Archiwum roku: 2022

„PATRIOTYCZNE KOTYLIONY”

Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości 11 Listopada uczniowie klasy 5b i 1 b wzięli udział w patriotycznej akcji fotograficznej, organizowanej przez Wojskowy Klub 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie. Wspólnie z uczniami wielu krakowskich szkół uczciliśmy tę ważną dla Polaków datę.

SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, która polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11

„W BARWACH NARODOWYCH”

11 listopada 1918 r. to szczególna data w polskim kalendarzu. W tym dniu
obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aby  godnie  uczcić rocznicę tego ważnego wydarzenia, 9 listopada 2022 roku uczniowie klas 1-3 zgromadzili się na uroczystym koncercie „W barwach narodowych”. Zostali zaproszeni również goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Uczniowie klas trzecich w kilku zdaniach przedstawili krótki wstęp dotyczący znaczenia tego historycznego święta. Następnie zaprosili wszystkich obecnych do wysłuchania koncertu przygotowanego specjalnie na tę okazję.
Wszystkie klasy oraz zaproszeni goście zaprezentowali się w przepięknym
repertuarze patriotycznym. Piękna dekoracja, galowe stroje, kotyliony oraz
pojawiające się symbole narodowe nadały tej uroczystości wyjątkowy charakter.
Wszystkim, którzy przybyli i wzięli udział w koncercie dziękujemy za zaangażowanie, które z pewnością godnie upamiętni to wyjątkowe święto !

„NA STOS RZUCILIŚMY NASZ ŻYCIA LOS …”

W tym roku szkolnym nasi uczniowie uroczyście uczcili Święto Odzyskania
Niepodległości.
Na szkolnej scenie siódmoklasiści recytowali wiersze patriotyczne, przekazując
tym samym ważne informacje historyczne. Uroczystość uświetnił występ chóru
szkolnego.
To wydarzenie pomogło wzbudzić w uczniach uczucie patriotyzmu.
Artyści i organizatorzy występu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił
wszystkim, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna – oraz co, zwłaszcza
w dzisiejszych czasach, gdy za naszą wschodnią granicą jest wojna, znaczy
słowo WOLNOŚĆ.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE
„STOP PRZEMOCY-DOM TO BEZPIECZEŃSTWO”

Z ogromną radością informujemy, że w tegorocznej, szóstej edycji konkursu o tematyce przeciwdziałania przemocy i promowania wartości rodzinnych, jury doceniło i nagrodziło aż sześć prac plastycznych wykonanych przez nasze uczennice:

  • Lenę Bytomską z klasy 5a
  • Oliwię Ciesińską z klasy 8a
  • Martynę Kułacz z klasy 5b
  • Julię Marzec z klasy 8a
  • Michalinę Mróz z klasy 8a
  • Wiktorię Stokłosę z klasy 8c

Przypomnijmy, że organizatorami konkursu są Zespół Interdyscyplinarny ds. Działań Lokalnych nr 4 działający w ramach Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. 

W tym roku szkolnym konkurs został skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z terenu objętego działaniami Rady Dzielnicy XVIII, a jego tematem było hasło zaproponowane przez Radę Dzielnicy „STOP Przemocy – Dom to bezpieczeństwo”.
Dziewczyny serdecznie Wam gratulujemy!!!

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

5 listopada 2022 r. działo się bardzo wiele: mnóstwo zawodników, wiele klubów, poważne walki, ogrom sportowego serducha… i wiele pozytywnych emocji. Wśród setek adeptów (kolejnych pokojeń samurajów) znalazła się uczennica naszej szkoły: Zuzanna Sikora – uczennica klasy V b oraz reprezentantka klubu Banzai Jiu Jitsu. Wywalczyła wicemistrzostwo w walce No-Gi (bez kimon). Kolejny krok? Mistrzostwa Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

HALLOWEENOWY PRZEJAZD ROWEROWY

28 października 2022 r. uczniowie klas piątych i szóstej wzięli udział w Halloweenowym przejeździe rowerowym ulicami Nowej Huty, zorganizowanym przez SP 103. Pogoda dopisała i liczna grupa uczniów z nowohuckich szkół pod eskortą policji przejechała ulicami najmłodszej dzielnicy Krakowa.

#SADZIMY DLA KLIMATU

28 października 2022 r. uczniowie klasy 3C i 3B  brali udział w sadzeniu drzew w ramach projektu  ” LIFE – IP – MAŁOPOLSKA”. Uczniowie otrzymali młode drzewka i wspólnie z wychowawcami samodzielnie posadzili je w ogródku szkolnym. Trzecioklasiści posadzili graby, którym nadali imiona, wśród nadawanych imion pojawił się Wojtuś – imię to nadali uczniowie klasy 3C na cześć patrona naszej szkoły Wojciecha Bogusławskiego. Zobowiązali się także dbać o posadzone drzewa, podlewać je i podziwiać jak rosną. 

ZDROWO JEMY, ŻYWNOŚCI NIE MARNUJEMY

27 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach kampanii Kraków w dobrym klimacie.
Zajęcia dla klas ósmych prowadziła pani Sylwia Majcher znana edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka wielu książek kulinarnych.
Uczniowie wysłuchali wykładu na temat zdrowego, przyjaznego środowisku żywienia, a następnie przygotowali wspólnie z prowadzącą smaczne potrawy o wyszukanych smakach. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowych produktów, ich łączenia, przygotowywania prostych ale wartościowych posiłków, racjonalnego gospodarowania żywnością, kształtowanie pro-środowiskowej postawy, która ma wpływ na nasz klimat.

PODZIEMNY OLKUSZ

25 października 2022 r. klasy 8B i 8C wybrały się na wycieczkę do Olkusza. Spacerując kilka metrów pod rynkiem można zapoznać się z wystawą, która w niezwykły sposób przedstawia historię Olkusza nazywanego Srebrnym Miastem. Następnym punktem naszej wycieczki była gra terenowa podczas której uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie odnaleźć wszystkie figurki „Srebrnego szlaku gwarków olkuskich”, podążając ścieżką edukacyjno-historyczną, nawiązującą do górniczej tradycji Olkusza.

SPACER PO CMENTARZU RAKOWICKIM

24 października 2022 r. uczniowie klasy VII b wybrali się na Cmentarz Rakowicki w Krakowie.
Cmentarz Rakowicki został otwarty w połowie stycznia 1803 roku. Jest jedną z najstarszych i największych nekropolii naszego miasta, miejscem spoczynku wielu zasłużonych osób ze wszystkich dziedzin życia.
Podczas wycieczki siódmoklasiści poznali historię cmentarza oraz odwiedzili groby znanych i cenionych ludzi.
Wycieczka była bardzo interesująca, słuchając ciekawych opowieści przewodnika, można było zdobyć mnóstwo cennych informacji o Tych, którzy zasłużyli się dla naszego regionu i Ojczyzny.