Home » Articles posted by Beata Smoleń- Goc

Author Archives: Beata Smoleń- Goc

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019 r.  odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Pani  dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień powitała wszystkich uczniów, rodziców i pedagogów. Przedstawiła organizację  roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów. Po tej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami  udali się do sal lekcyjnych.

 Życzymy wszystkim w nadchodzącym roku szkolnym samych sukcesów i dobrych dni, dużo sił do wypełniania swoich obowiązków, zadowolenia i satysfakcji z osiągniętych wyników.

 

Akcja ” Lato w szkole 2019 „

Pierwszy tydzień wakacji był dla wielu uczniów naszej szkoły niezwykle intensywny, ale zarazem atrakcyjny. W ramach akcji „Lato w szkole 2019” odbyło się wiele wycieczek, wyjść oraz zajęć na terenie szkoły. Uczestnicy akcji wzięli udział w grze terenowej „Śladami Szarych Szeregów”; odwiedzili Papugarnię; Muzeum Figur Woskowych; Rogate Ranczo; park rozrywki; basen; kino; kręgielnię. Na terenie szkoły dzieci zmierzyły się z zadaniami między innymi z zakresu matematyki i języka angielskiego. Odbył się także „Wakacyjny turniej tenisa stołowego”. Podczas akcji nie zabrakło oczywiście wyjść na nowohuckie place zabaw oraz na pyszne lody, które podczas tegorocznych upałów smakowały jeszcze bardziej niż zwykle.

Niestety – wszystko co dobre szybko się kończy. Akcja „Lato w szkole 2019” przeszła już do historii. Uczestnicy akcji zgodnie stwierdzili, że „Warto było wziąć w niej udział”.

 

Minął kolejny rok szkolny…

19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły. Była to niezwykle podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

Pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek, włożony przez nich w codzienną naukę podczas mijających miesięcy. Uczniom klas I – III, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę, wręczona została odznaka „Wzorowy uczeń”. Uczniowie klas IV – VIII, którzy osiągnęli najwyższe wyniki zostali wpisani  do „Złotej Księgi Uczniów SP nr 80”.

Pani dyrektor serdecznie dziękowała rodzicom za współpracę, życzliwość i pomoc jaką okazują dzieciom, wychowawcom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców. Nie zabrakło także uroczystego momentu, jakim jest wpis do „Złotej Księgi Rodziców SP nr 80” tych rodziców, którzy wykazali się szczególną aktywnością w czasie trzech ostatnich lat.

Życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pani dyrektor oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali  programy artystyczne.

Wakacje tuż, tuż …

18 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV -VIII wraz z nauczycielami spotkali się, aby posumować mijający rok. Rozdanych zostało wiele nagród. Rada Rodziców wręczyła 83 uczniom bilety do kina. W ten sposób nagrodzone zostały te osoby, które otrzymały promocję z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali także nagrody za sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przygotowali uczniów do 69 konkursów pozaszkolnych, w których zostało nagrodzonych 111 uczniów i do 32 konkursów szkolnych, w których nagrodzono 156 uczniów. Pani Dyrektor pogratulowała odniesionych sukcesów i życzyła równie wielkiego zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

Złotówka dla Brazylii – podsumowanie

Tegoroczna wielka akcja charytatywna ZŁOTÓWKA DLA BRAZYLII, która wspierała polskie przedszkole prowadzone w dalekiej Brazylii  przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało nam się zebrać aż 926,55 zł. Udowodniliśmy tym samym, że społeczność naszej szkoły jest bardzo empatyczna i chętnie angażuje się w akcje mające na celu pomoc innym. Imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i emocji, a przede wszystkim pozwoliły nam się lepiej poznać, zintegrować i uświadomiły nam, że działając razem możemy osiągnąć naprawdę wiele.

Czas podsumowań w klasach I – III

18  czerwca 2019 roku uczniowie klas I – III  spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w 12 konkursach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli wchodzących w skład zespołu kształcenia zintegrowanego. Nagrodzono w nich 66  uczniów.   Nauczyciele klas I-III przygotowali swoich uczniów do udziału w 25 konkursach pozaszkolnych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, gminnym i międzyszkolnym. W konkursach tych nagrodzono 43 uczniów. Łącznie w konkursach szkolnych i pozaszkolnych wzięło udział 209  uczniów.

W spotkaniu uczestniczyła p. dyr. Tatiana Muszyńska  – Kwiecień oraz p. Beata Halek  przedstawicielka Rady Rodziców. Wręczyły one uczniom, którzy otrzymali w tym roku szkolnym tytuł WZOROWEGO UCZNIA , karnet na dowolny film w  Multikinie.

Wyniki konkursu ,,Kangur Matematyczny 2019 ”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  Konkursu ,,Kangur  Matematyczny 2019 ”. W konkursie brało udział 41 uczniów

 z klas 1-8. Sprawdzał  on nie tylko wiedzę matematyczną, lecz także logiczne rozumowanie i stosowanie różnych strategii rozwiązywania zadań.

Wyróżnienia  zdobyli:

Maj Szczepan              klasa 2a

Żeglicki Michał           klasa 4c

Węglarczyk Andrzej    klasa 5a

Sadowski Szymon       klasa 8c

Jakóbski Paweł            klasa 8c

Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła

7 czerwca 2019 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła. Nasze najmłodsze zawodniczki zajęły IV miejsce .

Dla wielu z nich przygoda z piłką ręczną zaczęła się niedawno:  od stycznia 2019 r. Praca  podczas treningów  przynosi efekty.

Dziewczynki oprócz  nagród indywidualnych : medali ,czapeczek ,koszulek, smyczek wywalczyły  : puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy dla szkoły.

Gratulujemy.

Zajęcia uczniów klas trzecich w edukacyjnym ośrodku plenerowym

5 czerwca 2019 r. uczniowie klas trzecich porzucili szkolne mury, na rzecz interesujących zajęć w edukacyjnym ośrodku plenerowym „Frankówka” znajdującym się w miejscowości Cichawa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Przy tradycyjnym piecu chlebowym w plenerowej kuchni spotkań  uczestnicy warsztatów poznawali tajemnice zbóż i powstających z nich mąk. Czy z każdej mąki można upiec chleb? A co jest jeszcze trzeba dodać do ciasta żeby powstały pachnące bułeczki lub szarlotka? Czy każde ciasto jest takie samo? Z jakiego tajemniczego królestwa pochodzą drożdże? Na te i wiele innych pytań dzieci poznawały odpowiedzi  w części teoretycznej warsztatów. W części praktyczniej każdy z uczniów miał osobne stanowisko pracy i sam wykonywał swoje kulinarne dzieło….

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci nauczyły się rozróżniać różne gatunki drzew iglastych i liściastych, obserwowały co dzieje się między kwiatami i źdźbłami na wiosennej łące; odkrywały czym zajmują się owady i dlaczego kwiaty mają tyle różnych kolorów i kształtów.

To były bardzo interesujące lekcje zorganizowane w wyjątkowym miejscu.

 

Zielona szkoła 6 a

Raptem 8 godzin drogi od Krakowa nad przepięknym jeziorem znajduje się niewielkie miasteczko Myślibórz, a w tym miasteczku właśnie teraz od wszystkich trudów i znojów, a przede wszystkim od deszczowego Krakowa odpoczywa sobie klasa 6a. Piękną, słoneczną pogodę wykorzystujemy od rana do wieczora – na wodzie, na lądzie i w powietrzu. Pływamy rowerkami wodnymi, wygrywamy z miejscowymi w piłkę nożną na pobliskim orliku, chodzimy po drzewach w Małpim Gaju i wykorzystujemy naszą kreatywność z miejscowymi artystami. Już jutro wyruszamy do Berlina by poznać tajemnice morskich zwierząt i klocków LEGO. Pozdrawiamy wszystkich cieplutko.

Fraktal na 100- lecie

 

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieję się coś ciekawego. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji- w końcu kolejna za 100 lat. Ponad 80 uczniów z naszej szkoły wybrało się na krakowskie Błonia,  aby świętować setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mimo to udało się utworzyć fraktal w kształcie Trójkąta Sierpińskiego z ponad 6,5 tys. uczniów krakowskich oraz okolicznych szkół. Efekt, który udało się osiągnąć możecie sami podziwiać.

Małe Eliminacje Teatralne

29 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się Małe Eliminacje Teatralne. Dzieci przygotowały przedstawienia nawiązujące do krainy profesora Kleksa, w których zaprezentowały śpiew, taniec oraz grę aktorską. Mali aktorzy przebrani byli w kostiumy oraz używali wielu rekwizytów podczas swoich występów na szkolnej scenie. Małe Eliminacje Teatralne są organizowane corocznie w naszej szkole. To znakomita okazja do rozwijania talentów aktorskich naszych uczniów, uczczenia dnia patrona szkoły Wojciecha Bogusławskiego, a także możliwość  wspaniałej  zabawy.

W tegorocznych Małych Eliminacjach Teatralnych mieliśmy okazję zobaczyć następujące przedstawienia:

-,,Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu klasy  I a

- ,,Kwoka” – zaprezentowane przez uczniów I b

- ,,Na Wyspach Bergamutach” i taniec ,,Pa ra pa pa”  w wykonaniu  klasy I c                  

- ,,Meluzyna” –  przedstawione przez uczniów II a

- ,,Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów III b.

