ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA – PROJEKT EDUKACYJNY

CHOINKAJPGDnia 16 grudnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja, która była efektem długotrwałej pracy uczniów klas czwartych i szóstych. Uczniowie pracowali metodą projektu edukacyjnego pod opieką nauczyciela polonisty p. M. Machnik.
Temat lekcji brzmiał: ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA.
Już od listopada osoby zainteresowane szperały w różnych źródłach wiedzy oraz przeprowadzały wywiady z rodzicami na temat świątecznych zwyczajów Krakowa. Wszyscy, podczas występu, starali się dostarczyć zgromadzonym gościom jak najwięcej informacji na temat, jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym rodzinnym mieście – Krakowie.
Ponadto uczeń klasy VI b – Mateusz Kołaś, przygotował wspaniałą prezentację multimedialną, która była świetną ilustracją przekazywanych przez uczniów wiadomości. Występującym towarzyszyła muzyka – melodia kolęd stanowiła tło, wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki, a uczniowie VI b – Magda Grochot oraz Mateusz Chmura, dodatkowo uatrakcyjnili występ grą na pianinie.
Nie zapomniano o barwnych kostiumach – na szkolnej scenie znaleźli się kolędnicy, a wszystko to odbyło się w świątecznej scenerii, w otoczeniu szopek i oświetlonej migoczącymi światłami choinki.
Prezentacja spodobała się wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości. Na pewno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 na długo zapamiętają to spotkanie.