Konkurs plastyczno -literacki ” Jesienne drzewo”

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno -literacki dla uczniów klas V i VI pt.” Jesienne drzewo” . Miał on uwrażliwić dzieci na piękno otaczającego świata i pod wpływem obserwacji jesiennych zmian w przyrodzie zachęcić do twórczej pracy, najpierw plastycznej – do stworzenia kolażu przedstawiającego jesienne drzewo, a następnie pracy literackiej – do zredagowania pięknego opisu owego drzewa.
Dwuetapowe działania pozwoliły organizatorce przedsięwzięcia -p.A.Biernackiej wybrać z wielu oddanych prac najlepsze, świadczące o dużych uzdolnieniach plastycznych , jak i literackich uczennic klasy VIa : Natalii Łachman i Oli Bosek. Wspaniałe prace dziewcząt od 10 grudnia można podziwiać w holu I piętra. Jesienne drzewa w formie kolażu zachwycają żywą kolorystyką , doborem naturalnych materiałów , inwencja twórczą autorek , a opisy bogactwem środków poetyckich. Naprawdę warto te prace obejrzeć i przeczytać!