Wszystkie przedstawienia prezentowały wysoki poziom za co bardzo dziękujemy wszystkim aktorom i ich wychowawcom.        

Zakończenie projektów edukacyjnych „Technologie i matematyka z klasą”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas trzecich wzięli udział w projektach „Technologie z klasą ”  i „Matematyka z klasą” przygotowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci.  Uczniowie klasy III A  realizowali fascynujące lekcje o nowych technologiach, bezpieczeństwie w sieci i programowaniu. Dzieci rozwijały swoje kompetencje społeczne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.

Natomiast uczniowie klasy III B zgłębiali tajniki matematyki. Z każdymi kolejnymi zajęciami dostrzegali, że  „królowa nauk” towarzyszy  im w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie.  W czasie lekcji poznawali również zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie rozwijali  umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, poznawali podstawowe pojęcia i działania matematyczne, korzystali z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.

Te projekty potwierdzają, że nauka może być prawdziwą przygodą…

 

 

Pozdrowienia z Jastrzębiej Góry

17 maja uczniowie klasy 8b i 8c rozpoczęli „zieloną szkołę” w Jastrzębiej Górze. To już piąty wspólny wyjazd tych klas, po raz  drugi do Jastrzębiej Góry. Przepiękna okolica, w pobliżu mnóstwo atrakcji do zwiedzania, 5 minut spacerem  do morza, dużo terenów zielonych oraz  pyszne jedzenie to atuty wybranego miejsca.

Wychowawcy zadbali o ciekawy i urozmaicony program.  Codziennie wyjście nad morze. W zależności od pogody opalanie się  lub  długie spacery po najbliższej okolicy, a wieczorem podziwianie zachodu słońca.  Był spacer do Lisiego Jaru,   Karwi,  latarni w Rozewiu i Władysławowa. Gdy podczas wędrówek brakowało słońca, a czasami kondycji i dobrego humoru,  pozytywnej energii dodawała wychowawczyni 8c z powiedzeniem „Ogień mi tam”. Po tych słowach nawet ci, którym „doskwierał problem wszechobecnego piasku”,  odzyskiwali siły i dziarsko maszerowali dalej, starając się dogonić panią Marzenkę.

 Z dalszych wycieczek uczniowie na pewno zapamiętają wycieczkę do Malborka i zwiedzanie zamku krzyżackiego, który jest największym zamkiem na świecie. Mnóstwo emocji dostarczyło wyjście do parku linowego we Władysławowie. Wszyscy uczniowie spisali się na medal i ukończyli rozpoczętą trasę w ekspresowym tempie. Pracujący tam instruktorzy stwierdzili, że radzili sobie  z przeszkodami na poziomie klas sportowych!

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. W sobotę kolejna wycieczka, tym razem  do Słowińskiego Parku Narodowego i „szaleństwa” na ruchomych wydmach…

Uczniowie stwierdzili, że „w Jastrzębiej Górze są najpiękniejsze zachody słońca i najpiękniejsza plaża”. Na pamiątkę pozostaną im wspomnienia i wspólne zdjęcia…

Zielona szkoła klas 5 a i 5 b w Mrzeżynie

W dniach od 17 maja  do 24 maja  klasy 5a i 5b  przebywały na zielonej szkole  nad morzem.  Po bardzo długiej  prawie 11 godzinnej podróży pociągiem  na uczniów czekało mnóstwo atrakcji w bardzo ładnie położonym ośrodku Fama-sta w Mrzeżynie. Pojechaliśmy  na wycieczki do Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Trzęsacza.
Zwiedziliśmy  wspaniałe miejsca  w Kołobrzegu zabytkową Bazylikę, pomnik  zaślubin z morzem, odbyliśmy rejs statkiem po morzu, w Świnoujściu  pokonaliśmy 260 schodów wchodząc na 3 najwyższą  latarnię morską w Polsce, zwiedziliśmy Fort Gerharda w którym na własnej skórze poznaliśmy smak musztry żołnierzy pruskich, potem podziwialiśmy krajobrazy  z mola w Międzyzdrojach i  zobaczyliśmy w  Wapnicy  tajemnicze  Jeziorko  Turkusowe. Pojechaliśmy  do Trzęsacza  zobaczyć resztkę ruin  kościółka na klifie. Historię tych ruin poznaliśmy w muzeum  „ 15 południka”  uczestnicząc w multimedialnym seansie. Na koniec  uczestniczyliśmy  w  chrzcie morskim  w obecności samego  króla mórz Neptuna i jego pięknej małżonki. Jadąc wesołą ciuchcią zwiedziliśmy  miasteczko Mrzeżyno. 
Świetnie bawiliśmy się również  na plaży, nawet  udało się  trochę popluskać w morzu.
 Z pobytu  nad morzem  na pewno będziemy mieli wiele wspaniałych wspomnień.