Home » Articles posted by Beata Smoleń- Goc

Author Archives: Beata Smoleń- Goc

Akcja „Lato w szkole 2018”

W piątek 6 lipca 2018 r. zakończyła się trwająca dwa tygodnie akcja „Lato w szkole 2018”. W zajęciach łącznie wzięło udział ponad 40 uczniów oraz 7 wychowawców.

Program akcji był bardzo bogaty, a zarazem urozmaicony. Każdego dnia czekały na uczestników akcji  nowe miejsca, nowe przeżycia, nowe przygody i nowe wyzwania.

Podczas tych dziesięciu wakacyjnych dni, dzieci wzięły udział w wielu zajęciach ruchowo – sportowych, kulturalnych, turystycznych oraz poznawczych. Odwiedziły m.in. takie miejsca jak: MOCAK, park linowy, Go Jump, kręgielnię, kino, krainę zabaw dziecięcych, klub żeglarski, Skałki Twardowskiego, Wzgórze Wawelskie, Wioski Świata, Ogród doświadczeń, ZOO, kowbojskie ranczo, basen, zalew nowohucki, place zabaw.

W piątek 6 lipca br. odbyło się podsumowanie akcji. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że „bardzo się cieszą, że wzięli udział w akcji” i  już zaczęli planować „Zimę w szkole 2019”.


Kolejny rok szkolny już za nami …

22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły. Była to niezwykle podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

 

Następnie  pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek, włożony przez nich w codzienną naukę podczas mijających miesięcy. Uczniom klas I – III, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę, wręczona została odznaka „Wzorowy uczeń”. Szesnastu uczniów klas IV – VII, zostało wpisanych do „Złotej Księgi Uczniów SP nr 80” oraz otrzymało „Złota tarczę”.

Pani dyrektor serdecznie dziękowała rodzicom za współpracę, życzliwość i pomoc jaką okazują dzieciom, wychowawcom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców. Nie zabrakło także uroczystego momentu, jakim jest wpis do „Złotej Księgi Rodziców SP nr 80” tych rodziców, którzy wykazali się szczególną aktywnością w czasie trzech ostatnich lat.

Życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pani dyrektor oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali krótkie programy artystyczne.

 

Czas podsumowań w klasach IV – VII

21 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV-VII spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

W spotkaniu  uczestniczył przedstawiciel Rady Rodziców:  p. J.  Sysło. Wręczył on uczniom, którzy w tym roku szkolnym otrzymali średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowanie  bardzo dobre  karnet na dowolny film w  Multikinie. Wśród nagrodzonych znalazło się 46 uczniów.

W dalszej części spotkania nauczyciele wręczali  uczniom nagrody za osiągnięcia w wielu  konkursach szkolnych : sportowych, matematycznych, przyrodniczych, literackich, chemicznych, fizycznych oraz historycznych.

20 uczniów otrzymało nagrody książkowe za wybitne sukcesy w konkursach sportowych pozaszkolnych. Wielkim osiągnięciem było zajęcie  przez  reprezentację szkoły dziewcząt III miejsca  w Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej oraz zajęcie III miejsca przez  reprezentację chłopców w  Igrzyskach Dzieci w czwórboju LA w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie.

Kończąc spotkanie Pani Dyrektor gorąco pogratulowała wszystkim nagrodzonym dzieciom i zachęciła do udziału w konkursach, które czekają na nich w nadchodzącym roku szkolnym.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku edukacji.

W imieniu nagrodzonych dzieci, dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dyplomów oraz nagród.

Czas podsumowań w klasach I – III

20 czerwca 2018 roku uczniowie klas I – III  spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w 21 konkursach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli wchodzących w skład zespołu kształcenia zintegrowanego. Nagrodzono w nich 51 uczniów.  Uczniowie uczestniczyli  w konkursach:  plastycznych, muzycznych, sportowych, matematycznych, przyrodniczych, literackich i konkursie komputerowym.

Nauczyciele klas I-III przygotowali swoich uczniów do udziału w 40 konkursach pozaszkolnych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, gminnym i międzyszkolnym. W konkursach tych nagrodzono 45 uczniów. Łącznie w konkursach szkolnych i pozaszkolnych wzięło udział 795 uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców:  p. J.  Sysło oraz p. B. Halek. Wręczyli oni uczniom, którzy otrzymali w tym roku szkolnym tytuł WZOROWEGO UCZNIA  karnet na dowolny film w  Multikinie.

Możemy być dumni, z tego że jesteśmy tak bardzo utalentowani !

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach edukacji .

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród !

 

 

 

Sukces uczennicy klasy III w konkursie na ilustrację do legendy

Kinga Jaślar  z klasy III b zajęła III miejsce w IX Edycji Konkursu na ilustrację do LEGENDY  NOWOHUCKIEJ.

Wykonała pracę plastyczną, która przedstawiała legendę pt.” Dwaj Lotnicy”. Można ją podziwiać na wystawie w Bibliotece Klubu Kuźnia na os. Złotego Wieku.  Gratulacje!!!

 

Sukces trzecioklasistów w zawodach pływackich

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów w konkursie międzyszkolnym.

W minionym tygodniu odbyły się zawody pływackie dla uczniów klas trzecich organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy.

