Obchody 11 listopada w naszej szkole

11 listopada 2015 roku odbyły się w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza i w wielu innych miejscowościach naszego kraju, przy udziale najwyższych władz państwowych i samorządowych, obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Jak co roku, tę ważną rocznicę uczciliśmy także w naszej szkole.
12 listopada 2015r. uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawców przygotowali Koncert pieśni patriotycznych. W spotkaniu brał udział także oddział przedszkolny, który w pięknych strojach zaśpiewał m.in. „My pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, Piechota”. Celem spotkania było:
– zachowanie właściwej postawy podczas śpiewania hymnu,
– szacunku wobec symboli narodowych,
– wykazanie szacunku dla dziedzictwa narodowego,
– zaznajomienie z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości narodu polskiego,
– kultywowanie tradycji narodowych (uroczyste obchodzenie rocznic narodowych).
Wszyscy cieszymy się, że Polska jest niepodległym krajem.

W tym dniu także klasy III zaprosiły na uroczysty apel Przedszkole Samorządowe nr 104. Mali goście zwiedzili także naszą szkołę, obserwowali jak uczą się uczniowie w klasach I – III.