Home » Articles posted by Marta Mazur

Author Archives: Marta Mazur

Bezpłatne warsztaty programowania

programowanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji
Koduj z Gigantami,
pod patronatem m.in Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji.
Są to bezpłatne warsztaty organizowane w 58 miastach, mające na celu promowanie
idei programowania  wśród dzieci i młodzież y.

www.giganciprogramowania.edu.pl/

Wszystkie informacje   tutaj

Koncert charytatywny Kapele Serc

Koncert charytatywny Kapele Serc zorganizowany w NCK-u dnia 28 kwietnia przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zgromadził liczną publiczność ,jak również wolontariuszy.Imprezę poprzedziła zbiórka fantów na terenie naszej szkoły ,a w czasie koncertu kwestowaliśmy i prowadziliśmy loterię na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane.Wszystkim darczyńcom dziękujemy .

18 PZU Cracovia Maraton

28 kwietnia niezwykli wolontariusze naszej szkoły brali udział w 18.PZU Cracovia Maraton. We wczesnych godzinach porannych przygotowali ,,Punkt odświeżania „ na 27 km trasy biegowej przy ulicy Bulwarowej i Al.Solidarności. W czasie trwania imprezy podawali napoje i dopingowali maratończyków .Pomimo deszczowej aury towarzyszył im dobry humor i chęć działania na rzecz ok.6 tysięcznej rzeszy biegaczy. Zapraszamy do galerii…

WIZYTA W CENTRUM KONGRESOWYM ICE KRAKÓW

8 marca – w Dzień Kobiet – klasa 8a wybrała się na musical „Hejt MADE”.

Spektakl poruszał bardzo ważny problem współczesnej młodzieży – uzależnienie od internetu i mediów społecznościowych, ukazywał pułapki wirtualnego świata, sposób budowania więzi międzyludzkich. Po jego obejrzeniu, nikt nie pozostał obojętny. Jedni byli wzruszeni, drudzy rozbawieni, ale na pewno wszyscy zachwyceni  profesjonalizmem młodych aktorów, niezwykłymi  pomysłami inscenizacyjnymi oraz prostym  i ujmującym  scenariuszem. Niewątpliwie przekaz spektaklu pozostanie z ósmoklasistami   na dłużej, a słowa piosenek zapadną w pamięci. Jeszcze podczas drogi powrotnej niektórzy wciąż nucili  pod nosem: „Na życie nie ma aplikacji…”

 

Zbieramy fanty na loterię fantową

  Szkolne Koło  Wolontariatu  zaprasza do  wzięcia udziału w akcji i  przeczytania plakatu:

Zbieramy fanty na loterię fantową     (plakat  PDF)

Razem z wolontariuszami na Święta

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze kl.VIIb wraz z opiekunami odwiedzili na terenie Osiedli Nowej Huty osoby chore, starsze i samotne.
Przekazaliśmy paczki przygotowane przez MOPS (filia nr 4), oraz kartki okolicznościowe wykonane przez uczniów i złożyliśmy życzenia świąteczne i noworoczne.

PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy  z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Podczas pokazu, siódmoklasiści wcielali się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto zaprezentowali zebranym scenkę, w której ukazali swoje wyobrażenie bohaterów lektury i ich losów przeniesionych do współczesnego świata. Dzięki barwnym plakatom  klasy młodsze miały  okazję zobaczyć, jak wygląda w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan.     

Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili młodszym  kolegom,  że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.

Pierniczki na święta

Dekorowanie pierniczków po raz drugi!

Dekorowanie pierniczków przed świętami stało się nową tradycją w szkole. 18 grudnia chętni uczniowie z klas 4 – 8 wzięli udział w Akcji Dekorowania Pierniczków. Wcześniej pasjonaci i pasjonatki pieczenia przygotowali świąteczne ciasteczka samodzielnie lub z pomocą rodziców.Akcji towarzyszyła świąteczna atmosfera i cudowne zapachy korzennych przypraw. Udało nam się udekorować wspólnie bardzo dużo pierniczków, które potem zostały zapakowane i dostarczone do wszystkich klas na świąteczne spotkania, które odbędą się w piątek.

Akcja Dekorowania Pierniczków okazała się świetnym sposobem na integrację uczniów
oraz wprowadziła nas wszystkich  w świąteczny nastrój!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie produktów do dekoracji ciasteczek.

