aktualności 2017/2018 II półrocze

 

Odkrywamy nasze talenty           talenty 1talenty 2

      Już tradycyjnie od kilku lat w naszej świetlicy pod koniec roku szkolnego organizowany jest konkurs, w którym dzieci mogą zaprezentować swoje zdolności i umiejętności w wybranych przez siebie dziedzinach. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie odkrywają   w sobie tak różnorodne talenty.

      W tegorocznym konkursie wystąpiło dwudziestu uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie, muzyczne oraz sprawność fizyczną.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

w kategorii śpiewu

Oliwia Miernik z klasy II a

Sara Tajchman i Maja Krzysztoń z klasy I a

w kategorii gry na instrumencie

Marta Sokołowska z klasy III b

w kategorii tańca

Szczepan Maj z klasy I a

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy wszystkim uczestnikom, aby nadal rozwijali swoje talenty! 

 

 

sloneczko_a

WITAJ WIOSNO!   

      Chociaż termometr za oknem wskazuje niską temperaturę i wychodząc z domu musimy jeszcze ubierać zimowe kurtki, w świetlicy bardzo gorąco powitaliśmy wiosnę, która (jak wskazuje kalendarz) przyszła do nas 21 marca. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem pani Magdy Szymańskiej przygotowały krótką inscenizację złożoną z wierszy i piosenek. Na spotkaniu rozmawialiśmy o pierwszych zwiastunach wiosny, były wiosenne zgadywanki i tańce. W naszej zabawie uczestniczyła też Marzanna, symbol odchodzącej zimy. Wiele emocji i śmiechu wzbudziły zabawy sportowe „walka zimy z wiosną”. Mamy nadzieję, że już niedługo zima popłynie hen do morza i wreszcie wiosna zapanuje nad światem!

 

 

konkurs czytania

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

      21 marca odbył się w naszej świetlicy konkurs pięknego czytania utworów Wandy Chotomskiej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego wiersza lub fragmentu prozy znanej autorki. Oceniane były: płynność czytania, dykcja i intonacja oraz własna interpretacja tekstu. Uczniowie odczytali różne utwory Wandy Chotomskiej dostępne w bibliotece szkolnej. Spotkanie było dla dzieci nie tylko okazją do zapoznania się z twórczością  tej wspaniałej pisarki, ale również zachętą do częstych odwiedzin biblioteki i czytania wielu książek.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce – Tymoteusz Pietras z klasy III B

(wiersz „Szczupak” ze zbioru „Tere Fere”)

II miejsce – Szczepan Maj z klasy I A

(wybrane fragmenty z książki „Abecadło krakowskie”

III miejsce – Wiktoria Brzana z klasy II B

(fragment z książki „Jaś i Małgosia”

GRATULUJEMY!

 

 

MAMY KOTA NA PUNKCIE KOTA!

black-cat-of-witch-halloween

Pod takim hasłem w dniu 2 marca odbyła się zabawa, w której uczestniczyli zarówno miłośnicy kotów, jak również ci, którzy dopiero nimi zostaną:) Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z najważniejszymi informacjami na temat tych ciekawych zwierząt. Poznały nie tylko zwyczaje kotów domowych, ale również dowiedziały się o życiu innych kotowatych. W trakcie spotkania dzieci słuchały i porównywały odgłosy wydawane przez lwa, tygrysa, pumę, jaguara i kota domowego. Wspólnie zastanawiały się, co oznaczają niektóre zwroty ze słowem „kot”, jak na przykład „kupować kota w worku”,  „biegać jak kot z pęcherzem”, czy „odwracać kota do góry ogonem”. Poza tym było mnóstwo kocich zabaw, tańców, piosenek i konkurencji. Zabawa wszystkim się podobała.

color_cat_by_ryoman-d4kiho5 KONKURS KOCI ŚWIAT
ROZSTRZYGNIĘTY
!

Ogłoszony z okazji Światowego Dnia Kota konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace stosując różne techniki plastyczne. Jury przyznało nagrody następującym uczniom:


I miejsce

Wiktoria Setlak z klasy III c

II miejsce

Weronika Anacik z klasy II b

Maja Leśniak z klasy II b

III miejsce

Beniamin Tajchman z klasy III b

Adam Rządkowski z klasy III a

GRATULUJEMY !