Home » Okiem Ucznia » WOLONTARIAT » Nasze działania

Nasze działania

19 grudnia przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili chorych w Hospicjum św. Łazarza.Złożyli życzenia świąteczne i podarowali 65 aniołków .Ilość podarunków nawiązuje do obchodów 65lecia naszej szkoły, które przypada
w tym roku szkolnym.

 
W dniu 15 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z paczkami świątecznymi przygotowanymi przez MOPS do osób starszych i samotnych. Były to wyjątkowe spotkania dla wszystkich. Dla młodych wolontariuszy cenne doświadczenie, lekcja szacunku i wrażliwości, dla osób starszych  – radość, możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami i doświadczeniem.

wolontariuszki.jpeg

5.12 społeczność naszej Szkoły obchodziła po raz pierwszy Dzień Wolontariusza.
Został on ustanowiony przez ONZ  w 1985r.
w dowód uznania dla wielu ochotników , którzy swój czas i umiejętności  ofiarują innym.  Podczas uroczystego apelu pani dyrektor T. Muszyńska -Kwiecień wraz z opiekunami SKW
wręczyła 40 wolontariuszom koszulki i  dzienniczki wolontariusza.

Dziękujemy i gratulujemy uczniom naszej Szkoły za poświęcony czas, zaangażowanie, koleżeńską pomoc i za uśmiech.
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie za sponsoring ,,koszulkowy”

Listopad, to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. Otwarci na nowe wyzwania, chętni wolontariusze z kl. VIIa i VIIc wzięli udział w „Kweście listopadowej”, wspierając długoletnią inicjatywę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dziękujemy ofiarodawcom, a także wytrwałym wolontariuszkom: Dominice, Patrycji, Klaudii i Oliwii.

kwesta 1

 

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej zaprasza: dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły do udziału w akcji:”Opatrunek na ratunek” dla Afryki. Zbieramy środki opatrunkowe: bandaże, gazy, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki.
Akcja w naszej szkole trwa do 20.12.2017r.

0001AFRYKA

24 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało dla uczniów kl. IV – VII spotkanie z hospicyjnym pedagogiem, p. Katarzyną Wrońską – koordynatorem młodzieżowego wolontariatu Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dowiedzieliśmy się o idei, zasadach funkcjonowania opieki i działalności wolontariatu hospicyjnego, polegającego na towarzyszeniu i pomaganiu ludziom chorym. Zostaliśmy zachęceni do udziału w różnych akcjach na rzecz hospicjum między innymi:
„Pola nadziei”, „Wielka kwesta listopadowa”, „Święta w Hospicjum”, „Zakręceni dla Hospicjum”.

IMG_20171124_074213