Home » 2018

Yearly Archives: 2018

Akcja „Lato w szkole 2018”

W piątek 6 lipca 2018 r. zakończyła się trwająca dwa tygodnie akcja „Lato w szkole 2018”. W zajęciach łącznie wzięło udział ponad 40 uczniów oraz 7 wychowawców.

Program akcji był bardzo bogaty, a zarazem urozmaicony. Każdego dnia czekały na uczestników akcji  nowe miejsca, nowe przeżycia, nowe przygody i nowe wyzwania.

Podczas tych dziesięciu wakacyjnych dni, dzieci wzięły udział w wielu zajęciach ruchowo – sportowych, kulturalnych, turystycznych oraz poznawczych. Odwiedziły m.in. takie miejsca jak: MOCAK, park linowy, Go Jump, kręgielnię, kino, krainę zabaw dziecięcych, klub żeglarski, Skałki Twardowskiego, Wzgórze Wawelskie, Wioski Świata, Ogród doświadczeń, ZOO, kowbojskie ranczo, basen, zalew nowohucki, place zabaw.

W piątek 6 lipca br. odbyło się podsumowanie akcji. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że „bardzo się cieszą, że wzięli udział w akcji” i  już zaczęli planować „Zimę w szkole 2019”.


Kolejny rok szkolny już za nami …

22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły. Była to niezwykle podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

 

Następnie  pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek, włożony przez nich w codzienną naukę podczas mijających miesięcy. Uczniom klas I – III, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę, wręczona została odznaka „Wzorowy uczeń”. Szesnastu uczniów klas IV – VII, zostało wpisanych do „Złotej Księgi Uczniów SP nr 80” oraz otrzymało „Złota tarczę”.

Pani dyrektor serdecznie dziękowała rodzicom za współpracę, życzliwość i pomoc jaką okazują dzieciom, wychowawcom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców. Nie zabrakło także uroczystego momentu, jakim jest wpis do „Złotej Księgi Rodziców SP nr 80” tych rodziców, którzy wykazali się szczególną aktywnością w czasie trzech ostatnich lat.

Życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pani dyrektor oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali krótkie programy artystyczne.

 

Czas podsumowań w klasach IV – VII

21 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV-VII spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

W spotkaniu  uczestniczył przedstawiciel Rady Rodziców:  p. J.  Sysło. Wręczył on uczniom, którzy w tym roku szkolnym otrzymali średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowanie  bardzo dobre  karnet na dowolny film w  Multikinie. Wśród nagrodzonych znalazło się 46 uczniów.

W dalszej części spotkania nauczyciele wręczali  uczniom nagrody za osiągnięcia w wielu  konkursach szkolnych : sportowych, matematycznych, przyrodniczych, literackich, chemicznych, fizycznych oraz historycznych.

20 uczniów otrzymało nagrody książkowe za wybitne sukcesy w konkursach sportowych pozaszkolnych. Wielkim osiągnięciem było zajęcie  przez  reprezentację szkoły dziewcząt III miejsca  w Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej oraz zajęcie III miejsca przez  reprezentację chłopców w  Igrzyskach Dzieci w czwórboju LA w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie.

Kończąc spotkanie Pani Dyrektor gorąco pogratulowała wszystkim nagrodzonym dzieciom i zachęciła do udziału w konkursach, które czekają na nich w nadchodzącym roku szkolnym.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku edukacji.

W imieniu nagrodzonych dzieci, dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dyplomów oraz nagród.

Czas podsumowań w klasach I – III

20 czerwca 2018 roku uczniowie klas I – III  spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w 21 konkursach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli wchodzących w skład zespołu kształcenia zintegrowanego. Nagrodzono w nich 51 uczniów.  Uczniowie uczestniczyli  w konkursach:  plastycznych, muzycznych, sportowych, matematycznych, przyrodniczych, literackich i konkursie komputerowym.

