Kubusiowi przyjaciele natury
Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku do przyrody, a także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu
Zdrowa klasa to ogólnopolski projekt badawczo-edukacyjny, którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Zasadniczym celem programu jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. W trakcie realizacji projektu wdrażane będą zaawansowane narzędzia badawcze, oraz opracowywane szczegółowe raporty, a także prowadzone szeroko zakrojone działania edukacyjne.
#Ogarniam życie
Głównym celem programu jest promocja postaw dbałości o swoje zdrowie głównie psychiczne, ale też fizyczne oraz podejmowania przez młodych ludzi działań wzmacniających ich wewnętrzne zasoby, dzięki czemu będą oni mogli skuteczniej przeciwstawiać się pokusom związanym z substancjami psychoaktywnymi oraz zachowaniami destruktywnymi.
Bezpieczny Kraków
Głównym celem programu „Bezpieczny Kraków” jest utrzymanie wypracowanego przez lata poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie, a przede wszystkim sprostanie wyzwaniom, jakie stawia rozwój społeczeństwa, infrastruktury oraz technologii, które niosą za sobą również negatywne konsekwencje w postaci nowych rodzajów zagrożeń. Założenia programu realizowane są przy wsparciu Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi, Krakowskiego Ośrodka Terapii, straży Miejskiej, policji, instytucji pozarządowych. Działania prowadzone w ramach programu na terenie szkoły obejmują dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli.
Laboratoria przyszłości
Program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Środki otrzymane przez naszą szkołę w ramach programu przeznaczone zostały na wyposażenie pracowni językowych, chemiczno – fizycznej oraz muzyczno – filmowej.
FUTURE4ME!
Miejski program edukacyjny nauki języka angielskiego. W ramach projektu uczniowie mają możliwość realizacji dodatkowych dwóch godzin języka angielskiego tygodniowo. Celem programu jest rozwijanie kompetencji językowych uczniów oraz poznawanie historii, literatury i kultury innych krajów. Program zakłada wykorzystanie podczas zajęć nowoczesnych technologii oraz pracę metodą projektową.
Włam się do mózgu: ucz się z łatwością!
Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności uczenia się. Uczestnicy poznają 8 metod, sposobów skutecznego przyswajania wiedzy i umiejętności, zgodnie z doniesieniami naukowymi i wiedzą o funkcjonowaniu mózgu. Projekt został przygotowany na podstawie książki Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu”,
Zaprogramuj przyszłość to kompleksowy program edukacji cyfrowej realizowany przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie programowania nauczycieli oraz uczniów klas 1-3.
Kot w tarapatach – program profilaktyczno – wychowawczy
Celem programu jest pomoc dzieciom i nauczycielom w budowaniu więzi klasowych, radzeniu sobie z trudnymi uczuciami i docenieniu wartości współpracy i koleżeństwa.
Koordynatorem programu jest Krakowski Ośrodek Terapii.
Stars – rowerem do szkoły
Celem tego międzynarodowego projektu jest zwiększenie liczby podróży rowerowych dzieci i młodzieży, związanych z dojazdami do szkoły. W ramach projektu uczniowie biorą udział w warsztatach, prelekcjach, konkursach oraz wycieczkach rowerowych.
Program dla szkół
Głównym celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. To unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Znamię! Znam je?
Program edukacyjny skierowany do uczniów klas ósmych, którego głównym celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Cele programu to: przekazanie uczniom wiedzy na temat ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki, uświadomienie wartości odpowiednich zachowań i postaw.
InstaLing
Jest to program, który realizujemy w klasach II – VIII i służy do nauki słownictwa angielskiego oraz w klasach VII-VIII z językach hiszpańskiego przy pomocy komputera i Internetu. Uczy zarówno poprawnej pisowni jak i wymowy.
Nie pal przy mnie proszę
Program Edukacji Antytytoniowej skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. W czasie zajęć uczniowie usystematyzują i poszerzą swoje informacje na temat zdrowia, dowiedzą się, jak o nie dbać.
Znajdź właściwe rozwiązanie
Głównym celem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas. W trakcie realizacji programu uczniowie poszerzają swoją wiedzę w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, zwiększają świadomość na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu i konieczności odpowiedniego dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Dowiedzą się, jak unikać zachowań ryzykownych dla zdrowia.
Trzymaj Formę
To ogólnopolski program, którego celem była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Klub Bezpiecznego Puchatka
Program edukacyjny adresowany był do uczniów klas pierwszych. Kształcił u uczniów prawidłowe nawyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
„Czyste powietrze wokół nas”
Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej, który realizowany był w zerówce. Celem głównym programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.
____________________________________________________________________________________________________________
Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Realizację programu zakończono.
____________________________________________________________________________________________________________
Szkoła w ruchu
Głównymi celami programu było promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży; uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia. Realizację programu zakończono.
____________________________________________________________________________________________________________
Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych
To trzyletni program edukacji finansowej uczniów współfinansowany przez Narodowy Bank Polski. Program zapoznał dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadomił im istnienie instytucji finansowych, zbudował wiedzę na temat pieniądza, rozwijał doświadczenia i umiejętności dzieci związane z funkcjonowaniem w rzeczywistości finansowej, uczył zarządzania pieniędzmi. Realizację programu zakończono.
____________________________________________________________________________________________________________
Jedzmy odpowiedzialnie
Projekt koordynowany był przez fundację „ Szkoły dla ekorozwoju”, a jego celem było promowanie postaw i podejmowanie działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji w kontekście rozwoju globalnego. Realizację programu zakończono.
____________________________________________________________________________________________________________