Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

22 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 80, odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Jak na pierwszą edycję konkursu to trzeba przyznać, że zainteresowanie wspólnym śpiewaniem patriotycznych utworów było ogromne. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy mnóstwo znanych pieśni patriotycznych m.in. „Rotę”, „Białe róże”, „Przybyli ułani” a nawet „Mazurka Dąbrowskiego”. Pojawiły się również bardziej współczesne piosenki – „Dziewczyna z granatem”, „Uwierz Polsko”, „Taki Kraj”.

Jury powołane przez organizatora konkursu postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria- SOLISTA

I miejsce – Grzegorz Struś

II miejsce – Wiktoria Stokłosa

III miejsce ex aequo Patrycja Jastrzębska / Mateusz Kaczmarczyk

Kategoria – ZESPÓŁ

I miejsce – Zespól „Małe nutki”

II miejsce – Faustyna Wosiek / Karolina Wójcik / Joanna Laska / Zuzanna Tłuścik

III miejsce – Oliwia Nowak / Magdalena Widelska

 

Miłą niespodzianką był występ, pani Joanny Golik, która zaśpiewała i zagrała na gitarze piosenkę pt. „Szary mundur”

Jest to przyjemny i bardzo dobry sposób na zaktywizowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii i kultury naszego narodu. Mamy nadzieje, że konkurs na stałe zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń.