Rok szkolny 2018/2019

KAPELE SERC

Szkolne Koło  Wolontariatu  zaprasza do  wzięcia udziału w akcji i  przeczytania plakatu:

KAPELE SERC________________________________________________________________________________________________________________________

POMAGAMY!

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze kl.VIIb wraz z opiekunami odwiedzili na terenie Osiedli Nowej Huty osoby chore, starsze i samotne. Przekazaliśmy paczki przygotowane przez MOPS (filia nr 4), oraz kartki okolicznościowe wykonane przez uczniów i złożyliśmy życzenia świąteczne i noworoczne.

________________________________________________________________________________________________________________________

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO WOLONTARIUSZY

5 grudnia 2018 r. przypada Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – osób, które niosą bezinteresowną pomoc oraz wspierają różnego rodzaju   inicjatywy i organizacje.
W tym roku wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszenia na I Galę Wolontariatu Sportowego, organizowaną przez Zarząd  Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Odbyła się ona w Hali  Sportowej „Wisły”.
W uroczystości uczestniczyło ponad 60 Szkolnych Kół  Wolontariatu z Małopolski. SP 80 znalazła się w gronie 12 szkół wyróżnionych i nagrodzonych.
Z rąk Dyrektora ZIS – Pana Krzysztofa Kowala oraz Wiceprezydenta Krakowa – Pani Anny Korfel – Jasińskiej,  otrzymaliśmy dyplomy, gadżety, podziękowania dla wolontariuszy i wyróżnienie dla naszej szkoły za wyjątkowe  zaangażowanie podczas imprez sportowych organizowanych   w Krakowie.

________________________________________________________________________________________________________________________

UDZIAŁ W IMPREZIE SPORTOWEJ 18. PZU CRACOVIA MARATON

W niedzielę 30 września 2018 r. wolontariusze naszej szkoły(12 osób) wzięli udział w imprezie sportowej -18.PZU Biegu Trzech Kopców.Uczestnicy biegu (2505 osób) mieli do pokonania dystans ok.13 km, prowadzący przez trzy wzniesienia:Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego.Nam wolontariuszom przypadł ,,punkt odświeżania”na 7 km tuż pod Kopcem Kościuszki.A ponieważ jesienna ,słoneczna pogoda dopisywała,towarzyszył nam entuzjazm,dobry humor i chęć działania.