DZIEŃ SPORTU KLAS IV – VIII 

25 czerwca 2025 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas 4–8. Było to wydarzenie pełne emocji, zdrowej rywalizacji i fantastycznej zabawy. Sportowe zmagania rozpoczęły się od biegów sztafetowych z udziałem reprezentantów wszystkich klas. Następnie uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: biegu na 60 i 100 metrów, skoku w dal oraz rzucie piłką … Dowiedz się więcej

HALO, HALO, TU RADIO GADAJĄCA OSIEMDZIESIĄTKA

24 czerwca 2025 r. wysłuchaliśmy dziewiętnastej – ostatniej przed wakacjami  audycji szkolnego radia GADAJĄCA OSIEMDZIESIĄTKA. Przez cały rok nasi radiowcy umilali nam niezmiernie szkolne życie. Dzięki nim poznaliśmy wiele nietypowych świąt; pamiętaliśmy o nadchodzących szkolnych wydarzeniach, o trwających konkursach; poznawaliśmy wydarzenia z kraju i ze świata; poznawaliśmy tajniki zdrowej diety  …. Nasi młodzi dziennikarze pracowali … Dowiedz się więcej

„Z HUMOREM I MIŁOŚCIĄ – ŚWIĘTO KLASY 2C”

23 czerwca 2025 r. w klasie 2c odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny pod hasłem „Poszukiwania”. Uczniowie przygotowali pełne humoru i ciepła przedstawienie o niespodziewanym zniknięciu mamy, która pospiesznie udała się na zajęcia fitness, zostawiając wiadomość na karteczce. Niestety, jak to w życiu bywa, kot postanowił wprowadzić trochę zamieszania, wyrzucając kartkę przez okno. Gdy tata wrócił … Dowiedz się więcej

WYCIECZKI DO FRANKÓWKI MAŁEJ – DZIEŃ PEŁEN SMAKÓW, PRZYGÓD I… KORZENNYCH TAJEMNIC

23 czerwca 2025 r., w piękny, słoneczny dzień, klasy IIIa i IIIb wyruszyły na wyjątkową wyprawę do Edukacyjnego Ośrodka Plenerowego „Frankówka Mała” w Cichawce. A co się tam działo? Oj, działo się- i to jak pachniało!Na początek – warsztaty kulinarne w „Kuchni Spotkań”. Każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy kucharz z dużymi ambicjami. Zaczęliśmy … Dowiedz się więcej

INAUGURACJA BEZPIECZNYCH WAKACJI

23 czerwca 2025 r. klasa 1 C wzięła udział w imprezie plenerowej organizowanej przez Policję oraz Nowohuckie Centrum Kultury „Inauguracja Bezpiecznych Wakacji”. Dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji: pobrać odciski swoich palców, poznać policyjnego psa tropiącego, przymierzyć kamizelkę kuloodporną. Najważniejsze było jednak to, że uczyły się bezpiecznych zachowań w czasie wakacji  i udzielania pierwszej … Dowiedz się więcej

WYPRAWA 1C

W czerwcu klasa 1 C była na całodniowej wycieczce w Jaskini Nietoperzowej i Motylarni w Ulinie. Zwiedzanie jaskini dostarczyło dzieciom wielu emocji. Oglądaliśmy kości znalezionych w jaskini zwierząt oraz imponujące nacieki skalne. Udało się nam nawet zobaczyć przelatujące w oddali małe nietoperze. Następnie pojechaliśmy do Motylarni w Ulinie. Dzieci wzięły udział w warsztatach poszerzających wiedzę o … Dowiedz się więcej

RODZINA TO SKARB

23 czerwca 2025 r. odbyło się  spotkanie Rodziców uczniów klasy I A z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Uczniowie zaprezentowali rodzicom  piosenki, wiersze,  przedstawienie oraz taniec. Goście gromkimi brawami nagrodzili swoje pociechy. Nie zabrakło oczywiście życzeń, upominków i poczęstunku. 

