„Szatan z siódmej klasy” na szkolnej scenie

SDC11189

 

Dnia 19 listopada 2014 r. uczniowie klasy VI b pod opieką polonistki p. M. Machnik, zaprezentowali na szkolnej scenie efekty swojej pracy nad lekturą Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Kilka tygodni wcześniej szóstoklasiści zapytani przez nauczyciela, jaką metodą pragną pracować omawiając lekturę, wybrali projekt edukacyjny.
Po uzyskaniu zgody, młodzież z wielkim zapałem przystąpiła do realizacji swego zadania, pracując w zespołach. I tak: część uczniów przygotowała inscenizację fragmentów lektury. Szóstoklasiści pamiętali o barwnych kostiumach, scenografii oraz o efektach dźwiękowych. Zaprezentowali świat ukazany w powieści, jak również miejsce, które powstało w ich wyobraźni – Bejgołę z XXI wieku. Kolejna grupa pokazała mapy miejscowości, w których rozgrywa się akcja lektury. Jeszcze inni stworzyli foldery Biura Podróży, reklamujące atrakcje rodzinnej posiadłości państwa Gąsowskich.
Występ szóstoklasistów podobał się wszystkim zebranym. Widzowie nagrodzili „aktorów” gromkimi brawami.