archiwum 2013/2014

 

t1t2

Odkrywamy nasze talenty!

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbył się w świetlicy konkurs, w którym dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie. Do współzawodnictwa zgłosiło się aż 31 uczestników, którzy wystąpili w kilku kategoriach. Najwięcej wykonawców zaprezentowało swoje zdolności wokalne. Licznie zgromadzona publiczność głośnymi brawami nagradzała każdy występ. W wyniku narady Jury zdecydowało przyznać 3 równorzędne nagrody oraz 5 wyróżnień.

NAGRODZENI ZOSTALI:

Mikołaj Bartnikowski z klasy Ia – w kategorii gry na instrumencie

Oliwia Sokół z klasy IIb – w kategorii śpiewu

Grupa Taneczna z klasy IIIc w składzie: Martyna Krakowska, Alicja Senderska, Nikola Oważany, Klaudia Maślak, Daria Nodzyńska, Emma Ciuruś, Natalia Dudek, Joanna Mucha, Oliwia Wójcik, Oliwia Korczak – w kategorii tańca

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Alicja Zięba z klasy IIb – w kategorii śpiewu

Oliwia Kaczyńska i Martyna Malinowska z klasy Ib – w kategorii śpiewu

Natalia Niciarz i Natalia Michno z klasy IIb – w kategorii śpiewu

Michał Rzytki i Szymon Ciupek z klasy IIIa – w kategorii tańca

Marcel Szaraniec z oddz. „0” – w kategorii budowania z klocków na czas

 

kwiat

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA MATKI

 

„Nie ma jak u mamy ciepły piec cichy kąt

Nie ma jak u mamy kto nie wierzy robi błąd”

 

22 maja odbyło się w świetlicy bardzo miłe spotkanie, na którym gośćmi były mamusie naszych uczniów. Z okazji nadchodzącego Dnia Matki dzieci przygotowały program artystyczny złożony z wierszy, krótkich scenek oraz piosenek. Oprócz występu był również czas na wspólną zabawę. Odtańczono taniec, w którym mamusie wcieliły się w zwiewne nimfy a dzieci w groźnych wojowników. Potem wszyscy wzięli udział w konkursie „Jak dobrze się znacie?”. Dzieci i mamy odpowiadały na pytania dotyczące ulubionych potraw, najchętniej oglądanych programów telewizyjnych oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Okazało się, że prawie wszyscy uczestnicy trafnie odgadli swoje wzajemne upodobania! Na koniec spotkania dzieci wręczyły swoim mamusiom upominki wykonane podczas zajęć świetlicowych.

W dniach 8 – 16.04.2014 r. świetlica szkolna zorganizowała

Kiermasz   Wielkanocny.

 

KONKURS  RECYTATORSKI

„KOCI ŚWIAT”

 

„Kot jest najbardziej koci
kiedy psoci.
I najbardziej koci jest kot
kiedy ma dosyć psot
i na poduszce kłębuszkiem się kładzie.”(…)

Jeszcze jeden „koci” akcent w świetlicy: 27. marca odbył się konkurs recytatorski, którego tematem były oczywiście koty. Uczniowie klas trzecich, dla których konkurs był ogłoszony w piękny literacki sposób odmalowali portrety tych przemiłych zwierząt. W szranki stanęło dziewięcioro zawodników, nagrodzeni zostali:

 

Julia Szmajda z klasy III a – I miejsce

Iwo Faliszewski z klasy III a – II miejsce

Mikołaj Kramarz z klasy III b – III miejsce

 

Wyróżnienie otrzymali:

 

Kamila Szymańska z klasy III b

Kacper Bartyzel z klasy III c

GRATULUJEMY!

 

Zabawa w świetlicy

„Marcowe koty

 

 20 marca odbyła się w naszej świetlicy zabawa pod hasłem „Marcowe koty”. Dzieci miały okazję zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tych ciekawych zwierząt. Rozmawialiśmy nie tylko o kotach domowych, ale również o ich dzikich krewniakach. Słuchaliśmy i porównywaliśmy jakie odgłosy wydają kot, jaguar, puma, lew, tygrys. Wyszukiwaliśmy zwroty ze słowem „kot”. Przede wszystkim zaś, było wiele wesołych harców i tańców przy muzyce (niekoniecznie kociej), m.in.: „Uciekaj myszko do dziury”, „Koty i myszy”, drużynowe zawody kotów w  pokonywaniu przeszkód i polowaniu na myszy, zabawa „Nie kupuj kota w worku” oraz inne. Spotkanie zakończyliśmy piosenką „Kochajcie koty!”

