Home » Articles posted by Marta Mazur

Author Archives: Marta Mazur

Międzynarodowe Święto Wolontariuszy

 5 grudnia przypada Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – osób, które niosą bezinteresowną pomoc oraz wspierają różnego rodzaju   inicjatywy i organizacje.
     W tym roku wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszenia na I Galę Wolontariatu Sportowego, organizowaną przez Zarząd  Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Odbyła się ona w Hali  Sportowej „Wisły”.
     W uroczystości uczestniczyło ponad 60 Szkolnych Kół  Wolontariatu z Małopolski. SP 80 znalazła się w gronie 12 szkół wyróżnionych i nagrodzonych.                                                     
     Z rąk Dyrektora ZIS – Pana Krzysztofa Kowala oraz Wiceprezydenta Krakowa – Pani Anny Korfel – Jasińskiej,  otrzymaliśmy dyplomy, gadżety, podziękowania dla wolontariuszy i wyróżnienie dla naszej szkoły za wyjątkowe  zaangażowanie podczas imprez sportowych organizowanych   w Krakowie.

Czarno – biały dzień w 80!

W  piątek 23. 11  w SP 80 dominowały dwa kolory – czarny i biały. To nie barwy maskujące, a kolejny kolorowy dzień!

Najbardziej czarno-białą klasą okazała się 8A. BRAWO !

Kolejny „Kolorowy dzień” będzie 6.12 – wypatrujcie ogłoszeń :)

czarno biały dzień

W magicznym świecie pana Kleksa.

Uczniowie klas czwartych bardzo aktywnie poznawali pierwszą lekturę w tym roku szkolnym –
„Akademię pana Kleksa”,  uczestnicząc między innymi w lekcji kleksografii, czy wymyślając przepisy na fantastyczne potrawy. Zwieńczeniem ich pracy z książką jest niezwykła wystawa, którą można podziwiać na holu pierwszego piętra i choć na chwilę przenieść się do bajkowego świata z opowieści Jana Brzechwy. Uczniowie stworzyli makiety przedstawiające szkołę, w której uczył się Adaś Niezgódka, a nauczycielem był nadzwyczajny profesor Ambroży Kleks. Zanim jednak czwartoklasiści przystąpili do tego zadania, musieli dokładnie przeanalizować fragmenty książki opisujące akademię. Powstałe w ten sposób prace plastyczne zachwycają precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły, są niezwykle pomysłowe i wykonane na bardzo wysokim poziomie artystycznym! Za wkład i zaangażowanie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

      Szczególne podziękowania należą się  rodzicom, którzy włączyli się w te działania, pomagając dzieciom w wykonaniu trudniejszych elementów. Wykonanie makiet, choć wymagało wiele wysiłku i czasu, pozwoliło jednak uczniom utrwalić treść lektury, uruchamiając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III. 

25 listopada – to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny.

Technika prac – dowolna (rysowanie, malowanie, grafika, itp.).

Format –  A4 lub A3

Termin – prace należy dostarczyć do świetlicy do dnia 23 listopada.

Wolontariusze w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych nasi wolontariusze z kl.8a i 8c ,kwestowali na cmentarzu Grębałów na rzecz Hospicjum im św.Łazarza Ta forma aktywności przyczynia się do zwiększania wrażliwości ,empatii wobec osób chorych i cierpiących. Doświadczenie młodości oprócz radości i snucia planów na przyszłość, może być także zadumą nad sensem ludzkiego życia. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych akcjach.

Uczniowie lubią kolor pomarańczowy

Lubisz śpiewać? Lubisz tańczyć? Lubisz kolor pomarańczy?

  W minioną środę (31.10) Samorząd Uczniowski wznowił akcję „Kolorowych Dni” w szkole. Wielu uczniów i nauczycieli postanowiło rozweselić jesienną aurę i przyszli w tym dniu w energetycznym pomarańczowym kolorze!Wśród klas starszych najbardziej pomarańczową klasą okazała się 6A. A w klasach 1-3 honorowy tytuł przypadł klasie 2A.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Już w listopadzie czeka nas kolejny kolorowy dzień – czekajcie na ogłoszenia!

 

Pomarańczowy dzień w szkole !

pomarabcz

KOLOROWE DNI Z 80

31 października (środa) ogłaszamy pomarańczowym dniem w szkole!

