Zajecia z doradztwa zawodowego w klasach siódmych i ósmych w roku szkolnym 2019/2020

Rozwijanie skrzydeł w swojej istocie prowadzi do wchodzenia w dorosłość z satysfakcją, z pewnością siebie, z dobrymi decyzjami edukacyjnymi i zawodowymi. Dlatego przedmiot zwany doradztwem zawodowym wpisuje się ze swoją misją i treścią w myśl przewodnią naszej szkoły!

W tym roku szkolnym doradztwo zawodowe realizowane w klasach siódmych i ósmych opierało się w dużej mierze na spotkaniach z przedstawicielami różnych grup zawodowych i specjalistami rożnych dziedzin. Po ankietach przeprowadzonych wśród uczniów uczęszczających na zajęcia oraz po sprecyzowaniu ich zainteresowań i dążeń zawodowych, przyszedł czas na możliwość skonfrontowania wyobrażeń z rzeczywistością, zadawania pytań, wysłuchania historii tych, którzy rozwinęli skrzydła w wymarzonych branżach. Gościliśmy na zajęciach lekarza, prawnika, psychologa, architekta, matematyka, programistów, studentkę dietetyki, studentkę dziennikarstwa pracującą w marketingu, sprzedawcę, grafika, przedsiębiorców opowiadających o rzeczywistości zakładania własnego biznesu, account executive, który przybliżył uczniom zagadnienie rozmowy o pracę oraz zasady pracy w zespole, doradcę finansowego, który poszerzył świadomość uczniów w zakresie rodzajów umów, systemu podatkowego i emerytalnego oraz idei odkładania oszczędności. No i nauczyciela oczywiście, ale to żadna nowość 😉

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, przygotowane prezentacje lub pomoce, za podzielenie się swoimi historiami i doświadczeniem!

 kolaż z gośćmi