Konkurs  literacko – plastyczny

Koty, kotki, koteczki”

Z okazji Światowego Dnia Kota w naszej świetlicy został ogłoszony konkurs literacko-plastyczny „Koty, kotki, koteczki”.Wzięły w nim udział dzieci z klas 0 – II, których zadaniem było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza o kociej tematyce. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki, dlatego wśród uczniów klas II zostały przyznane równorzędne nagrody za miejsce  I, II i III.

Oto lista nagrodzonych:

w klasach „0” – I

I miejsce – Iga Jajeśnica z klasy I b

II miejsce – Zuzia Tłuścik z oddziału „0”

III miejsce – Oliwia Kaczyńska z klasy I b

 

w klasach II

I miejsce – Ala Zięba z klasy II b i Iza Tomala z klasy II b

II miejsce – Justyna Pawlina z klasy II b i Milena Szaraniec z klasy II b

III miejsce – Natalia Palanis z klasy II b i Oliwia Stojkowa z klasy II b

Wyróżnienie – Julia Palanis z klasy II b         

GRATULUJEMY!

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu 4.03.2014r. w rytmie muzyki:”Jedzie pociąg z daleka”  wjechaliśmy do świetlicy na bal. Dzieci dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach karnawałowych w Polsce i na świecie.

Dekoracja sali, oprawa muzyczna,wspólne tańce i zabawy konkursowe tworzyły atmosferę radości, ekspresji ruchowej  i dobrego samopoczucia uczestników balu.        

 

babcia

DZIEŃ  BABCI I  DZIADZIA       

 

29 stycznia w naszej świetlicy odbyła się bardzo miła uroczystość, na którą dzieci zaprosiły swoje babcie i swoich dziadziusiów aby uczcić ich święto. Szanowni goście mogli podziwiać swoje portrety wykonane przez wnuki. Były wspólne tańce i zabawy. Dzieci przygotowały przedstawienie pt: „Familiada” oraz drobne upominki, które wręczyły swoim babciom i dziadziusiom. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego tańca, który polegał na szybkim zmianie par, co wzbudziło dużo radości i śmiechu.

Zaskakującym rekwizytem w kolejnych zabawach okazały się gazety.

Najwięcej emocji wzbudziły zabawy z kolorową chustą.

Cztery długie węże tanecznym krokiem wiły się po sali.

Specjalne wydanie Familiady, w której udział wzięły: drużyna Babć i drużyna Dziadków. Teleturniej przeplatany dowcipami, piosenkami, tańcami a nawet reklamami okazał się bardzo zabawny i wszystkim się podobał. Zmagania drużyn zakończyły się remisem a zdobytą nagrodę uczestnicy jednogłośnie przekazali obecnym na sali Babciom i Dziadziom.

Kochana Babciu w dniu Twojego święta,

życzę byś była zawsze uśmiechnięta
i Ty drogi Dziadziu miej uśmiech na twarzy,

niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz.

Zapraszamy do galerii: 

 

ZAPROSZENIE DO TEATRU

W dniu 12.01.2014 r. (niedziela) wychowawcy świetlicy organizują wyjście do Teatru Groteska na spektakl p.t.:

„Ku-ku-ryku Słoneczniku” 

Koszt: 20 zł oraz dwa bilety tramwajowe.

Zbiórka przed szkołą o godz. 9.30

Powrót ok. godz. 13.30.

Zapisy w świetlicy.

 

ŚWIĄTECZNY  KIERMASZ

Jak co roku  przed Bożym Narodzeniem nasza świetlica organizuje kiermasz świąteczny, na którym można kupić prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Aniołki, choinki, lampiony, gwiazdki mogą być miłym upominkiem dla najbliższych lub elementem  świątecznej dekoracji. Na kiermaszu są również do nabycia oryginalne kartki oraz sianko pod wigilijny obrus.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula”.


Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został w 2002 roku, w 100. rocznicę  powstania ulubionej przez dzieci  zabawki. Przyjmuje się, że historia  pierwszej  maskotki związana jest z amerykańskim prezydentem Teodorem Rooseveltem, przebywającym w 1902 roku na polowaniu. W trakcie łowów prezydent postanowił wspaniałomyślnie uwolnić schwytanego, przestraszonego niedźwiadka. Całe zdarzenie przedstawione zostało w formie rysunków w jednej z amerykańskich gazet i stało się inspiracją do produkcji pluszowych zabawek – niedźwiadków, nazwanych od zdrobnienia imienia prezydenta, Teddy Bear.

Z tej okazji 25 listopada w naszej świetlicy