arhiwum 2015/16 I półrocze

chor

 

 

                                                  Konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 14 stycznia mogliśmy posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów biorących udział w świetlicowym konkursie. Do współzawodnictwa stanęło pięciu solistów, trzy duety oraz dwa zespoły. Decyzją jury nagrodzeni zostali:

I miejsce – Ola Molik z klasy I c
II miejsce – Mikołaj Krukowski i Kacper Trzpis z klasy III b
III miejsce – Oliwier Butyński, Zuzanna Pieczarka, Faustyna Wosiek, Karolina Wójcik i Karolina Zawada z klasy II b

Wyróżnienia:
Patrycja Jastrzębska z klasy IV a
Wiktoria Czerniak, Jagoda Gottfried, Oliwia Kaczyńska, Martyna Malinowska z klasy III b

GRATULUJEMY!

 

 

gif aniol                                                                                   Anioły, Aniołki…

 

W styczniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Anioły, Aniołki…”. Każda praca była piękna i oryginalna, dlatego decyzją jury wszystkim uczestnikom konkursu przyznano równorzędne nagrody. Anielską wystawę można było podziwiać przez cały styczeń.

 
ŚWIĘTO MISIÓW!

25 listopada od 2002 roku ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia również w naszej świetlicy jest okazją do organizowania zabaw i konkursów związanych z tą sympatyczną zabawką. Podobnie jak w ubiegłych latach odbyła się impreza, na której nie zabrakło misiowych pląsów i gier. W przerwie był czas na poczęstunek, czyli chlebek z miodem.

Ogłosiliśmy również konkurs plastyczny pt.: „Mój pluszowy miś”, w którym wzięło udział 18 dzieci. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Oto lista nagrodzonych:

Kategoria collage

I miejsce – Arkadiusz Sarota z klasy I b
I miejsce – Wiktoria Setlak z klasy I c
II miejsce – Szymon Tatar z klasy I a
III miejsce – Natalia Turakiewicz z klasy I c

Kategoria rysunek

I miejsce – Olivia Ciesińska z klasy I a
II miejsce – Wiktor Jaślar z klasy I b
III miejsce – Radosław Kolański z klasy I a
Wyróżnienie – Sebastian Kościuszko z klasy I a

26 listopada odbył się jeszcze jeden konkurs związany z misiami. W szkolnej jadalni mogliśmy posłuchać recytacji wierszy. Zgromadzona publiczność każdy występ gorąco oklaskiwała a nagrody przyznano następującym uczestnikom:

I miejsce – Patryk Bularz z klasy I b
I miejsce – Tymek Pietras z klasy I b
II miejsce – Lena Kuśmierczyk z klasy I a
II miejsce – Wiktoria Setlak z klasy I c
III miejsce – Magdalena Halek z klasy I b
III miejsce – Sebastian Kościuszko z klasy I a
III miejsce – Zuzanna Wójcik z klasy I c
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursów i zapraszamy dzieci do udziału w kolejnych konkursach.


lisc                 JESIENNA ZABAWA DLA PIERWSZOKLASISTÓW

18 listopada do świetlicy zaprosiliśmy pierwszoklasistów wraz z rodzicami aby poznać się wzajemnie i wspólnie spędzić czas. Młodsi uczestnicy spotkania musieli wykazać się wiedzą dotyczącą jesieni z czego wywiązali się na szóstkę! Wspólnym zadaniem dzieci i ich rodziców było wykonanie jesiennych kompozycji. Najważniejszym punktem programu było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystej obietnicy i tym samym zostali przyjęci do gromady świetlicowej czego dowodem i pamiątką były słodkie medale. Pomimo ponurej listopadowej aury spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i wszyscy uczestnicy zabawy pożegnali się z uśmiechem.


     rys3 

                                 DZIEŃ JABŁKA I MARCHEWKI

16 października obchodziliśmy w świetlicy Dzień jabłka i marchewki. Dzieci podzielone na dwie drużyny miały do wykonania wiele ciekawych zadań. Na początku musiały odnaleźć ukryte skarby, potem odgadywały zagadki a następnie zmagały się w konkurencjach sportowych. Za pomocą sokowirówki wyczarowaliśmy wspólnie świeży sok z marchewki, który wszystkim bardzo smakował. Dzieci miały również okazję porównać różne odmiany jabłek oraz oglądać przez lupę budowę gniazda nasiennego. Na koniec pani Magda przybliżyła uczestnikom zajęć postać Izaaka Newtona i wytłumaczyła na czym polega zjawisko przyciągania ziemskiego.