Nasz udział w kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniach 19 i 20 lutego 2020 r. grupa szkolnych bibliofilów, a jednocześnie wolontariuszy, odwiedziła  swoich najmłodszych kolegów z Przedszkola nr 46.  W ramach kampanii czytania zaproponowała interpretację głosową wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz książek o zwierzętach. Nasi uczniowie w nawiązaniu do przeczytanych tekstów rozmawiali z dziećmi o prawidłowym odżywianiu, zachowaniu wobec zwierząt, ich … Dowiedz się więcej

Wyniki „ XVII Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego”

9. 02. 2020 r. w NCK odbył się rejonowy etap „ XVII Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego”, którego organizatorami były cztery krakowskie ośrodki kultury: Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i Krakowskie Forum Kultur oraz Centrum Kultury Podgórze. W etapie rejonowym reprezentowało  naszą szkołę troje uczniów z  klas drugich byli  to Martyna Kułacz klasa II b, … Dowiedz się więcej

Wyniki konkursu o tytuł „Mistrza układania puzzli”

W piątek 21 lutego odbył się kolejny konkurs o tytuł „Mistrza układania puzzli”. Tym razem do rywalizacji przystąpili uczniowie klas szóstych. Do konkursu zgłosiło się 5 uczniów. Uczestnicy układali puzzle tzw. „radosne sześciany” z serii „Huppy Cube” i „Profi Cube”.  Rozegrano dwanaście rund, każda trwała 5 minut.  Uczniowie sprawnie poradzili sobie z układaniem puzzli, sprawiło … Dowiedz się więcej

Osiemdziesiątka zakręcona na pomaganie!

Nasza szkoła aktywnie zbiera plastikowe zakrętki, które przekazujemy potem Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży z Zespołem Downa. Środki ze sprzedaży nakrętek Fundacja wykorzystuje na organizację zajęć rehabilitacyjnych i różnych wydarzeń aktywizujących podopiecznych.  Dziękujemy za pomoc i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek! 

Dzień pączka

W ramach zajęć z etyki dla klas 1-3 uczennice XVI LO w Krakowie zorganizowały 18 lutego dla dzieci niezwykłe zajęcia związane z pączkami. Dzieci malowały puzzle a potem je wspólnie układały. Puzzle przedstawiały donata z nadzieniem. Drugim zadaniem był quiz dotyczący historii pączka. Trzecim zadaniem było własnoręczne ozdobienie pączka różnymi dodatkami. Czwartym zdaniem było zjedzenie … Dowiedz się więcej

Apel uczniów II etapu kształcenia – nagrody za wysokie wyniki za I półrocze!

12 lutego 2020 r. odbył się apel uczniów klas IV-VIII. Dyrektor szkoły, pani Tatiana Muszyńska – Kwiecień podsumowała wyniki dydaktyczne uzyskane za pierwsze półrocze. Podziękowała wszystkim za ogromne zaangażowanie i gratulowała uzyskanych wyników. Poinformowała zebranych, że 41 osób, czyli 18% wszystkich uczniów klas IV-VIII, otrzymało średnią ocen 4,75 lub wyższą oraz wzorową ocenę zachowania. Zgodnie … Dowiedz się więcej

Czwartoklasiści lubią teatr !

Uczniowie klas czwartych trzeci raz w tym roku szkolnym byli na spektaklu teatralnym.  Pierwsze wyjście odbyło się w październiku na sztukę „Pan Twardowski” w Teatrze Ludowym. Kolejny spektakl –  „Zorro” w Nowohuckim Centrum Kultury – uczniowie oglądali w listopadzie. W  lutym klasy czwarte podziwiały w Teatrze Groteska losy bohaterów przedstawienia „Dzikie Łabędzie”, którego premiera odbyła … Dowiedz się więcej

Serducho dla Marysi

Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji „SERDUCHO DLA MARYSI”. 11-miesięczna dziewczynka choruje na rzadką chorobę i pilnie potrzebuje pomocy w postaci terapii genowej. Akcja w którą włączyliśmy się jest pod patronatem Fundacji Wygrajmy Siebie.  [print_gllr id=12978]  

W czasie ferii do szkoły ? Dlaczego nie ?

W pierwszym tygodniu ferii na terenie szkoły odbyła się akcja „Zima w szkole 2020”. W akcji wzięło udział 49 uczniów z klas 1-6. Plan zajęć  grup był atrakcyjny i zróżnicowany. Uczniowie klas starszych m.in. odwiedzili Muzeum Armii Krajowej; próbowali swoich umiejętności jeżdżąc na  wrotkach; obserwowali niezwykłe doświadczenia fizyczne; obcowali z uroczymi gadami i pajęczakami; oddawali … Dowiedz się więcej

Wyniki konkursu z języka angielskiego pt. „MEMORY MASTER”

W listopadzie odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego pt. „Memory Master”. Z radością informujemy o wysokich osiągnięciach naszych uczniów: Tymoteusz Pietras – Laureat II stopnia Michał Żeglicki – Laureat II stopnia Jakub Sawicki – Wyróżnienie Gratulujemy!