Archiwum kategorii: Bez kategorii

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęte są osoby, które 31 marca 2021 r.:

  • mieszkały w Polsce na stałe lub przebywały czasowo – zarówno obywatele polscy jak i cudzoziemcy,
  • obywatele polscy przebywający za granicą, którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce,
  • osoby bezdomne – obywatele polscy i cudzoziemcy.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis.Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Ogólne informacje o NSP-2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP-2021

Szkoła Podstawowa nr 80 świętuje z Nową Hutą

Piknikiem rodzinnym społeczność Szkoły Podstawowej nr 80 w Krakowie włączyła się w obchody pięknego jubileuszu. Z okazji 70. urodzin Nowej Huty świętowali mali i duzi, nauczyciele i rodzice, babcie i dziadkowie.

I choć pogoda w sobotni poranek – 5 października spłatała figla, to jednak nie popsuła doskonałego humoru organizatorom i gościom, a przede wszystkim nie przeszkodziła w  zaplanowanych atrakcjach. A tego dnia działo się wiele… Niespodzianka goniła niespodziankę!
Donośnie i dźwięcznie rozbrzmiewały niezapomniane przeboje z okresu PRL-u, a wśród nich szlagier lat 50.  „O Nowej to Hucie piosenka”, które na szkolnej scenie wykonywali młodzi artyści. Wspólne śpiewanie (ułatwione przez organizatorów dzięki specjalnie przygotowanym na tę okazję śpiewnikom) przełamywało wśród zebranych pierwsze lody.

Trudno było ustać w miejscu (ba! nogi wręcz same rwały się do tańca), gdy z głośników słychać było utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar czy Czerwonych Gitar, a siódmoklasiści demonstrowali układy taneczne. 

Nieukrywany zachwyt dorosłych wzbudzały stroje z tamtego okresu z wdziękiem i szykiem prezentowane przez szkolne modelki i modele. Zaciekawienie młodego pokolenia wywoływały natomiast telefony z obrotową tarczą, pluszaki wypchane trocinami, kasety magnetofonowe i syfony, które zajmowały honorowe miejsca w muzealnym kąciku.

Uśmiech na twarzy rodziców i dziadków pojawiał się na wspomnienie jazdy na wrotkach (zupełnie innych od współczesnych rolek). Ochotnicy zmierzyli się w podwórkowych dyscyplinach z czasów PRL-u, takich jak: klasy, kapsle, guma, zośka, skakanka. Wielu dorosłych z rozrzewnieniem wspominało przy tej okazji osiedlowe trzepaki, na których w tamtym czasie koncentrowało się życie towarzyskie.

Szyszki z ryżu (smakołyk typowy dla gastronomii PRL-u), cukrowa wata, kiełbaski na gorąco, pyszne domowe ciasta to tylko niektóre z rarytasów, którymi w tym dniu można było cieszyć swoje podniebienia. Były pyszne i na pewno niejeden szef kuchni byłby nimi zachwycony!

 To był dla nas wszystkich wyjątkowy dzień, wspaniała lekcja historii i kolejna okazja sprzyjająca integracji ze środowiskiem lokalnym.

ZNAMY KRAKOWSKICH „8 WSPANIAŁYCH”

„Mają dopiero po kilkanaście lat, osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, działają na rzecz społeczności lokalnej, mnóstwo czasu poświęcając wolontariatowi. Jednym słowem, nie wyobrażają sobie życia bez pomagania innym. To wspólna cecha wszystkich dotychczasowych laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Do tego grona dołączyli zwycięzcy 25. edycji konkursu: czworo ósmoklasistów i cztery licealistki. 

Bardzo miło man poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu nasi uczniowie: Patrycja Żak i Paweł Jakóbski znaleźli się w gronie „8 WSPANIAŁYCH”. 16 kwietnia br. wzięli oni udział w  uroczystej gali w magistracie, podczas której odebrali gratulacje, okolicznościowe dyplomy i upominki.

