5A I 5B W TEATRZE GROTESKA

20 lutego 2026 r. uczniowie klas 5A i 5B udali się do Teatru Groteska na spektakl pt. „12 prac Heraklesa”. Przedstawienie przeniosło piątoklasistów  w świat mitologii greckiej i niezwykłych przygód legendarnego bohatera. Spektakl rozgrywał się w czterech planach – na scenie mogliśmy zobaczyć aktorów w żywym planie, aktorów w maskach, lalki oraz teatr cieni. Taka różnorodność środków wyrazu sprawiła, że opowieść była dynamiczna i pełna artystycznych wrażeń. Oprawa plastyczna przedstawienia nawiązywała do sztuki greckiej. Muzyka  inspirowana była tradycją starogrecką i grecką muzyką współczesną. Wyjście do teatru było nie tylko okazją do spotkania z kulturą, ale także ciekawą lekcją mitologii w artystycznym wydaniu.

Zdjęcie 1 z 5