Home » Articles posted by Beata Smoleń- Goc

Author Archives: Beata Smoleń- Goc

Karnawałowe szaleństwo

W dniu 8 lutego w naszej szkole królowała muzyka i taniec. W godzinach popołudniowych odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, a nieco później dyskoteka dla uczniów klas 4-7.

W sali udekorowanej balonami i serpentynami pojawiły się najpierw młodsze dzieci, które wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, a inni budzili podziw i zachwycali pomysłowością.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane, kolorowe odblaskowe bransoletki czy też sztuczny dym. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Nieco później na parkiet wkroczyli uczniowie starszych klas, którzy przy dźwiękach muzyki oddali się tanecznemu szaleństwu. Podczas zabaw rozprowadzono również „pocztę walentynkową” – co przysporzyło zebranym sporo emocji.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom,

którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Wielkie podziękowania należą się uczniom i uczennicom klasy 7a,

którzy w pełni odpowiedzialnie i profesjonalnie pomogli w przygotowaniu

oraz poprowadzeniu balu dla młodszych dzieci.

A szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Marcina Szczupackiego,

który po raz kolejny udowodnił, iż jest najlepszym i niezastąpionym DJ-em !

Dziękujemy serdecznie za wspólną zabawę !

Czas podsumowań

Ostatni tydzień przed oczekiwanymi przez wszystkich uczniów feriami, to w naszej szkole czas podsumowań.

7 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas I – III, a 8 lutego  klas IV – VII z panią dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień.

Podczas spotkań pani dyrektor wręczyła Dyplomy Uznania uczniom, którzy w I półroczu uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyższą oraz wzorowe zachowanie.

Dyplomy Uznania otrzymali:

 

Zuzanna Bielenin 4a

Katarzyna Żołna 4a

Sandra Wiatrak 5b

Weronika Zębala 5b

Aleksandra Bania 6b

Emil Sarota 6b

Natalia Palanis 6b

Julia Krzyżak 7a

Dominika Ludwig 7a

Katarzyna Chwastek 7b

Kamila Szymańska 7b

Szymon Sadowski 7c

Kamil Wojas 7c

Michał Szafrański 7c

Mikołaj Senderski 7c

Paweł Jakóbski 7c

Podczas spotkania pani dyrektor wręczyła także dyplomy i nagrody uczniom, którzy  osiągnęli sukcesy w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych.

 

Serdecznie Wam gratulujemy.

Życzymy udanego wypoczynku i zachęcamy do wytrwałej pracy w II półroczu.

Wyniki konkursu „Alfik humanistyczny”

 

W grudniu na terenie naszej szkoły został przeprowadzony konkurs Alfik humanistyczny”. Celem tego ogólnopolskiego konkursu  jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Udział w tym  konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. 

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.

Z przyjemnością  podajemy wyniki konkursu:

DYPLOM LAUREATA otrzymuje IGA SZUMLAS

uzyskała 96,67 % punktów możliwych do uzyskania i zajęła I miejsce w województwie małopolskim

i 14 miejsce w Polsce.

 

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje:

Paweł Jakóbski,

Tymoteusz Pietras

Emil Sarota

Michał Szafrański

Tymoteusz Trojanowski

Dyplom uznania za uzyskanie  dobrego wyniku otrzymuje:

Weronika Anacik

Olwia Batko,

Wiktor Jaślar

Dominika Ludwig,

Justyna Pawlina,

Szymon Sadowski

Dyplom Uznania za najlepszy wynik w klasach piątych otrzymuje : Martyna Malinowska

                                                   G R A T U L U J E M Y !

„ Mistrz recytacji i humoru”

12 stycznia uczniowie klasy pierwszej, klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „ Mistrz recytacji i humoru”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Bardzo odważnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestnicy konkursu prezentowali swoje wiersze . Opanowali bardzo długie utwory , przygotowali rekwizyty i stroje. Ciekawą interpretacją oczarowywali publiczność i jury. Dużą popularnością cieszyły się utwory : Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej . Publiczność z zaangażowaniem i zaciekawieniem kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Występy uwieczniliśmy na zdjęciach.

Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem mistrzów i wicemistrzów konkursu, którzy zaprezentują naszą szkołę podczas Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego w Nowohuckim Centrum Kultury.

Oto szkolni laureaci:

I miejsce :

Julia  Nowakowska  kl. 3c

 

II miejsce :

Kornelia  Kowal  kl. 2b

 

III miejsce :

Nadia  Wielgus  kl. 3b

Nadia  Michałowska  kl. 2a

 

WYRÓŻNIENIA

 Artur   Mrozik kl. 1a

Szymon Tatar  kl. 3a

Antonets  Mykyta

 

GRATULACJE !!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku Samorząd Uczniowski przystąpił do udziału w zbiórce funduszy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wspólnie zebraliśmy 276 zł 74 gr, które zostały przekazane do sztabu WOŚP znajdującego się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Uczniowie chętnie wrzucali pieniążki do magicznej kolorowej puszki. W zamian otrzymywali serduszko wdzięczności.

W tym roku podczas 26 finału zbierane są pieniądze, które pomogą we wsparciu oddziałów neonatologicznych szpitali czyli ratowanie, diagnozę i transport dzieci, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za datki

na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał akcji „Góra Grosza”

Po raz XVIII nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną, np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Zbierane są głównie drobne monety.

11 stycznia w stołówce szkolnej zorganizowany został finał tek akcji od wielu lat prowadzonej przez p. Beatę Smoleń – Goc i p. Grażynę Krzyżak. Zgromadzili się w niej  przedstawiciele: wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VII oraz p. M. Warchoł opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu i pani Jadwiga Jopek.

W tym roku zebraliśmy 852, 43 zł (więcej niż w roku ubiegłym).

Klasa Kwota Ilość monet groszowych
I A 42,26 1794
II A 33, 90 295
II B 127,67 1346
III A 30,64 854
III B 112,60 1921
III C 62,82 1246
IV A 38,22 520
IV B 35,54 844
V A 129,44 1542
V B 20,32 324
VI A 21,58 326
VI B 86,27 1554
VII A 44,86 340
VII B 37,79 925
VII C 15,22 85
Szkolne Koło Wolontariatu 11,20 264
  1. J. Jopek
2,10 21

 

Najwięcej monet jednogroszowych zebrali uczniowie klasy III b , bo aż  1921 .  Największą kwotę zebrała klasa V a, która przekazała na akcję 129, 44 zł. Ne został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze nakrycie głowy lub maskę. Prosimy wszystkich uczniów o obejrzenie zdjęć w zamieszczonej poniżej galerii i oddanie głosu na jedną z dekoracji (Wasze głosy zbierać będzie pani Jadzia).

 

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do zbiórki.

Dzięki Wam, nasza Góra Grosza była największa!

Kolęda Misyjna

7 stycznia 2018 r. grupa uczniów należąca do Kółka Misyjnego udała się z Kolędą Misyjną do rodzin mieszkających na terenie parafii św. Bartłomieja Ap. w Krakowie –Mogile.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.

 

Nagroda w wojewódzkim konkursie profilaktycznym „Bezpieczna Sieć”

Miło nam poinformować, że Marcelina Zajdel uczennica klasy VIa zajęła III miejsce
w wojewódzkim konkursie profilaktycznym „Bezpieczna Sieć” .
Organizatorem konkursu było Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień. W kategorii klas VI na konkurs wpłynęły, aż 383 prace. Konkurencja była olbrzymia!!!

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu skierowanego do młodszego kolegi, który dostał swój pierwszy telefon komórkowy/tablet/komputer. List musiał zawierać informacje na temat bezpiecznego użytkowania wymienionego urządzenia, a zwłaszcza korzystania z Internetu.