Serdecznie Wam gratulujemy!

Sprawozdanie z wręczenia nagród pod adresem https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/229269,1812,komunikat,znamy_krakowskich__8_wspanialych_.htm

Wycieczka do krakowskiej Ekospalarni

WYCIECZKA DO ZAKŁADU TERMICZNEGO PRZEKSZTAŁCANIA ODPADÓW

W KRAKOWIE

                Klasa VI a wraz z członkami koła polonistycznego uczciła Dzień Ziemi, odwiedzając  Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie Uczniowie dowiedzieli się, że krakowska Ekospalarnia jest nowoczesną instalacją, która wykorzystuje rozmaite technologie najwyższej jakości.          
Procesy utylizacji odpadów i przekształcanie ich w energię cieplną i elektryczną zmniejszają ilość frakcji zalegającej na składowiskach.
Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to dostęp do nowej, czystej energii.

Zapisy do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 80 informuje, że od 18 kwietnia do 8 maja w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 15.00 przyjmowane są wnioski w sprawie zapisu dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. Wnioski w formie papierowej dostępne są w sekretariacie szkoły i dyżurce. Można je również pobrać i wydrukować z PDF-u zmieszczonego poniżej.
Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci 7-letnie (ur. w 2010r.) oraz na wniosek rodziców dzieci 6-letnie, które w roku szkolnym 2016/2017 korzystały z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci 6 – letnie (ur. w 2011r.).

Szczegóły dotyczące rekrutacji do samorządowych szkół i przedszkoli w Krakowie można znaleźć na stronie: www.portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce „REKRUTACJA”.

 

Oddział przedszkolny-karta_zapisu

Klasa I-karta_zapisu

 

Harmonogram prac komisji rekrutacyjnej do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej nr 80w Krakowie

na rok szkolny 2017/2018

18.04 – 08.05 Przyjmowania wniosków – w godzinach pracy sekretariatu

18.04 – 15.05 Weryfikacja wniosków

11.05 (godz.9:00) do 02.06 Edycja wniosków – zamknięcie etapu

08.06 godz. 8:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji ( lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych )

Od 09.06 do 22.06 do godz. 24;00 Potwierdzenie woli przyjęcia – podpisywanie umów

23.06 godz. 12:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc.

Rekrutacja uzupełniająca:

26.06 – 30.06 Rekrutacja uzupełniająca – przyjmowanie wniosków

26.07 – 11.07 Weryfikacja wniosków

01.08 godz. 9:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji

02.08 – 04.08 Potwierdzenie woli przyjęcia, podpisywanie umów

08.08 godz. 9:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc

 

Konkurs literacki: „Szkoła wczoraj, dziś i jutro”

W listopadzie 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 156 zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych miasta Krakowa konkurs literacki:

„Szkoła wczoraj, dziś i jutro”

którego Honorowym Patronatem był Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.

Zadaniem uczestników  było napisanie  pracy literackiej. Uczniowie przedstawiali, jak wspominają szkołę ich dziadkowie, rodzice a także , jak oni sami ją postrzegają i wyobrażają sobie  w przyszłości. Uczestnicy wyrażali swoje opinie, czy dzisiejsza szkoła różni się od tej, która była i która będzie.

Miło nam poinformować, że w czołówce nagrodzonych osób znaleźli się uczniowie nasze szkoły:

Patrycja Bocheńska, klasa V a –  I miejsce,

                                      Piotr Kuźma, klasa VI c – II miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Regionalny program stypedialny dla uczniów klas V i VI

Szanowni Rodzice uczniów klas V i VI
Poniżej umieszczamy link do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych (ze średnią ocen co najmniej 4.50 lub 4,75, w zależności od rodzaju stypendium). Zachęcamy do przeczytania i składania wniosków.

http://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/praca-i-edukacja/regionalny-program-stypendialny

Żywa lekcja historii

Dnia 21.09.2016r w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii ” Od Napoleona do niepodległości”.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach.  Prowadzący lekcję  przebierali uczniów w  stroje z epoki, zachęcali do prowadzenia  dialogów, używania  gwary  i czynnego udziału  w  scenkach przedstawiających  zachowania wojskowych i powstańców.

