Złotówka dla Brazylii – konkurs na najgrubszego Mikołaja

12 grudnia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został KONKURS NA NAJGRUBSZEGO MIKOŁAJA. W ruch poszły poduchy, koce, dmuchane piłki… Brzuchy naszych milusińskich rosły na potęgę !!! Prawdziwym wyzwaniem dla uczestników było osiągnięcie w pasie 225 cm i  przy zachowaniu równowagi wykonanie pięciu przysiadów. Udało się to uczennicy klasy VI A – Gabrysi, która zwyciężyła w konkursie w kategorii  klas starszych i Dawidowi z kl. IA , który choć szczuplejszy (150 cm) wygrał wśród uczniów klas młodszych.

18 -stu uśmiechniętych Mikołajów godnie zaprezentowało się publiczności zgromadzonej w sali gimnastycznej.  Wszyscy spisali się na medal i wprawili nas w dobre humory.

W tym dniu włączyliśmy się również w zbiórkę pieniędzy na przedszkole w Brazylii, w którym pracuje s. Natana. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej nasze mikołajki zebrały ponad 360 złotych.

Wszystkim Uczniom i Wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie w akcję i już gorąco zapraszamy do styczniowego konkursu -„Postać z bajki”.