Marcelinka w swoim liście zawarła wiele cennych wskazówek, o których powinien pamiętać każdy użytkownik urządzeń mobilnych. Poniżej zamieszczamy fragment jej pracy:

„ (…)Nie wysyłaj swoich zdjęć osobom, które nie znasz. Wchodź na strony odpowiednie do Twojego wieku. Zawieraj znajomości z osobami, które znasz. (…) Najważniejsi są Twoi przyjaciele w realnym świecie, a nie w wirtualnym. Na nich zawsze możesz polegać i na pewno Cię nie zawiodą. (…) Jeśli zauważysz coś niepokojącego od razu informuj o tym swoich rodziców. Pamiętaj, aby większość wolnego czasu spędzać na świeżym powietrzu np. jeżdżąc na rowerze, rolkach lub deskorolce. Życie w ruchu jest sto razy lepsze niż siedzenie
w domu przed komputerem…”.

Marcelinie serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych!!!

Mikołajkowy wyjazd do Zakopanego

Wczesnym rankiem 6 grudnia br. klasa Va pod opieką wychowawcy i pedagoga wyjechała na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Biały puch, który przywitał na miejscu piątoklasistów ubranych w mikołajowe czapeczki, sprawił, że bezgranicznie oddali się zimowym szaleństwom. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, skok w zaspy, zjazd na „jabłuszku” to tylko niektóre z atrakcji.

Ale o tym, co działo się w czasie tej wycieczki można przeczytać we wspomnieniach jej uczestniczki- Natalii Machowskiej:

„Pisałam już wiersze, opowiadania, listy, podziękowania i moje sny, ale jeszcze nigdy wspomnień z wycieczek. Chociaż wydaje mi się, że wiem coś o tym. Mimo, że ta wycieczka była wspaniała to i tak płakałam po niej i na niej. Ale zawsze, kiedy płakałam to nie było ze smutku czy bólu, lecz ze śmiechu i radości. Strasznie dużo śmiechu było na tej wycieczce.
W pierwszym dniu wycieczki, obchodziliśmy urodziny Norberta i imieniny Mikołaja. Był tort, „pidżama party” i urodzinowy wiersz, który wspólnie dla nich ułożyliśmy. Oto jego fragment:

 

„…nasz przewodniczący jest bardzo męczący

Pani mówi: Norbert, łobuzie!

A Norbert tylko nadyma buzie.

Pani mówi: Norbert, uspokój się kolego!

A Norbert na to: no i co z tego…?

Psoci Norbert jak szalony                                                    

Chociaż jeszcze nie ma żony…”

I dla Mikołaja:

„… a Mikołaj aniołeczek

Grzecznie siada na stołeczek

I nawet jak ma lenia

Wykonuje polecenia.

Junior- pies Mikołaja- woła:

Mikusiu, bardzo chce mi się siusiu!

Pędzi Mikuś jak szalony

I już razem gonią wrony…”

Na „pidżama party” chcieliśmy wszyscy razem wejść do pokoju i… coś się wydarzyło, ale nie powiem co…

Zaraz po przyjeździe lepiliśmy bałwany – nasz był najprzystojniejszym bałwankiem i nazywał się Garguś, a jego kot Klakier. Później rzucaliśmy się śnieżkami:

„… Mimo, że Pani nie pozwala mamy małe grzeszki

I rzucamy śnieżki…”

 

Była też jazda na jabłuszkach, albo bez jabłuszek

Na drugi dzień pojechaliśmy na Krupówki i tam też rzucaliśmy się śnieżkami! Odwiedziliśmy Mc Donalda i poszliśmy pod Gubałówkę. Błagaliśmy Panią żebyśmy mogli zjeżdżać z górki, ale niestety się nie zgodziła – może następnym razem…

Na koniec powędrowaliśmy na dworzec, pociąg już na nas czekał i po chwili ruszyliśmy
w stronę Krakowa. W drodze znowu było bardzo wesoło – dobrze, że mieliśmy już zaprzyjaźnionego Pana konduktora! Mieliśmy też prywatny wagon z toaletą – nieźle, co?

Na dworcu w Krakowie czekali już na nas rodzice i każdy pojechał w swoją stronę…

To już koniec moich wspomnień, teraz odliczam już dni do zielonej szkoły 122, 121, …

 

 

 

„Ambasada Pomocy Dzieciom” dziękuje za zbiórkę książek

Zakończyła się akcja zbiórki książek dla dzieciaków z Domu Dziecka. Dzięki pomocy nauczycieli, rodziców, dzieci i tak wspaniałej młodzieży, która tutaj uczęszcza – w niespełna tydzień  zebrano dziesiątki książek dla maluchów- bajek, baśni ale i książek dla nieco starszych!

W imieniu Fundacji” Ambasada Pomocy Dzieciom” bardzo Wam – Młodym Zwyczajnym- Niezwyczajnym- Dziękujemy!

„Ambasada Pomocy Dzieciom”z wizytą w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim

8 grudnia  na Oddziale Neurologii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu wraz z fantastycznymi młodymi ludźmi z klasy 7C: Martyną, Nikolą, Weroniką i Kamilem pod opieka p. Mariusz Gotfryda pomagaliśmy w przygotowaniu świątecznych stroików młodzieży i dzieciakom przebywającym w tym szpitalu na leczeniu.

Wszystko dzięki kolejnej wspaniałej akcji Fundacji „Ambasada Pomocy Dzieciom”.

Dzień otwarty szkoły

14 listopada dzieci z przedszkoli wraz z Rodzicami przybyli na kolejne zajęcia organizowane w ramach „Wtorków z 80- tką”. Tym razem była okazja do zwiedzenia całej szkoły oraz możliwość rozmowy ze wszystkimi pracującymi w niej nauczycielami.
Rodzice spotkali się z panią dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień, z-cą dyrektora p. Katarzyną Solawą oraz pedagogiem szkolnym p. Grażyną Krzyżak. W tym czasie dzieci  pod opieką nauczycieli oraz uczniów z klasy VI b brały udział w :
- w balonowych eksperymentach;
- spotkaniu z Indianinem z Ameryki Północnej;
- doświadczeniach przyrodniczych;
- zabawie w Indian.
Przedszkolaki wykonywały też kolorowe wyklejanki, nauczyły się tańczyć taniec indyka, uczyły się się śpiewać po hiszpańsku oraz bawiły się w poszukiwaczy skarbów.
Radość na twarzach naszych gości pozwala sądzić, że spotkamy się wkrótce…

 

„Na drodze do świętości”

W dniu 2 listopada 2017 r. odbyła się seria katechez o świętych.

Czołową postacią tych spotkań była osoba św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, którego życie i działalność  poznało wiele dzieci uczestniczących w katechezach. Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć, że świętość jest na wyciągnięcie ręki i serca ludzkiego. Katechezy gościnnie poprowadziła s. Marcina Kapustka CSSJ z Tarnowa.

Po zakończonych lekcjach, w jadalni szkolnej odbył się bal świętych dla uczniów klas I – IV. Bal rozpoczął się piosenką „Taki duży, taki mały może świętym być…” a zakończył się konkursem na najpiękniejszy strój świętego.

Kwesta listopadowa – Cmentarz Grębałów

Listopad, to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. Otwarci na nowe wyzwania, chętni wolontariusze z kl. VIIa i VIIc wzięli udział w „Kweście listopadowej”, wspierając długoletnią inicjatywę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dziękujemy ofiarodawcom, a także wytrwałym wolontariuszkom: Dominice, Patrycji, Klaudii i Oliwii.

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i uczniom, którzy wzięli udział w akcji Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”. Środki finansowe, które udało się nam zebrać dzięki Państwa i dzieci ofiarności  pozwoliły na zakup sportowego wózka inwalidzkiego dla Oliwii Kielusiak.

Za zaangażowanie i ofiarność otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Fundacji „Pomóż i Ty”.

Szczególne podziękowania składamy wolontariuszom oraz p. Marii Warchoł za koordynację powyżej opisanych działań :)