 

   pierniki1           pierniki2

Międzynarodowe Święto Wolontariuszy

 5 grudnia przypada Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – osób, które niosą bezinteresowną pomoc oraz wspierają różnego rodzaju   inicjatywy i organizacje.
     W tym roku wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszenia na I Galę Wolontariatu Sportowego, organizowaną przez Zarząd  Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Odbyła się ona w Hali  Sportowej „Wisły”.
     W uroczystości uczestniczyło ponad 60 Szkolnych Kół  Wolontariatu z Małopolski. SP 80 znalazła się w gronie 12 szkół wyróżnionych i nagrodzonych.                                                     
     Z rąk Dyrektora ZIS – Pana Krzysztofa Kowala oraz Wiceprezydenta Krakowa – Pani Anny Korfel – Jasińskiej,  otrzymaliśmy dyplomy, gadżety, podziękowania dla wolontariuszy i wyróżnienie dla naszej szkoły za wyjątkowe  zaangażowanie podczas imprez sportowych organizowanych   w Krakowie.

Czarno – biały dzień w 80!

W  piątek 23. 11  w SP 80 dominowały dwa kolory – czarny i biały. To nie barwy maskujące, a kolejny kolorowy dzień!

Najbardziej czarno-białą klasą okazała się 8A. BRAWO !

Kolejny „Kolorowy dzień” będzie 6.12 – wypatrujcie ogłoszeń :)

czarno biały dzień

W magicznym świecie pana Kleksa.

Uczniowie klas czwartych bardzo aktywnie poznawali pierwszą lekturę w tym roku szkolnym –
„Akademię pana Kleksa”,  uczestnicząc między innymi w lekcji kleksografii, czy wymyślając przepisy na fantastyczne potrawy. Zwieńczeniem ich pracy z książką jest niezwykła wystawa, którą można podziwiać na holu pierwszego piętra i choć na chwilę przenieść się do bajkowego świata z opowieści Jana Brzechwy. Uczniowie stworzyli makiety przedstawiające szkołę, w której uczył się Adaś Niezgódka, a nauczycielem był nadzwyczajny profesor Ambroży Kleks. Zanim jednak czwartoklasiści przystąpili do tego zadania, musieli dokładnie przeanalizować fragmenty książki opisujące akademię. Powstałe w ten sposób prace plastyczne zachwycają precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły, są niezwykle pomysłowe i wykonane na bardzo wysokim poziomie artystycznym! Za wkład i zaangażowanie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

Szczególne podziękowania należą się  rodzicom, którzy włączyli się w te działania, pomagając dzieciom w wykonaniu trudniejszych elementów. Wykonanie makiet, choć wymagało wiele wysiłku i czasu, pozwoliło jednak uczniom utrwalić treść lektury, uruchamiając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III. 

25 listopada – to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny.

Technika prac – dowolna (rysowanie, malowanie, grafika, itp.).

Format –  A4 lub A3

Termin – prace należy dostarczyć do świetlicy do dnia 23 listopada.

Wolontariusze w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych nasi wolontariusze z kl.8a i 8c ,kwestowali na cmentarzu Grębałów na rzecz Hospicjum im św.Łazarza Ta forma aktywności przyczynia się do zwiększania wrażliwości ,empatii wobec osób chorych i cierpiących. Doświadczenie młodości oprócz radości i snucia planów na przyszłość, może być także zadumą nad sensem ludzkiego życia. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych akcjach.

Uczniowie lubią kolor pomarańczowy

Lubisz śpiewać? Lubisz tańczyć? Lubisz kolor pomarańczy?

W minioną środę (31.10) Samorząd Uczniowski wznowił akcję „Kolorowych Dni” w szkole. Wielu uczniów i nauczycieli postanowiło rozweselić jesienną aurę i przyszli w tym dniu w energetycznym pomarańczowym kolorze!Wśród klas starszych najbardziej pomarańczową klasą okazała się 6A. A w klasach 1-3 honorowy tytuł przypadł klasie 2A.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Już w listopadzie czeka nas kolejny kolorowy dzień – czekajcie na ogłoszenia!

 

Pomarańczowy dzień w szkole !

pomarabcz

KOLOROWE DNI Z 80

31 października (środa) ogłaszamy pomarańczowym dniem w szkole!

Drogi Nauczycielu i Uczniu – rozchmurz jesienną aurę i ubierz coś pomarańczowego!

UWAGA!

Ubranie w kolorze pomarańczowym zwalnia
z odpowiedzi w tym dniu!

dynia