archiwum 2014/2015 I

                   DZIEŃ BABCI I DZIADZIA     

babcia

W poniedziałek 2 lutego przybyli do świetlicy bardzo oczekiwani goście: kochane babunie idziadzio kochani dziadziusiowie. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały z okazji Ich święta wiele niespodzianek. Na początku wnuczęta zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gorącymi brawami. Kolejnym punktem spotkania były różne konkursy, w których uczestnicy mogli zdobyć słodkie nagrody. Babcie rywalizowały w konkurencji przyszywania guzików, w czym pomagały im dzielnie wnuczęta nawlekając igły. Z kolei zadaniem dziadziusiów było zaplecenie wnuczkom warkoczyków. Ta konkurencja wzbudziła wiele śmiechu, ale biorący udział w zawodach poradzili sobie znakomicie! Potem były zagadki literackie i muzyczne dla młodszych i starszych uczestników zabawy. Również i w tych konkursach wszyscy sobie świetnie poradzili. Wnuczęta złożyły swoim babuniom i dziadziusiom życzenia oraz podarowały im upominki przez siebie zrobione. Na koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na wspaniały poczęstunek.

choinka2 Jest taki dzień…

W ostatnim tygodniu przed Świętami dzieci ze świetlicy mogły obejrzeć inscenizację poetycko-muzyczną zatytułowaną „Jest taki dzień”. Spektakl został przygotowany przez uczniów z klas IIb, IIIb i IVa i opowiadał o zwyczajach i tradycjach tego najpiękniejszego w roku dnia. Przedstawienie złożone z nastrojowych wierszy, kolęd i piosenek wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę.

 

 

czrodz           WIECZÓR WRÓŻB I CZARÓW

27 listopada odbyła się w naszej świetlicy zabawa andrzejkowa pt. „Wieczór wróżb i czarów”. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z historią andrzejkowych tradycji. Pani opowiadała jak dawniej dziewczęta wróżyły sobie np. ze sztachet w płocie jaki będzie wygląd ich przyszłego męża. Dzisiejsze wróżby są nieco inne ale również dostarczają wiele emocji, radości i śmiechu. Magiczna butelka „udzieliła” dzieciom ważnych rad a przedmioty z zaczarowanego pudełka „powiedziały” jaka jest ich główna cecha charakteru. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Okazało się, że Iga i Norbert pierwsi wstąpią w stan małżeński. Ich zadaniem było narysować z zamkniętymi oczami przyszłych współmałżonków. Aby spełniły się andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników musiał wrzucić grosik do miski z wodą i wypowiedzieć zaklęcie. Podczas zabawy nie zabrakło również tańców, konkursów i słodkiego poczęstunku.

KONKURS PLASTYCZNY
„W MAGICZNYM ŚWIECIE WRÓŻEK I CZARODZIEJÓW”

W listopadzie uczniowie z klas II, III i IV wzięli udział w konkursie plastycznym „W magicznym świecie wróżek i czarodziejów”. Uczestnicy konkursu puścili wodze wyobraźni i stworzyli piękne prace pełne fantastycznych postaci. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy II

I miejsce: Weronika Czerniak z klasy II b
II miejsce: Natalia Ratoń z klasy II a
III miejsce: Natalia Machowska z klasy II a

Klasy III i IV

I miejsce: Milena Ziółkowska z klasy III b oraz Izabella Tomala z klasy III b
II miejsce: Natalia Niciarz z klasy III b
III miejsce: Oliwia Stojkowa z klasy III b

Wyróżnienia: Katarzyna Chwastek z klasy IV b
Szymon Ciupek z klasy IV a
Milena Szaraniec z klasy III b

 

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

z tej okazji świetlica szkolna przeprowadziła dla uczniów klas I i oddziału przedszkolnego:
1. zabawy integracyjne ze ,,słynnymi” misiami jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Coralgol, Miś Yogi, Miś Panda, Miś koala
2. konkurs recytatorski pt. ,,Misie małe, misie duże”. Dzieci wystąpiły na scenie szkolnej przed publicznością szkolną i rodzicami. 
Nagrodzeni to:
Konrad Zdebski z klasy Ia – I miejsce
Lena Kuśmierczyk z oddziału przedszkolnego – II miejsce
Tymoteusz Wróblewski z oddziału przedszkolnego -III miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Kaczmarczyk z klasy Ib
Jakub Michalik z klasy Ia
Faustyna Wosiek z klasy Ib


3. Konkurs plastyczny ,,Mój pluszowy miś”. Uczniowie według własnego pomysłu i dowolną techniką zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne.
Nagrodzeni to:
Tymoteusz Wróblewski z oddziału przedszkolnego- I miejsce
Andrzej Węglarczyk z klasy Ia – II miejsce 
Paweł Magne z klasy Ib – III miejsce


                                                                                                          Gratulujemy!!!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Witamy pierwszoklasistów w świetlicy !

29.października odbyła się bardzo miła uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów do Gromady Świetliczaków. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach. Pierwszaki przeszły pomyślnie „próby gotowości szkolnej” i wykazały się znajomością szkolnego ABC. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale. Całemu spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera.

Uroczysta obietnica pierwszoklasistów w świetlicy

Przyrzekamy być:
wesołymi
koleżeńskimi
pomocnymi
Nie zapominać o słowach:
dzień dobry
dziękuję
przepraszam
Obiecujemy:
bawić się zgodnie
sprzątać po sobie zabawki
troszczyć się o świetlicę

Święto warzyw i owoców

„Witaminki, witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki.”

21 października odbyła się w świetlicy impreza pod hasłem „Święto warzyw i owoców”, której celem było zwrócenie uwagi dzieci na zdrowe odżywianie. Sala została udekorowana kolorowymi pracami uczniów oraz rymowanymi hasłami, jak np.: „Kto warzywa spożywa, ten z chorobą wygrywa”, „Owocowy sok pij przez cały rok”, „Kto ma mądrą główkę je co dzień surówkę”. Następnie w formie różnorodnych gier, konkursów, piosenek i zagadek bawiliśmy się wesoło i kolorowo. Bogactwo barw i zapachów owoców i warzyw zachwyciło wszystkich uczestników zabawy, którzy z apetytem pałaszowali jabłuszka, gruszki, śliwki, banany, marchewki, kalarepki, rzodkiewki, winogrona, ogórki…..i wszystkim wszystko smakowało! Cieszymy się, że nasi podopieczni wiedzą jak należy się zdrowo odżywiać!!