Drogi Nauczycielu i Uczniu – rozchmurz jesienną aurę i ubierz coś pomarańczowego!

UWAGA!

Ubranie w kolorze pomarańczowym zwalnia
z odpowiedzi w tym dniu!

dynia

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

16  października 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 80 odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu spotkali się emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele  Rady Rodziców.
W części oficjalnej zabrała głos pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień, życzyła spokojnej i owocnej pracy oraz podziękowała wszystkim zgromadzonym za dotychczasowy trud. Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VII a i VII b , którzy zaprezentowali zgromadzonym gościom dowcipne scenki z życia szkoły. Wszyscy świetnie się bawili. Zebrani nagrodzili młodych „aktorów” gromkimi brawami.

Wolontariusze na start…

Wolontariusze na start….To była pracowita niedziela. 5.PZU Cracovia Półmaraton Królewski za nami , a był zwieńczeniem tzw. królewskiej triady biegowej. W jej skład wchodzą jeszcze dwa inne biegi ( PZU Cracovia Maraton i PZU Bieg Trzech Kopców),w których również braliśmy udział. Wolontariuszom naszej szkoły tym razem przydzielono stanowisko Depozytu w Małej Hali Tauron Arena. Naszym zadaniem było przyjmowanie ,a po skończonym biegu wydawanie osobistych bagaży biegaczy (ok.10 tysięcy). Dostaliśmy wiele serdecznych podziękowań i uśmiechów.Zmęczeni ,ale szczęśliwi wracaliśmy do domów , bogaci o nowe przeżycia i doświadczenia .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia….

STARS – jesienny przejazd

Dnia 11 października fani dwóch kółek  wzięli udział w jesiennym przejeździe nowohuckim, organizowanym w ramach projektu STARS. Trasa zaczynała się w Parku Ratuszowym. Pod eskortą służb porządkowych przejechaliśmy ulicami starej Huty aż do Mistrzejowic. Tam dołączyli  rowerzyści z innych szkół.  Celem  przejazdu było pokazanie mieszkańcom dzielnicy, jak wielu uczniów dojeżdża do szkól rowerami i trzeba na nich uważać. Wszyscy szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce startu. Do zobaczenia wiosną!


 

 

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VIII.

Dzięki fantastycznej muzyce i wspaniałym efektom specjalnym uczniowie oddali się dyskotekowemu szaleństwu.

Serdeczne podziękowania dla naszego szkolnego DJ – Pana Szczupackiego, dzięki któremu uczniowie mogli oddać się tanecznym szaleństwom i miło spędzić czas oraz dla wychowawców klas i Dyrekcji, którzy przybyli, aby dopilnować bezpieczeństwa uczniów podczas zabawy.

Dziękujemy również młodzieży, która bawiła się świetnie i z dużą kulturą.

Samorząd Uczniowski  dziękuje wszystkim za przybycie i doborową imprezę!

 

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku w  Europejski Dzień Języków Obcych – 26 września, 80- tka rozbrzmiewała anglojęzycznym gwarem.
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego (p. M. Górz-Świderska, p. M. Kucha, p. A. Młynarska i  p. K. Mroczek) przygotowały – w holu I piętra – zestaw atrakcyjnych zagadek, krzyżówek,  rebusów i wykreślanek, które można było rozwiązywać podczas przerw. Chętnych do spędzenia przerwy przy kolorowym stoisku w barwach Zjednoczonego Królestwa nie brakowało. Energiczne asystentki z klasy 6B (Jagoda Gotfried, Ksenia Łyko i Izabela Madeja) błyskały fryzurami w odpowiednich kolorach. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca, a słodka nagroda była dodatkową motywacją.
Już dzisiaj zapraszamy Was za rok !!!

 

Nasi wolontariusze w akcji….

W niedzielę ,30 września 2018r wolontariusze naszej szkoły(12 osób) wzięli udział w imprezie sportowej – 12 edycji  PZU Biegu Trzech Kopców.Uczestnicy biegu (2505 osób) mieli do pokonania dystans ok.13 km, prowadzący przez trzy wzniesienia:Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego.Nam wolontariuszom przypadł ,,punkt odświeżania”na 7 km tuż pod Kopcem Kościuszki.A ponieważ jesienna ,słoneczna pogoda dopisywała,towarzyszył nam entuzjazm,dobry humor i chęć działania.Oto my…….

 

 

 

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html