Archiwum kategorii: Ogłoszenia

TYDZIEŃ ULGI

Kochani Uczniowie!
Cieszymy się bardzo, że już niedługo wracacie do szkoły. Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę! Nie musicie się martwić nadchodzącymi sprawdzianami, kartkówkami czy

pytaniem na ocenę, ponieważ nasza szkoła przystąpiła do Projektu „Tydzień Ulgi”.  Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które umilą Wam powrót do szkoły.
Macie pomysły, w jaki sposób chcecie spędzić ten czas? Czekamy na Wasze propozycje. Wiemy, że Wasza kreatywność nie zna granic. Chcemy, żeby ten pierwszy tydzień był okazją do integracji, zabawy i przygotował nas wszystkich do powrotu do normalności.
Czekamy na Was i już nie możemy się doczekać „Tygodnia Ulgi”.

Wasi nauczyciele

plakat ULGA samodzielny wydruk

PANEL KLIMATYCZNY MIASTA KRAKOWA

Panel obywatelski to forma demokracji deliberacyjnej, która pozwala na wypracowanie rekomendacji dla administracji publicznej w istotnych społecznie obszarach przez losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywateli.

KPK_logotyp tło białe_1

Komunikat – Krakowski Panel Klimatyczny

Więcej informacji znajduje się w poniższych linkach:

https://www.krakow.pl/klimat/247296,artykul,krakowski_panel_klimatyczny.html
https://www.facebook.com/Krakowski-Panel-Klimatyczny-107735841068812
https://www.facebook.com/InstytutPolitykPublicznych

KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – EDYCJA VII 2021 ROK

Otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowetydzien zawodowcow

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VII już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce od 12 do 16 kwietnia 2021 r.

Jednocześnie przypominam, że ww. okolicznościom towarzyszyć będą dwie Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na: 17 kwietnia 2021 r. i 29 maja 2021 r.

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii nie jest wykluczone, że spotkania zostaną przeniesione do wirtualnej przestrzeni. Niezależnie od formy wydarzenia, oferta przygotowana przez krakowskie szkoły techniczne i branżowe, wzorem ostatnich lat będzie obfitowała w niezwykle ciekawe i merytorycznie wysoko oceniane propozycje. Rozwój technologii, nowe zawody-zawody przyszłości, rzeczywistość wirtualna to tylko nieliczne wyzwania przed jakimi stoją młodzi ludzie. Co powinniśmy zrobić? Jak wspólnie osiągnąć efekt? To rzetelna i obiektywna wiedza stanowić będzie o jakości kształcenia zawodowego, a dostosowanie go do potrzeb rynku pracy przyczyni się bez wątpienia do zwiększenia szans absolwentów szkół na zatrudnienie.

Podczas Otwartych Sobót, we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi. Z ich fachowych podpowiedzi –  jak rozmawiać z dziećmi i jak ocenić ich predyspozycje do wykonywania konkretnego zawodu – będzie można skorzystać w ramach bezpośredniej rozmowy, bądź poprzez zapytanie wysłane na adres mailowy szkoły.

Szczegółowy harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.

MY ADVENTURE WITH ENGLISH

Uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 3c wzięli udział w konkursie z języka angielskiego „My Adventure with English”, zorganizowanym dla klas 1–3 z Krakowa i powiatu krakowskiego.

Do konkursu nadesłano łącznie 210 prac. Z naszej Szkoły w konkursie wzięło udział 24 uczniów, z których aż 10 zostało wyróżnionych przez jury z Centrum Młodzieży w Krakowie – organizatora konkursu.

Konkurs składał się z 3 kategorii: recytatorskiej, wokalnej i plastycznej.

Wyróżnienia otrzymali:
Adrian Ćwiklik z klasy 2a
Natalia Stanek i Filip Kulak z klasy 2b
Lena Bytomska, Julia Staniszewska, Franciszek Walas, Michał Dominek, Jerzy Gądek, Maciej Kurzawa i Jakub Ozga z klasy 3a.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Koordynatorem konkursu na terenie Szkoły była p. Michalina Borkowska.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

GRACZE Z KLASY 6A

Uczniowie klasy 6a zagrali w grę online „Przygody Literatusa”. Szukali ukrytych przedmiotów, byli strategami i tropicielami. Uratowali księżniczkę Veritas, a także poznali narzędzia do factcheckingu, czyli sprawdzania faktów.

Wzięli udział w zabawie detektywistycznej „Ziemia – żywa planeta”, zdobywając tytuł paleodetektywa.

gra

PODSUMOWANIE AKCJI – WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK DLA SZPITALI I HOSPICJUM

Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę książek, organizowaną przez Fundację Zaczytani.org, która od lat promuje czytelnictwo w Polsce, tworząc między innymi i wyposażając biblioteki na oddziałach szpitalnych.  Zebraliśmy aż 134 tytuły, które zgodnie z planem zostały przetransportowane i przekazane do punktu zbiórki. Książki trafią do małych i dużych pacjentów przebywających w szpitalach, placówkach opiekuńczo – wychowawczych, rodzinach zastępczych i hospicjum.

Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w akcję. Po raz kolejny pokazaliście, że macie WIELKIE SERCA. 

INAUGURACJA PROJEKTU „STARS” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W czwartek 8 października 2020 r. odbyła się wycieczka rowerowa wałami Wisły rozpoczynająca kolejny rok w projekcie STARS. Uczniowie klas VII A i VII B oraz VIII B wraz z opiekunem i doradcą STARS przejechali trasę około 12 km. 
Poranny deszcz nie przestraszył „rowerowiczów” bo dla nich w południe zaświeciło słońce i wycieczka się udała.

PIERWSZY MIESIĄC NAUKI ZA NAMI ! UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH JUŻ PONAD MIESIĄC UCZĄ SIĘ, PRACUJĄ ORAZ BAWIĄ W NASZEJ SZKOLE !

Właśnie minął pierwszy miesiąc, spotkania Pierwszoklasistów ze szkołą. W tym czasie wydarzyło się tak wiele… Zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć.
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się uroczystość Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. Pani dyrektor Tatiana Muszyńska-Kwiecień oraz pani wicedyrektor Katarzyna Solawa przyjęły do grona społeczności uczniowskiej uczniów klas 1a, 1b i 1c.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i wielkim zapałem zaangażowali się w  swoją szkolną przygodę.
Oprócz pracy lekcyjnej – Pierwszoklasiści zdążyli się już zapoznać z funkcjonowaniem szkoły, a także zaangażować  w wiele zajęć pozalekcyjnych.
Uczniowie klas pierwszych bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach tanecznych, kołach plastycznych, zajęciach szachowych.  Uczestniczą  w  zajęciach koła teatralno-filmowego      (doskonalącego znajomość języka angielskiego) oraz innych organizowanych na terenie szkoły ( np. w zajęciach karate). Grają na kortach KSOS – ucząc się podstaw gry w tenisa oraz w ramach zajęć świetlicowych – biorą udział w zajęciach na basenie doskonaląc technikę pływania.
Pierwszoklasiści wybrali się na pierwszą całodzienną wycieczkę do Zagrody Ekologicznej „Pszczółki” w Niezwojowicach, gdzie bardzo pracowicie spędzili dzień – ucząc się i jednocześnie świetnie bawiąc.
W klasach pierwszych odbyły się już pierwsze imprezy klasowe. 30 września – obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy  znakomicie się bawili.
Uczniowie wzięli już udział w jesiennych  konkursach plastycznych organizowanych przez nauczycieli uczących w klasach 1-3 oraz przez świetlicę szkolną.
Mamy nadzieję , że Pierwszoklasiści w kolejnych miesiącach będą nadal działać aktywnie, a szkoła będzie zaskakiwać ich radośnie i pozytywnie!

LASY PAŃSTWOWE DZIĘKUJĄ SZÓSTOKLASISTOM

Uczniowie klasy VI a oraz klasy VI c otrzymali podziękowanie od dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

W liście, który pan dr Michał Ciepłucha do nich skierował, czytamy:

„Bardzo serdecznie dziękuję za podzielenie się efektami projektów poświęconych ekologii i edukacji globalnej. Duże wrażenie zrobiły na mnie wszystkie prace plastyczne, jak i literackie w projektach: Dziwne drzewa oraz  Uratuj świat. Jestem przekonany, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć, zostanie z nimi na wiele lat. […] Lasy Państwowe chciałyby podziękować Pani za trud włożony w edukację ekologiczną młodzieży i kreatywną realizację projektów, a także wszystkim uczniom, którzy wzięli
w nich udział”.

Do listu dołączona została przesyłka, a w niej zeszyty, książki oraz dwie wspaniałe NIEMAPY.

Zajecia z doradztwa zawodowego w klasach siódmych i ósmych w roku szkolnym 2019/2020

Rozwijanie skrzydeł w swojej istocie prowadzi do wchodzenia w dorosłość z satysfakcją, z pewnością siebie, z dobrymi decyzjami edukacyjnymi i zawodowymi. Dlatego przedmiot zwany doradztwem zawodowym wpisuje się ze swoją misją i treścią w myśl przewodnią naszej szkoły!