SPACERKIEM PO NOWEJ HUCIE

23 czerwca 2025 r. uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę zatytułowaną „Spacerkiem po Nowej Hucie”. Pierwszym punktem programu był Kopiec Wandy, gdzie dzieci zapoznały się z historią oraz legendą związaną z tym wyjątkowym miejscem. Wspięcie się na szczyt kopca pozwoliło im podziwiać malowniczą panoramę dzielnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie.Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu pysznych … Dowiedz się więcej

SPACERKIEM PO NOWEJ HUCIE

W czerwcu Pierwszaki z  1 C miały okazję  jeszcze lepiej poznać swoją najbliższą okolicę. Dzieci wzięły udział w spacerze po Nowej Hucie, poznając jej najstarszą część. Wycieczka zakończyła się wizytą w lodziarni. Wszyscy grzecznie ustawili się w kolejce i wybrali swój ulubiony smak lodów. Później było już tylko zajadanie się pysznymi lodami. Dzieci wróciły do … Dowiedz się więcej

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 23 – 27 czerwca 2025 r. w naszej szkole odbywa się akcja informacyjno- edukacyjna Tydzień dla Bezpieczeństwa, rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami będą poruszać tematy związane z bezpieczeństwem, propagując korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, jak również właściwe zachowania zdrowotne. Celem akcji jest przekazywanie wiedzy … Dowiedz się więcej

OMG! WIZYTA W NCK NA MUSICALU „LEGALNA BLONDYNKA”

18 czerwca 2025 r. uczniowie klas czwartych, szóstych i siódmych wybrali się do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl Krakowskiej Akademii Musicalu pt. ,,Legalna Blondynka”. Sztuka w humorystyczny i pełen energii sposób opowiada historię Elle Woods- dziewczyny, która postanawia udowodnić, że można łączyć urok, inteligencję i determinację. Kolorowa scenografia, dynamiczna muzyka i znakomita gra aktorska zrobiły … Dowiedz się więcej

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Z radością informujemy, że Artur Zych, uczeń klasy 1B, zdobył III miejsce w Turnieju Finałowym programu „Tenis w Krakowie”, organizowanym przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy. W zawodach wzięli udział najlepsi młodzi tenisiści z całego Krakowa, co czyni sukces Artura szczególnie cennym i godnym uznania. Serdecznie gratulujemy Arturowi tego osiągnięcia i życzymy mu dalszego rozwoju sportowej … Dowiedz się więcej

CHWILE DUMY I RADOŚCI – WRĘCZENIE NAGRÓD

18 czerwca 2025 r., uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w uroczystym apelu podsumowującym całoroczną pracę oraz osiągnięcia edukacyjne.Podczas wydarzenia Pani Wicedyrektor Katarzyna Solawa wręczyła nagrody uczniom, którzy wyróżnili się udziałem i sukcesami w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Doceniono osiągnięcia w takich dziedzinach jak matematyka, przyroda, język angielski, muzyka czy sport. Na zakończenie uroczystości Pani Wicedyrektor … Dowiedz się więcej

PRZYGODOWE ABC

Podobno celem podróży nie jest miejsce, do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat… Zielona Szkoła w Jodłówce Tuchowskiej stała się dla klasy 5a wspaniałą okazją do nowego spojrzenie na kolegów i koleżanki z klasy. Służyły temu wspólne emocje, wyzwania i atrakcje, takie jak: wyjście na Brzankę i wieżę widokową, warsztaty mydlarskie … Dowiedz się więcej

5B I 5C W KINIE

18 czerwca 2025 r. uczniowie klas 5b i 5c wybrali się do kina na seans filmu „Lilo i Stitch”. Wyjście zorganizowano w ramach programu „Kino za baterie”, którego celem jest promowanie troski o środowisko naturalne oraz prawidłowej utylizacji zużytych baterii. Film „Lilo i Stitch” dostarczył widzom wiele emocji – od radości i śmiechu po chwile … Dowiedz się więcej