W świecie baśni Andersena

Dnia 06 czerwca klasy czwarte zaprezentowały społeczności uczniowskiej lekcję przeprowadzoną metodą projektu. Do tego przedstawienia czwartoklasiści przygotowywali się kilka tygodni.

Uczniowie zaprosili przybyłych gości do „Muzeum pamiątek po H. Ch . Andersenie”. Można było podziwiać „eksponaty” oraz usłyszeć ich krótką historię. Było więc piórko, które zgubiło Brzydkie Kaczątko, zapałki sprzedawane przez dziewczynkę z zapałkami, skorupka orzeszka, będąca kolebką dla Calineczki, bąk i piłka, krzesiwo, a także koszulka z pokrzyw,  czy niewidzialne szaty cesarza.

Ponadto uczniowie byli świadkami wywiadu, który przeprowadziła „dziennikarka” z klasy czwartej z baśniopisarzem.  Zebrani poznali treść zachowanych w „muzeum” dokumentów: zaproszenia na ślub Calineczki, ogłoszenia o sprzedaży zapałek, czy ogłoszenia o poszukiwaniach Kaya przez Gerdę.

Na koniec uczniowie w barwny sposób przypomnieli cechy baśni, jako gatunku literackiego.

Czwartoklasiści  pracowali pod kierunkiem polonistki, p. M. Machnik.

Wyniki konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich

W dniu 6 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich. W konkursie wzięło udział 14 osób.

A oto wyniki konkursu :

 

I miejsce : Jakub Michalik , kl.2a

II miejsce :  Andrzej Węglarczyk , kl.2a

III miejsce : Maciej Wojtoń , kl.2a

Wyróżnienia :

Katarzyna Żołna – kl.2a

Paweł Magne – kl.2b

Lena Sokołowska – kl.2b

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

KONKURS SZKOLNY „KOLĘDA TRADYCYJNA”

W dniu 22 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 80 został przeprowadzony szkolny konkurs „Kolęda Tradycyjna”, zorganizowany przez katechetów i nauczyciela muzyki.
W powyższym konkursie mogli wziąć udział uczniowie kl. IV – VI. Do konkursu zgłosiło się 6 uczennic.

Celem konkursu było: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wytworzenie świątecznej atmosfery.

Wykonawców komisja konkursowa oceniała biorąc pod uwagę:  dobór odpowiedniej kolędy, interpretację, czystość wykonania.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce
Julia Krzyżak kl. IV A

II miejsce
Dorota Węglarczyk kl .VI A

III miejsce
Weronika Kustra i Emilia Gosławska kl. VI A

Wyróżnienie
Gabriela Ligenzowska kl. VI A

Wyróżniona została także Gabriela Pietras kl. VI A za akompaniament gitarowy.

Gorąco gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Dzień Sportu dla Przedszkolaków

20 maja 2014r. w szkole zorganizowany został Dzień Sportu dla dzieci
z okolicznych przedszkoli (nr 46, 88, 94 i 104) i oddziału przedszkolnego funkcjonującego w SP 80.

Dzieci brały udział w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się skoki w workach i tor przeszkód. Milusińscy mieli okazję trochę odpocząć i zregenerować siły w specjalnie przygotowanym na tę okazję kąciku zabaw.

W tym dniu dopisywał nam nie tylko dobry humor, ale i piękna, słoneczna pogoda.

Zajęcia zostały przygotowane przez panie: T. Muchę, G. Krzyżak i M. Szymańską, a w ich prowadzenie bardzo zaangażowały się uczennice klasy VIc.