Finał akcji „Góra Grosza”

Kolejny już raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną, np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Zbierane są głównie drobne monety.

23 stycznia  w jadalni szkolnej zorganizowany został finał XVII edycji „Góry Grosza”. I choć za oknami było ponuro i szaro to, w sali, w której zebrali się przedstawiciele klas I-VI było jasno i radośnie. A to wszystko za sprawą żółtych akcentów w strojach uczniów. Był żółty kapelusz, żółte obuwie, żółty kotylion, podkoszulek, kokarda do włosów, kamizelka i wiele, wiele innych bardzo pomysłowych elementów ubioru.

W tym roku zebraliśmy 812, 60 zł (więcej niż w roku ubiegłym).

Najwięcej monet jednogroszowych zebrali uczniowie klasy IIc, bo aż 2795. Tuż za nimi znaleźli się uczniowie klasy IIIa, którzy zebrali 2159 sztuk tych monet. Największą kwotę zebrała klasa II b, która przekazała na akcję 161,00 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki. Dzięki Wam, nasza Góra Grosza była największa na świecie!