Miesięczne archiwum: grudzień 2016

Zajęcia w „Chacie u Szpinaka”.

2 grudnia uczniowie z klasy III B uczestniczyli z zajęciach w Chałupie u Szpinaka. Gospodarzem był p. Jerzy Kujawski (Kawaler Orderu Uśmiechu), który w klimacie wiejskiego gospodarstwa, wśród starych zabytkowych narzędzi i przedmiotów zachęcał do wspólnej zabawy. Uczniowie mieli możliwość poznania dawnych przedmiotów, naczyń i narzędzi używanych przez gospodynie domowe. Dzieci „rywalizowały” ze sobą w dwóch grupach. Każdej z nich przewodził sołtys (Zuzia P. i Paweł S.).

Jednym z zadań, które należało wykonać było ubijanie piany, ucieranie żółtek w makutrze, mielenie pieprzu i rozcieranie cynamonu. Przed przystąpieniem do pracy wszyscy musieli założyć przygotowane chusteczki, czapeczki, a dorośli kolorowe fartuszki.

Nagrodą za sumiennie wykonane prace (a było ich jeszcze wiele) była uczta przy wspólnym stole, na którą zaprosił Gospodarz. Wszyscy mieli okazję spróbować prawdziwego, wiejskiego chleba ze smalcem i skwarkami, własnoręcznie ubitego masła, słodkiego dżemu i powideł. Nie obeszło się też bez słodkiego poczęstunku, który tym razem roznosili sołtysi. Napojem, który gościł na stole był kwas chlebowy oraz sok owocowy. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw, które znali jeszcze nasi dziadkowie np.: rzucania podkowami. Mistrzem w niej okazał się Bartek.

Z niecodziennego spotkania każdy wyszedł obdarowany drewnianą łyżką z wypalonym na niej swoim imieniem. Powinna ona zostać wykorzystana do spożycia jednego z wigilijnych dań…

Spotkanie z OLIMPIJCZYKAMI PIŁKI RĘCZNEJ

30 listopada dziewczynki z kl.4-6 biorące udział w projekcie :,,Szczypiornistej Szkoły” wzięły udział w spotkaniu z OLIMPIJCZYKAMI PIŁKI RĘCZNEJ.

Organizatorem imprezy był koordynator projektu, a gospodarzem Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 .

Dziewczynki miały możliwość poznać bliżej swoich idoli uczestnicząc czynnie w rozmowie. Każda otrzymała dyplom ze zdjęciem Olimpijczyków i swoim nazwiskiem. Na zakończenie imprezy dziewczynki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zebrały autografy.

Było to niezapomniane spotkanie.