Home » Articles posted by Marta Mazur

Author Archives: Marta Mazur

Wolontariusze na start…

Wolontariusze na start….To była pracowita niedziela. 5.PZU Cracovia Półmaraton Królewski za nami , a był zwieńczeniem tzw. królewskiej triady biegowej. W jej skład wchodzą jeszcze dwa inne biegi ( PZU Cracovia Maraton i PZU Bieg Trzech Kopców),w których również braliśmy udział. Wolontariuszom naszej szkoły tym razem przydzielono stanowisko Depozytu w Małej Hali Tauron Arena. Naszym zadaniem było przyjmowanie ,a po skończonym biegu wydawanie osobistych bagaży biegaczy (ok.10 tysięcy). Dostaliśmy wiele serdecznych podziękowań i uśmiechów.Zmęczeni ,ale szczęśliwi wracaliśmy do domów , bogaci o nowe przeżycia i doświadczenia .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia….

STARS – jesienny przejazd

Dnia 11 października fani dwóch kółek  wzięli udział w jesiennym przejeździe nowohuckim, organizowanym w ramach projektu STARS. Trasa zaczynała się w Parku Ratuszowym. Pod eskortą służb porządkowych przejechaliśmy ulicami starej Huty aż do Mistrzejowic. Tam dołączyli  rowerzyści z innych szkół.  Celem  przejazdu było pokazanie mieszkańcom dzielnicy, jak wielu uczniów dojeżdża do szkól rowerami i trzeba na nich uważać. Wszyscy szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce startu. Do zobaczenia wiosną!


 

 

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VIII.

Dzięki fantastycznej muzyce i wspaniałym efektom specjalnym uczniowie oddali się dyskotekowemu szaleństwu.

Serdeczne podziękowania dla naszego szkolnego DJ – Pana Szczupackiego, dzięki któremu uczniowie mogli oddać się tanecznym szaleństwom i miło spędzić czas oraz dla wychowawców klas i Dyrekcji, którzy przybyli, aby dopilnować bezpieczeństwa uczniów podczas zabawy.

Dziękujemy również młodzieży, która bawiła się świetnie i z dużą kulturą.

Samorząd Uczniowski  dziękuje wszystkim za przybycie i doborową imprezę!

 

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku w  Europejski Dzień Języków Obcych – 26 września, 80- tka rozbrzmiewała anglojęzycznym gwarem.
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego (p. M. Górz-Świderska, p. M. Kucha, p. A. Młynarska i  p. K. Mroczek) przygotowały – w holu I piętra – zestaw atrakcyjnych zagadek, krzyżówek,  rebusów i wykreślanek, które można było rozwiązywać podczas przerw. Chętnych do spędzenia przerwy przy kolorowym stoisku w barwach Zjednoczonego Królestwa nie brakowało. Energiczne asystentki z klasy 6B (Jagoda Gotfried, Ksenia Łyko i Izabela Madeja) błyskały fryzurami w odpowiednich kolorach. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca, a słodka nagroda była dodatkową motywacją.
Już dzisiaj zapraszamy Was za rok !!!

 

Nasi wolontariusze w akcji….

W niedzielę ,30 września 2018r wolontariusze naszej szkoły(12 osób) wzięli udział w imprezie sportowej – 12 edycji  PZU Biegu Trzech Kopców.Uczestnicy biegu (2505 osób) mieli do pokonania dystans ok.13 km, prowadzący przez trzy wzniesienia:Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego.Nam wolontariuszom przypadł ,,punkt odświeżania”na 7 km tuż pod Kopcem Kościuszki.A ponieważ jesienna ,słoneczna pogoda dopisywała,towarzyszył nam entuzjazm,dobry humor i chęć działania.Oto my…….

 

 

 

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek – 22 maja – odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tym razem dzieci stanęły przed wielkim wyzwaniem – musiały zdjąć zaklęcie rzucone przez złego czarodzieja na baśniową krainę. Aby można było osiągnąć sukces, należało wykonać szereg zadań prowadzących do tego celu. Między innymi Dzieci musiały: odnaleźć ukryte przez złego czarodzieja baśniowe przedmioty, wziąć udział w baśniowym kole fortuny, zatańczyć taniec Pszczółki Mai oraz taniec w rytm angielskiej piosenki o groźnym lwie. Kolejnym poleceniem skierowanym do dzielnych Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu prezentowanej przez naszych uczniów baśni oraz wskazanie fragmentów, które są niezgodne z prawdą. Odważni Goście z łatwością uporali się ze wszystkimi problemami i dzięki nim w baśniowej krainie zapanował ład i prządek.

