aktualności 2017/2018 I półrocze

 

O TADKU NIEJADKU, BABCI I DZIADKU.

      Przez trzy tygodnie stycznia dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami przygotowywały przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Pracy było co niemiara. Oprócz nauczenia się ról i piosenek, dzieci musiały jeszcze opanować ruch sceniczny, przygotować kostiumy oraz scenografię. W końcu nadszedł ten wielki dzień, w którym kochani i wyczekiwani goście zasiedli na widowni. Na szczęście wszystko udało się znakomicie. Aktorzy świetnie zagrali i otrzymali duże brawa. Zebranej widowni bardzo podobała się zabawna historia o przygodzie grymaśnego chłopca. Po przedstawieniu wnuki nie zapomniały o życzeniach i upominkach dla swoich babć i dziadziów, a także obiecały im, że nie będą brały przykładu z Tadka Niejadka.

 

 

 kolędy 

KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE

      17 stycznia w naszej świetlicy odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Jeszcze raz mogliśmy poczuć atmosferę Świąt. Uczestnicy zaśpiewali zarówno skoczne i wesołe, jak również spokojne i nostalgiczne utwory. Widowni tak spodobały się występy, że ochoczo włączyła się do śpiewania. Tak więc po części konkursowej nastąpiło długie wspólne kolędowanie przy choince.

Jury nagrodziło Faustynę Wosiek i Karolinę Wójcik z klasy IV b.

Wyróżnienia przyznano: Lenie Kuśmierczyk z klasy III c, Weronice Anacik i Kornelii Kowal z klasy II b.

GRATULUJEMY !

 

PREZENTACJA O ZAMBII

 W dniu 11 stycznia odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły – Magdą Michalec, która opowiedziała o swoich wrażeniach z pobytu w Afryce. Magda w ramach wolontariatu przez miesiąc pracowała w szkole w Zambii. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli zobaczyć na zdjęciach i  dowiedzieć się jak tamtejsze dzieci spędzają czas, jak się uczą, bawią i co najczęściej jedzą. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem oglądali prezentację zadając przy tym wiele pytań, na które prowadząca cierpliwie odpowiadała.

Prezentacja o Zambii

 

aniołek

 

 

ANIOŁY I ANIOŁKI

      Ogłoszony pod koniec listopada konkurs plastyczny został rozstrzygnięty!

Jury nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:

I miejsce – Magdalena Piątek z klasy II B

II miejsce – Oliwia Ciesińska z klasy III A

III miejsce – Weronika Anacik z klasy II B

Wyróżnienia:

Antonina Woźniak z klasy II A

Aleksandra Surdej z klasy II A

Marcin Siuda z klasy III B

GRATULUJEMY !

 

dekoracje

 

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

    Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami zapraszają na kiermasz. Można kupić różne kartki i ozdoby, które udekorują świąteczny stół. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach świetlicowych.

 

LISTY Z AFRYKI

      Obrazki narysowane przez naszych uczniów jeszcze w listopadzie dotarły do Lusaki, stolicy Zambii. Wiemy, że dzieciom z tamtejszej szkoły bardzo się podobały. Z wielkim zainteresowaniem oglądały je, czytały pozdrowienia i słuchały informacji o Polsce. Potem same napisały listy do kolegów i koleżanek z dalekiego kraju. Zanim listy trafią  do rąk adresatów, można je czytać i oglądać na holu drugiego piętra.

 

misie naklejkiMISIOLANDIA

      W Misiolandii misie mają swoje sklepy, domy, chodzą do szkoły, na basen, a nawet bawią się na misiowej dyskotece. Jeśli nie wierzycie, to zobaczcie prace plastyczne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie pod takim właśnie tytułem. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci wykazały się wspaniałą wyobraźnią i pomysłowością.

 

Oto lista nagrodzonych:

I miejsceOliwia Ciesińska z klasy III a

II miejsceWeronika Anacik z klasy II b

III miejsceAntosia Woźniak z klasy II a

III miejsceOlga Mirończuk z klasy II b

Wyróżnienia:

Gabriela Cebula z klasy II b

Adam Rządkowski z klasy III a

Marta Sokołowska z klasy III b

Ola Surdej z klasy II a

Maja Walczak z klasy II a

GRATULUJEMY !