W tym roku szkolnym doradztwo zawodowe realizowane w klasach siódmych i ósmych opierało się w dużej mierze na spotkaniach z przedstawicielami różnych grup zawodowych i specjalistami rożnych dziedzin. Po ankietach przeprowadzonych wśród uczniów uczęszczających na zajęcia oraz po sprecyzowaniu ich zainteresowań i dążeń zawodowych, przyszedł czas na możliwość skonfrontowania wyobrażeń z rzeczywistością, zadawania pytań, wysłuchania historii tych, którzy rozwinęli skrzydła w wymarzonych branżach. Gościliśmy na zajęciach lekarza, prawnika, psychologa, architekta, matematyka, programistów, studentkę dietetyki, studentkę dziennikarstwa pracującą w marketingu, sprzedawcę, grafika, przedsiębiorców opowiadających o rzeczywistości zakładania własnego biznesu, account executive, który przybliżył uczniom zagadnienie rozmowy o pracę oraz zasady pracy w zespole, doradcę finansowego, który poszerzył świadomość uczniów w zakresie rodzajów umów, systemu podatkowego i emerytalnego oraz idei odkładania oszczędności. No i nauczyciela oczywiście, ale to żadna nowość 😉

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, przygotowane prezentacje lub pomoce, za podzielenie się swoimi historiami i doświadczeniem!

 kolaż z gośćmi

 

Sukces uczennicy w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z CHEMII

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Igi Szumilas, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii!
W drodze do sukcesu Iga pokonała ponad 1450 osób w etapie szkolnym i prawie 250 w etapie rejonowym.
Opiekunem merytorycznym uczennicy była Pani Joanna Opozda.
Gratulujemy osiągnięcia wysokiego wyniku i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji!
2

1

Wyróżnienie w konkursie filmowym

Uczennice klasy 8b: Natalia Michno, Natalia Niciarz, Izabella Tomala i Eliza Żurad zdobyły wyróżnienie w konkursie „O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze”, organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Pod opieką pani Joanny Golik i przy wsparciu pani dyrektor Tatiany Muszyńskiej-Kwiecień, pani Magdaleny Roztockiej oraz pana Pawła Jakóbczaka stworzyły pracę konkursową w formie filmu, przedstawiającego atrakcyjne zawody, do których kształcą technika i szkoły branżowe: Technikum Łączności nr 14, Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 3. Od listopada 2019 roku do lutego 2020 uczennice odwiedzały wybrane szkoły ponadpodstawowe, filmowały trwające tam zajęcia, następnie montowały film, tworzyły animacje, wyszukiwały podkład muzyczny i współpracując w zespole zgłębiały tajniki sztuki filmowej. Zaprezentowały swoją pracę konkursową naszej szkolnej społeczności opisując także przedstawione w niej technika, a na gali finałowej w dniu 12 marca odebrały wyróżnienie w konkursie oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszego rozwijania skrzydeł!

WYNIKI KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur Matematyczny 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 5.06. Uczestniczyło w nim 18 uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy jego wyniki.

W kategorii „ Żaczek” w poziomie klas drugich najwyższe wyniki i nagrody zdobyli:
Michał Dominek 2a – wyróżnienie
Martyna Kułacz 2b – wynik bardzo dobry
Grzegorz Struś 2c – wyróżnienie
Mieszko Szyndler 2c – wynik bardzo dobry
kangur

W kategorii „Maluch” wyróżnienie zdobył:
Rafał Dzik, uczeń klasy 3a

W kategorii „Kadet” wyróżnienie zdobyły dwie uczennice:
Weronika Zębala z klasy 7a
Iga Szumilas z klasy 8b


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!
Organizatorzy konkursu informują, że nagrody uczniowie otrzymają we wrześniu.

GRATULACJE Z DĄBROWY GÓRNICZEJ

Uczniowie klasy Va oraz klasy Vc otrzymali wiadomość od pani Grażyny Morcinek-Kality, prezesa Stowarzyszenia Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej, która oceniła na „szóstkę z plusem” ich projekt „Uratuj świat”. 

Oto treść listu: 

Przesłana praca wprawiła mnie i moje koleżanki w zdumienie – bardzo pozytywne. Udało się Pani wraz z uczniami w bardzo pięknej formie pokazać zachwyt nad światem przyrody, a jednocześnie problemy środowiska w naszym kraju i na świecie, problemy Globalnego Południa. 

Godne podziwu jest to, jak udało się Wam połączyć prace grupy, jeszcze bardzo młodych osób, w spójną całość. Wykorzystanie literatury, własne rysunki i fantazja twórców sprawiły, że praca jest wszechstronna i niepowtarzalna. Rzadko zdarza się mieć nam do czynienia z tak wielowątkową pracą. Jestem przekonana, że uczniowie, którzy stworzyli  tę  pracę, dalej będą interesowali się  tematyką ochrony środowiska. Być może są to przyszli aktywiści.

Proszę przekazać gratulacje wszystkim uczestnikom projektu.

Prezes Stowarzyszenia Ziemia i My, Grażyna Morcinek-Kalita 

***

Fundacja CultureLab z Warszawy przyznała piątoklasistom piękne dyplomy.