Home » Okiem Ucznia » Komunikaty

Komunikaty

samorzad2

Komunikaty Samorządu Uczniowskiego

 STYCZEŃ , LUTY   2018

 

 

 1. Dzień 16 stycznia ogłaszamy kolejnym kolorowym dniem w szkole.
  Tym razem rządzić będzie kolor czerwony oraz wszystkie jego odcienie. Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w tej zabawie, tradycyjnie  najbardziej kolorowa klasa zostanie uwieczniona na zdjęciu i stronie internetowej szkoły.

 

 1. W szkole trwa akcja „Gwiazdka dla zwierzaka”. Dary dla zwierząt ze schroniska prosimy przynosić do sali nr 15 do pani Marzeny Orłowskiej. Zbiórka potrwa do 20 stycznia 2018 r.

 

 1. Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze będą odwiedzać wasze klasy   z puszką i serduszkami codziennie aż do piątku 12 stycznia. Wielki finał odbędzie się 14 stycznia. Bądźcie z nami i postarajcie się wspomóc tą wspaniałą akcję. Liczy się każda złotówka !

 

 1. Informacja szczególnie ważna dla klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych – zabawa karnawałowa odbędzie się dnia 8 lutego. Trwać będzie od godziny 16.30. Planowane zakończenie około godziny 18.30. Mile widziany element przebrania w postaci maski karnawałowej. Mamy nadzieję, że wykażecie się pomysłowością !

 

 1. I już ostatnia informacja : w lutym obchodzić będziemy „walentynki”. W związku z tym , organizujemy akcję dedykowania piosenek dla osób bliskich naszemu sercu. Kartki z informacją dla kogo przeznaczona jest piosenka oraz wybranym utworem muzycznym prosimy składać do Joanny Ziobro do sali nr 47. Przed feriami 8 i 9 lutego na przerwach rządzić będzie muzyka, specjalnie dedykowana wybranym przez was osobom. Zachęcamy wszystkich do zabawy !

 

(październik 2017)

 • Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły uczniów klas IV-VII – prosimy o zapisywanie się do sekcji samorządu uczniowskiego – do jednej sekcji może należeć od kilku do kilkunastu osób. Lista sekcji wywieszona jest na tablicy Samorządu Uczniowskiego na parterze – prosimy chętnych o wpisywanie się na nią. Liczymy na pomoc i aktywne działanie! Pytania prosimy kierować do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
 • Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły ( klasy od I do VII ) do udziału w ogólnopolskiej akcji „Clean Up the World 2017” , która polega na zbiórce starych , zużytych , zniszczonych telefonów komórkowych. Telefony zbieramy bez baterii. Prosimy o przynoszenie aparatów do sali 47. Konkurs trwa do 17 listopada , przewidziane są liczne nagrody dla najaktywniejszych szkół biorących udział w akcji. Szczegóły znajdują się tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.
 • W październiku lub w listopadzie planujemy pierwszą szkolną „wyprzedaż garażową”. Prosimy o zastanowienie się , kto chce pozbyć się rzeczy niepotrzebnych takich jak : książki, gry, zabawki , ubrania. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego wywieszona zostanie lista. Prosimy aby osoby zainteresowane udziałem w sprzedaży lub wymianie wpisały swoje nazwiska. Wkrótce udostępnimy regulamin wyprzedaży i podamy dokładny termin ( na pewno będzie to sobota). Środki zebrane podczas tej akcji przekazane zostaną na cele uczniowskie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do pomocy Radzyńskiemu Stowarzyszeniu na rzecz zwierząt. Akcja nosi tytuł „Podaj łapę”. Zbieramy karmę suchą i mokrą dla psów i kotów oraz makaron (najlepszy to tzw. „rurki” lub „muszelki”). Przyniesione produkty prosimy dostarczać do sali nr 22 , do pani Agnieszki Młynarskiej. Akcja potrwa do końca października.
 • Przypominamy również, iż jak co roku zbieramy makulaturę, zakrętki plastikowe oraz baterie. Przyniesione odpady prosimy składać w wyznaczonym boksie w szatni szkolnej.
 • Od 2 października ruszyła akcja „szczęśliwy numerek”. Wylosowany przez członków samorządu numer z dziennika osoby, która nie będzie odpytywana w danym dniu – wywieszany jest na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.