwartych, piątych oraz siódmych, którzy 9 stycznia 2018 r. zgromadzili się w stołówce szkolnej, by oglądnąć efekty pracy szóstoklasistów z lekturą „W pustyni i w puszczy”  Henryka Sienkiewicza.

Przedstawiciele klas szóstych wcielili się w głównych bohaterów powieści, Stasia i Nel, ukazując ich najciekawsze przygody. Przedstawili również zwyczaje afrykańskiej wioski, w tym taniec murzyński. Zaproponowali wspólne spędzanie wolnego czasu z grą planszową, którą zatytułowali „Śladami Stasia i Nel”. Dzięki prezentacji multimedialnej poszerzyli wiedzę zgromadzonych uczniów, dotyczącą egzotyki Czarnego Lądu.

Występ podobał się wszystkim i został nagrodzony brawami.