Po wyczerpujących zadaniach, przyszedł czas na poczęstunek i podsumowanie.  Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom, które systematycznie uczęszczały  na zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką” i wręczyła nagrody.

 Wszyscy życzyli sobie radosnych i udanych wakacji.

Cieszymy się, że dzielne Przedszkolaki już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach jako uczniowie naszej szkoły.

Do zobaczenia!

Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień:

 

Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  W czwartek 27 kwietnia uczniowie starszej grupy wiekowej spotkali się na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z programu przygotowanego przez klasy 4a i 4b zebrani dowiedzieli się z czyjej inicjatywy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia.   Uczniowie recytowali teksty opowiadające o trudnej sytuacji gospodarczo – politycznej Polski w drugiej połowie XVIII wieku i nadziejach Polaków, które  wiązały się ze zmianami wprowadzanymi przez konstytucję. Opowiadali czym dla naszych przodków była wolność, naród, ojczyzna, i co te pojęcia znaczą dla nas dzisiaj. W wykonaniu klas czwartych radośnie zabrzmiały piosenki „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Na zakończenie spotkania wszyscy  widzowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień do  aktywnego uczestnictwa w obchodach tego święta organizowanych w naszym mieście.

 

SUKCES NASZYCH SZCZYPIORNISTEK

Miło nam poinformować o sukcesie  NASZYCH SZCZYPIORNISTEK.

13 kwietnia 2018r. dziewczynki brały udział w Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Wywalczyły awans do półfinałów, który odbędzie się 26 kwietnia.

Jesteśmy już w ósemce najlepszych szkół w Krakowie.

                                                                            Życzymy  dalszych sukcesów.

Reprezentacja szkoły:

 • Iga Jajeśnica
 • Ksenia Łyko
 • Weronika Chytrzyńska
 • Natalia Machowska
 • Aleksandra Michno
 • Sandra Wiatrak
 • Oliwia Koziołek
 • Natalia Kryza
 • Julia Rajczyk
 • Dominika Skóra
 • Amelia Woźniak
 • Iga Szumilas
 • Eliza Żurad

DSC_0614 magda sport

Młodzi chemicy w akcji…

Kilka miesięcy pracy za nami, w piątkowe popołudnia młodzi naukowcy zgłębiają tajniki eksperymentów i zjawisk chemicznych.

Do tej pory udało nam się wykonać doświadczenia dotyczące napięcia powierzchniowego wykonując efektowne tęcze na mleku. Poznaliśmy zastosowanie chemii w produkcji kosmetyków: mydełek i żelków myjących.

Wprowadziliśmy też trochę magii na zajęcia – czarowaliśmy i zmienialiśmy barwy wyciągu z czerwonej kapusty przy użyciu różnych odczynników oraz tworzyliśmy niepękające bańki mydlane.

 

      Zapraszamy na film z "laboratorium"

 

PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 28 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Między innymi siódmoklasiści wcielili się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto pokazali zebranym komiks wykonywany zespołowo, któremu nadali tytuł „Miłość w czasach pożogi”. Jak można się domyślać, przybliżyli w nim przede wszystkim uczucie łączące Winicjusza i Ligię. Dzięki krótkim scenkom, klasy młodsze miały okazję zobaczyć, jak ukazano w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan. Mogły też poznać życie i twórczość samego noblisty, w którego postać wcielił się jeden z uczniów.

            Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili swym młodszym  kolegom, że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.

Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra

Dnia 12 marca odbyła się Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra podczas, której wręczone zostały
nagrody dla uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII c, którzy wykonali animacje komputerową o zwycięskiej obronie Kościoła na Jasnej Górze podczas Potopu Szwedzkiego.

IMG_4517 konkurs historia

Akcja „WIELKANOC Z PCK”

IMG_4434 wolontariat2