Serdecznie gratulujemy Magdzie i Tymoteuszowi z klasy 3B.

Magda zajęła III miejsce w stylu grzbietowym, a Tymek III miejsce w stylu klasycznym.

BRAWO!

Sukces uczennicy klasy II w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE” – „Bądźmy wrażliwi”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2b-Weronika Anacik zajęła drugie miejsce
w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE”, którego organizatorem jest Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 i Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa.

Weronika samodzielnie wykonała piękną pracę, którą doceniło nie tylko profesjonalne jury, ale również internauci oddający na nią licznie swoje głosy.

Nagrodę dziewczynce wręczyli Prezydent Miasta Krakowa Pan prof. Jacek Majchrowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Dzielnicy XVIII Panem Stanisławem Morycem podczas imprezy plenerowej z okazji Dni Nowej Huty.

 

Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Festyn sportowy dla przedszkolaków

6 czerwca br. w naszej szkole gościliśmy dzieci z najstarszych grup wiekowych z pobliskich przedszkoli nr 46, 88, 94 i 104.

Przedszkolaki wzięły udział we wspólnej integrującej zabawie sportowej zorganizowanej
na boisku szkolnym. Miały okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną i wiedzą dotyczącą dyscyplin sportowych. W obu testach wypadły celująco!

Największą i najbardziej emocjonującą atrakcją było przeciąganie liny. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem wykonywali to zadanie. Cieszyli się, że mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z innych przedszkoli.

Radosnej zabawie sprzyjała piękna pogoda i dobry nastrój wszystkich uczestników.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Bardzo miło nam Państwa poinformować, że nasi uczniowie  odnieśli kolejne sukcesy w prestiżowym konkursie, jakim jest  Matematyczny Kangur.

W tym roku w regionie krakowskim do konkursu przystąpiło ponad 26 tysięcy uczestników. Zmagali się oni z zadaniami, o bardzo wysokim stopniu trudności.

 Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujący laury:

Oliwia Batko – wynik bardzo dobry w kategorii Maluch

Nadia Wielgus – wyróżnienie w kategorii Maluch

Kamil Juraszczyk – wyróżnienie w kategorii Maluch

Iga Szumilas – wyróżnienie w kategorii Beniamin

Szymon Sadowski – wyróżnienie w kategorii Kadet

 

Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy!

Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

 Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !

 

Z wizytą w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów

Uczniowie klasy II b w tym roku szkolnym uczestniczą w projekcie Akademia Młodego Krakowianina. 8 maja zwiedzili Ekospalarnię. Do tego zakładu trafiają zmieszane odpady komunalne- z których wyodrębniono surowce wtórne. Dzieci mogły zapoznać się z procesem technologicznym zakładu: produkcją energii elektrycznej i cieplnej oraz aspektami ochrony środowiska.

Mistrzowie ortografii

Zbliża się koniec roku szkolnego. Ostatnie tygodnie nauki to czas, w  którym nasi uczniowie przystępują do wielu konkursów zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych. Jednym z takich konkursów był konkurs ortograficzny.

Mistrzami Ortografii Trzecioklasistów Szkoły Podstawowej nr 80okazali się:

Tymoteusz Pietras z klasy 3B oraz Lena Kuśmierczyk z klasy 3A.

Lena i Tymek godnie reprezentowali naszą szkołę w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III „Ortofanek 2018”.

Bardzo miło nam poinformować, iż Tymoteusz zajął w tym konkursie III miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

Spotkanie z aktorką

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie dbamy o rozwój edukacji teatralnej. To właśnie wtedy organizujemy spotkania z aktorami, warsztaty teatralne i Szkolne Eliminacje Teatralne.

W tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z aktorką, a zarazem absolwentką naszej szkoły – panią Małgorzatą Heretyk.

Pani Małgorzata opowiadała o codziennej pracy aktora. Przekazała naszym uczniom niezwykle cenne przesłanie, mówiąc o tym, że warto mieć marzenia i nigdy nie należy się poddawać. Podczas spotkania był czas na pytania, autografy, wspólne zdjęcia i spacer po szkole.

W pracowni krawieckiej

Ostatnio w naszej sali powstała pracownia krawiecka,  w której pod okiem pani oraz mamy Oliwki samodzielnie szyliśmy  przytulanki.

Na początku zajęć rysowaliśmy na materiale wzór, a następnie wycinaliśmy go. Chwilę później niezwykle sprawnie przyszyliśmy naszym maskotkom oczy, czyli guziki. Potem było znacznie trudniej, bo musieliśmy zszyć dwa skrawki materiału. Panie bardzo nam przy tym zadaniu pomagały. Na koniec wypchaliśmy pluszaczki specjalnym wypychaczem i usiedliśmy w kręgu, aby zaprezentować je kolegom. Przytulanki wyszły pięknie.

Lekcja techniki bardzo się nam podobała.

- autor: Małgosia Chojnacka 3B –

Gratulujemy !

19 kwietnia br. uczniowie klas trzecich – Karol Zdebski, Julia Nowakowska i Nadia Wielgus reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolny Konkursie Recytatorskim „Mruczący przyjaciel”. W konkursie udział wzięło 25 uczestników. Bardzo miło nam poinformować, że jury doceniło talent  Nadii Wielgus z klasy 3B i przyznało naszej małej artystce wyróżnienie.

Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnych konkursach.