FESTIWAL JESIENNYCH POMYSŁÓW W KLASIE 8A
Klasa 8a zaprasza do obejrzenia filmu „Festiwal Jesiennych Pomysłów”.
Klasa 8a zaprasza do obejrzenia filmu „Festiwal Jesiennych Pomysłów”.
Listopadowe podsumowanie realizacji I modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – „ Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Pierwszoklasiści zrealizowali następujące zadania z pierwszego modułu:– Wybrali się na wirtualną wycieczkę – „Jesień w Łazienkach Królewskich w Warszawie”. Następnie narysowali dary jesieni edytorze grafiki – Paint.– Wysłuchali „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Jak powstało godło Polski”. Następnie … Dowiedz się więcej
W październiku oraz listopadzie uczniowie klasy 1a na lekcjach edukacji plastycznej i technicznej realizowali plastyczny projekt edukacyjny „Jesień”. Wzbudził on duże zaciekawienie oraz zainteresowanie małych artystów. W ramach projektu prace były realizowane nie tylko znanymi dzieciom technikami jak wydzieranka, malowanie kredkami czy farbami. Uczniowie zapoznali się także z nowymi dla nich technikami jak między innymi frotage, … Dowiedz się więcej
29 listopada 2022 r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w dyskotece zorganizowanej z okazji Andrzejek. Wszystkim towarzyszył świetny humor i dobra zabawa.
24 listopada 2022 r. uczniowie klas 2a i 3c wybrali się na wycieczkę do Balic. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt:” Od kiedy i dlaczego samolot lata”. Podczas warsztatów samodzielnie wykonywali doświadczenia, brali udział w grach i zabawach oraz próbowali uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego samolot lata? Udało się, na podstawie wykonywanych doświadczeń uczniowie zrozumieli … Dowiedz się więcej
25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole „Dzień pluszowego misia”. Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji i przynieśli ze sobą mnóstwo pluszaków 🙂
24 listopada 2022 r. w klasie I B odbył się klasowy konkurs recytatorski pt „Cztery pory roku”. Uczniowie zaprezentowali wiersze znane i te mniej popularne o tematyce nawiązującej do tytułu konkursu. Klasę w międzyszkolnym etapie konkursu reprezentować będzie Maja Cebula i Tomasz Węgrzynowicz. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w doborze repertuaru, opanowaniu tekstu oraz przygotowanie strojów … Dowiedz się więcej
W listopadzie uczniowie klas pierwszych dołączyli do projektu edukacyjnego ”Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Projekt daje możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. Umożliwia również dzielenie się dobrymi praktykami między nauczycielami oraz wymianę wiedzy między szkołami. Jego … Dowiedz się więcej
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.Nasza szkoła aktywnie włączyła się … Dowiedz się więcej
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Naszej Szkoły!To już koniec naszej akcji.Dziękujemy Wszystkim za ogromne zaangażowanie w zbiórkę Talenciaków.Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zebrać aż 5872 Talenciaków, które zamieniliśmy na wspaniałe nagrody. Mogliśmy doposażyć naszą placówkę w sprzęt sportowy, który posłuży naszym uczniom. W imieniu dyrekcji, nauczycieli serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Szczególne podziękowania kierujemy do … Dowiedz się więcej
22 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c z uczniami klasy 8a w ramach cyklu spotkań „Uczniowie Uczniom”. Podczas tego spotkania zostały przeprowadzone warsztaty plastyczno – techniczne pt: ” Coś z niczego”. Zadaniem uczniów było wykonanie zwierzątek z materiałów ekologicznych – u nas dominowały rolki. Powstały piękne lisy, pawie i zebry. A ponieważ … Dowiedz się więcej
22 listopada 2022 roku uczniowie klas piątych wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Krakowscy Uczniowie Ratują Życie”, a zorganizował je Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów.Piątoklasiści poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się, czym jest łańcuch przeżycia, defibrylacja, ocena oddechu, pozycja boczna bezpieczna, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. … Dowiedz się więcej
Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 8a Julia Marzec została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „VI Turniej na Zamku – potyczki wierszowane” w kategorii konkursowej wiersz o tematyce dowolnej.Na konkurs wpłynęło ponad 200 wierszy, a do finału jury zakwalifikowało 55 prac. Utwór, którym Julia oczarowała komisję konkursową, nosi tytuł „Kulig z Podstoliną”.Julia zaprezentuje … Dowiedz się więcej
17 listopada 2022 r. uczniowie klas 4-8 brali aktywny udział w lekcji historii na żywo – „Droga do Niepodległości”. Podczas zajęć zostały przypomniane postacie Tadeusza Kościuszki, Napoleona, Józefa Piłsudskiego, uczniowie byli przebierani w żołnierzy walczących podczas powstań narodowych i I wojny światowej. Uczniowie przez zabawę przypomnieli sobie o ważnych wydarzeniach w naszej historii.
17 listopada 2022 r. klasa 6a wybrała się na wycieczkę programową, której celem było zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz Katedry Wawelskiej.W teatrze pan przewodnik zaprosił uczniów na wyjątkowy spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie. Zwiedzający poznali historię związaną z budową tego niezwykłego obiektu, usłyszeli o architekturze teatru oraz odwiedzili miejsca zazwyczaj niedostępne … Dowiedz się więcej