 

 

andrzej06ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB

      Dokładnie w wigilię świętego Andrzeja w naszej świetlicy odbył się tradycyjny wieczór wróżb. Panie opowiedziały dzieciom o dawnych zwyczajach, zgodnie z którymi panny dowiadywały się, co je czeka w przyszłości. Dziś trudno wróżyć sobie ze sztachet w płocie, czy zaglądając do studni z wodą, jest jednak sporo wróżb, które wciąż są popularne i wykorzystywane podczas zabaw andrzejkowych. I u nas ich nie zabrakło. Podczas spotkania był także czas na integracyjne tańce w grupie, konkursy i małą przekąskę.

 

misieMISIOWE ZABAWY

 

      Jak co roku pod koniec listopada, w naszej świetlicy dzieci wraz ze swoimi misiami świętowały  Dzień Pluszowego Misia. Były pląsy, zgadywanki, konkurencje, piosenki, bułeczki z miodem…. czyli wszystko to, co misie i dzieci lubią najbardziej.

 

Fallende Herbstblätter auf weiß

 

    JESIEŃ W POEZJI I PIOSENCE  

      Wiersze i piosenki o jesieni, które recytowali i śpiewali uczestnicy świetlicowego konkursu wprowadziły nas we wspaniały nastrój. Były w nich kolorowe, tańczące na wietrze liście, jesienne dary z pól, lasów i ogrodów, a także listopadowa plucha i ogromne kałuże. Kiedy padło pytanie „Kto lubi jesień?” wszystkie obecne na sali dzieci oraz panie wychowawczynie podniosły ręce do góry 🙂

Oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria poezja

I miejsce – Małgorzata Chojnacka z klasy III B

II miejsce – Faustyna Wosiek i Karolina Wójcik z klasy IV B

III miejsce – Kinga Jaślar z klasy III B

Kategoria piosenka

I miejsce – Dawid Zagożdżan i Szczepan Maj z klasy I A

II miejsce – Weronika Anacik z klasy II B

III miejsce – Adam Ponulak z klasy II A

Wyróżnienie – Sara Tajchman i Maja Krzysztoń z klasy I A

GRATULUJEMY


Rysunki dla dzieci w Zambii

      Uczniowie ze świetlicy oraz wolontariusze z klasy szóstej i siódmej wzięli udział w akcji Rysunki dla dzieci w Zambii. Pomysł akcji powstał, gdy okazało się, że jedna z absolwentek naszej szkoły wyjeżdża do Afryki, gdzie przez kilka tygodni będzie pracować w tamtejszej szkole. Obrazki narysowane przez naszych uczniów przedstawiają ich rodziny, ulubione zabawy, zwierzęta, polskie krajobrazy i legendy. Dzięki nim, dzieci w Zambii będą mogły dowiedzieć się czegoś o naszej szkole, o Krakowie i Polsce.   

 

owoce-i-warzywa

Warzywnoowocowe party

O zdrowym żywieniu najlepiej jest rozmawiać podczas jej degustacji, dlatego 18 października panie wychowawczynie zaprosiły dzieci na bardzo kolorową i smaczną zabawę. Nasi podopieczni wykazali się dużą wiedzą na temat wartości odżywczej warzyw i owoców oraz ich roli w codziennej diecie. Spotkanie było urozmaicone zagadkami, tańcami i piosenkami. Głównym punktem zabawy był oczywiście podwieczorek pełen witaminek.

KONKURS PLASTYCZNY

ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który jest obchodzony 4 października, w naszej świetlicy został ogłoszony konkurs plastyczny. Jury nagrodziło prace następujących uczniów:

I miejsce Sara Tajchman z klasy I a

II miejsceBeniamin Tajchman z klasy III b

III miejsce Olivia Ciesińska z klasy III a

WyróżnienieMichalina Mróz z klasy III a

GRATULUJEMY !

 

   

 

  chlopak     

 

     DZIEŃ CHŁOPCA

      29 września  z okazji Dnia Chłopca w naszej świetlicy odbyły się wesołe zawody. Drużyna Tygryska rywalizowała z Drużyną Prosiaczka. Konkurencje były trudne i wymagały dużej sprawności. Mimo zmęczenia zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dzielnie walczyli do końca. Na szczęście słodkie nagrody wzmocniły nadwątlone siły 🙂

Dzień chłopca