Pedagog i psycholog

Pedagog szkolny: mgr Grażyna Krzyżak
pokój 40, II piętro
Psycholog szkolny: mgr Dominika Dubiel
pokój 44, II piętro

Psychologiem opiekującym się naszą szkołą z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4, os. Kalinowe 18 ( tel 12-644-18-85) jest pani Beata Nisiewicz.
Pani psycholog ma dyżur w szkole w drugi piątek miesiąca w godz. 9.30-11.30,
w sali nr 40 (gabinet pedagoga), to jest:
13 października 2023r.
10 listopada 2023r.
8 grudnia 2023r.
12 stycznia 2024r.
9 luty 2024r.
8 marca 2024r.
12 kwietnia 2024r.
10 maja 2024r.
14 czerwca 2024r.
Rodzice, którzy chcą spotkać się z P. Beatą Nisiewicz w czasie jej dyżuru proszeni są o wcześniejszą informację. Należy skierować ją do pedagoga szkolnego poprzez dziennik elektroniczny w celu ustalenia terminu spotkania.

___________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,
informujemy o uruchomieniu Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również bezpiecznego czatu internetowego prowadzonego na stronie – https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator telekomunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów.
Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie :
https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-
internetowy/

___________________________________________________________________________________________________

PIĘĆ PROSTYCH PORAD DLA RODZICÓW

  • Dotrzymuj słowa danego dziecku. Daj mu odczuć, co to znaczy zaufanie.
  • Staraj się dobrze mówić o ludziach w obecności dziecka. Angażuj je w pomaganie innym, a nie będzie bało się ludzi i wyrośnie na życzliwego, lubianego człowieka.
  • Życie to nie tylko praca. Zadbaj o kondycję fizyczną i psychiczną. Poświęcaj czas na wspólną rekreację z dziećmi. Ucz je, że higieniczny tryb życia to ważna sprawa.
  • Tato! Bądź dżentelmenem, także w domu – wobec żony i dzieci. Twój syn ma szansę wyrosnąć na mężczyznę zjednującego sobie sympatię otoczenia, a córka dżentelmena będzie oczekiwać szacunku od innych mężczyzn i nie pozwoli im źle się traktować.
  • Mamo! Dbaj o siebie i pokazuj córce, że miło być kobietą. Dzięki temu łatwiej zaakceptuje własną płeć i związane z nią uciążliwości. 

RODZICU, ZAPAMIĘTAJ

Zwracaj uwagę na to, co mówisz do dziecka oraz co robisz w jego obecności. Twój przykład i mądra miłość pomagają mu stać się wartościowym, dobrym człowiekiem. To najprostszy sposób, by uchronić dziecko przed alkoholem, narkotykami, dopalaczami i innymi zachowaniami ryzykownymi. Poprzez dawanie przykładu i wyrażanie troski możesz budować zaufanie i więź. Pomagaj dziecku stać się takim człowiekiem, jakim chcesz, by kiedyś się stało. Przyszłość dziecka zależy od Ciebie. Pamiętaj o tym każdego dnia!

Na podstawie materiałów Krakowskiej Akademii Profilaktyki