archiwum 2015/16 II półrocze

ODKRYWAMY TALENTY

Kolejny raz w naszej świetlicy odbył się konkurs, w którym uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności w wybranej przez siebie dziedzinie. Do zawodów stanęło dwunastu uczestników, którzy śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze i grali na instrumentach. W wyniku obrad, jury zdecydowało o przyznaniu równorzędnych nagród pięciu osobom.

Nadii Michałowskiej z oddziału „0” za śpiew

Arkadiuszowi Sarocie z klasy I b za śpiew

Oliwii Batko z klasy I b za grę na pianinie

Marcie Sokołowskiej z klasy I b za grę na trąbce

Oli Molik z klasy I c za taniec ze wstążką

GRATULUJEMY

FESTIWAL NAUKI

W sobotę 21 maja dzieci ze świetlicy, pod opieką pani Elżbiety Suchanek i Magdy Szymańskiej uczestniczyły w Festiwalu Nauki w Rynku Głównym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w postaci pokazów, prezentacji, warsztatów i konkursów, które prowadzili studenci krakowskich uczelni. Dzieci oglądały pod mikroskopem preparaty pasożytów, poznawały budowę gleby leśnej, rozpoznawały gatunki drzew i tropy zwierząt. Miały możliwość projektowania makiety miasta przy pomocy programu komputerowego, zobaczyły dron, który wykonuje zdjęcia dla potrzeb architektów. Bardzo ciekawe i „wybuchowe” były pokazy chemików i fizyków, szczególnie te z ciekłym azotem. Uczestnicy wycieczki grali w krążki z robotem, niektórym udało się wygrać. Dużą atrakcją było zbieranie nagród za quizy, konkursy i zadania. Słodkim zakończeniem udanego przedpołudnia były pyszne lody w cukierni na ulicy św. Jana. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, obiecując sobie powrót na festiwal za rok.

KONKURS CZYTELNICZY DLA PIERWSZOKLASISTÓW

11 kwietnia osiemnastu pierwszoklasistów próbowało swoich sił w konkursie „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?” Wymagania nie były łatwe. Uczniowie musieli przeczytać dziesięć wierszy Jana Brzechwy, a następnie rozwiązać test dotyczący treści utworów. Trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnością czytania ale również dobrą pamięcią, zdolnością kojarzenia, logicznego myślenia i koncentracją. Łącznie można było zdobyć 42 punkty.

Miło ogłosić nam następujące wyniki:

I miejsce – WIKTOR JAŚLAR z klasy I B – 41 pkt.

II miejsce – ANTONI KAJDA z klasy I C – 38 pkt.

III miejsce – ALEKSANDRA MOLIK z klasy I C – 37 pkt.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysoki wynik testu – powyżej 80%

JULIA HARAŃCZYK z klasy I B – 36 pkt.

JULIA NOWAKOWSKA z klasy I C– 36 pkt

TYMOTEUSZ PIETRAS z klasy I B – 35 pkt

NADIA WIELGUS z klasy I B 35 pkt

GRATULUJEMY!

SOBOTA NA SPORTOWO

W sobotę, 5 marca na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowe. Wolne przedpołudnie dzieci mogły spędzić, uczestnicząc w rozmaitych grach, zawodach i zabawach ruchowych rozwijających sprawność fizyczną. Taka aktywna forma wypoczynku bardzo się wszystkim podobała. Cieszymy się, że nasi uczniowie wiedzą jak dbać o zdrowie!

 

   KONKURS TANECZNY
YOU CAN DANCE

24 lutego odbył się w naszej świetlicy bardzo lubiany przez dzieci konkurs taneczny. W tym roku do zawodów stanęło 16 uczestników. Zebrana licznie widownia miała okazję podziwiać różnorodne układy taneczne: balet, breakdance, disco. Zaprezentowało się dziesięciu solistów i trzy pary. Tydzień później jury ogłosiło wyniki konkursu.

Klasy „0” – III

I miejsce – Aleksandra Molik z klasy I c
II miejsce – Arkadiusz Sarota z klasy I b
III miejsce – Wiktoria Setlak z klasy I c
Marcel Szaraniec z klasy II b

Wyróżnienia zdobyli:
Oliwia Dudek z klasy II a
Maja Piątek i Zuzanna Wójcik z klasy I c
Natalia Turakiewicz i Tomasz Tomana z klasy I c
Oliwia Skowronek i Oliwia Batko z klasy I b
Julia Bazylijska z klasy „0”
Oliwia Czarnik z klasy I b

Klasy IV – VI

W tej kategorii przyznano tylko wyróżnienia:
Natalia Palanis z klasy IV b
Izabella Tomala z klasy IV b
Eliza Żurad z klasy IV b

GRATULUJEMY!

    serce

Zabawa pod znakiem serduszka

12 lutego odbyła się w świetlicy zabawa z okazji walentynek. Po krótkim wprowadzeniu na temat znaczenia miłości w życiu każdego człowieka, nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie z klasy III b recytowali walentynkowe wierszyki, a uczniowie z klas I b i I c zaśpiewali zabawną piosenkę o zakochanych w sobie mrówce i słoniu. W dalszej części spotkania dzieci brały udział w zabawnych konkurencjach, jak np.: rzut do serca, zjadanie piernikowych serduszek bez użycia rąk, taniec z balonem. Zabawie towarzyszyły oczywiście znane przeboje o miłości.

 

 

zabawa                                                                   Karnawałowe szaleństwa!

W tym roku karnawał był bardzo krótki, toteż zaraz po feriach urządziliśmy w świetlicy zabawę przebierańców. Jak zwykle były tańce, hulanki i oczywiście konkursy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Przez całą zabawę wszystkim towarzyszył uśmiech i dobry humor.