Nauczyciele klas I-III przygotowali swoich uczniów do udziału w 40 konkursach pozaszkolnych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, gminnym i międzyszkolnym. W konkursach tych nagrodzono 45 uczniów. Łącznie w konkursach szkolnych i pozaszkolnych wzięło udział 795 uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców:  p. J.  Sysło oraz p. B. Halek. Wręczyli oni uczniom, którzy otrzymali w tym roku szkolnym tytuł WZOROWEGO UCZNIA  karnet na dowolny film w  Multikinie.

Możemy być dumni, z tego że jesteśmy tak bardzo utalentowani !

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach edukacji .

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród !

 

 

 

Sukces uczennicy klasy III w konkursie na ilustrację do legendy

Kinga Jaślar  z klasy III b zajęła III miejsce w IX Edycji Konkursu na ilustrację do LEGENDY  NOWOHUCKIEJ.

Wykonała pracę plastyczną, która przedstawiała legendę pt.” Dwaj Lotnicy”. Można ją podziwiać na wystawie w Bibliotece Klubu Kuźnia na os. Złotego Wieku.  Gratulacje!!!

 

Sukces trzecioklasistów w zawodach pływackich

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów w konkursie międzyszkolnym.

W minionym tygodniu odbyły się zawody pływackie dla uczniów klas trzecich organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy.

Serdecznie gratulujemy Magdzie i Tymoteuszowi z klasy 3B.

Magda zajęła III miejsce w stylu grzbietowym, a Tymek III miejsce w stylu klasycznym.

BRAWO!

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

Sukces uczennicy klasy II w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE” – „Bądźmy wrażliwi”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2b-Weronika Anacik zajęła drugie miejsce
w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE”, którego organizatorem jest Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 i Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa.

Weronika samodzielnie wykonała piękną pracę, którą doceniło nie tylko profesjonalne jury, ale również internauci oddający na nią licznie swoje głosy.

Nagrodę dziewczynce wręczyli Prezydent Miasta Krakowa Pan prof. Jacek Majchrowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Dzielnicy XVIII Panem Stanisławem Morycem podczas imprezy plenerowej z okazji Dni Nowej Huty.

 

Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Festyn sportowy dla przedszkolaków

6 czerwca br. w naszej szkole gościliśmy dzieci z najstarszych grup wiekowych z pobliskich przedszkoli nr 46, 88, 94 i 104.

Przedszkolaki wzięły udział we wspólnej integrującej zabawie sportowej zorganizowanej
na boisku szkolnym. Miały okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną i wiedzą dotyczącą dyscyplin sportowych. W obu testach wypadły celująco!

Największą i najbardziej emocjonującą atrakcją było przeciąganie liny. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem wykonywali to zadanie. Cieszyli się, że mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z innych przedszkoli.

Radosnej zabawie sprzyjała piękna pogoda i dobry nastrój wszystkich uczestników.

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek – 22 maja – odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tym razem dzieci stanęły przed wielkim wyzwaniem – musiały zdjąć zaklęcie rzucone przez złego czarodzieja na baśniową krainę. Aby można było osiągnąć sukces, należało wykonać szereg zadań prowadzących do tego celu. Między innymi Dzieci musiały: odnaleźć ukryte przez złego czarodzieja baśniowe przedmioty, wziąć udział w baśniowym kole fortuny, zatańczyć taniec Pszczółki Mai oraz taniec w rytm angielskiej piosenki o groźnym lwie. Kolejnym poleceniem skierowanym do dzielnych Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu prezentowanej przez naszych uczniów baśni oraz wskazanie fragmentów, które są niezgodne z prawdą. Odważni Goście z łatwością uporali się ze wszystkimi problemami i dzięki nim w baśniowej krainie zapanował ład i prządek.

Po wyczerpujących zadaniach, przyszedł czas na poczęstunek i podsumowanie.  Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom, które systematycznie uczęszczały  na zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką” i wręczyła nagrody.

 Wszyscy życzyli sobie radosnych i udanych wakacji.

Cieszymy się, że dzielne Przedszkolaki już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach jako uczniowie naszej szkoły.

Do zobaczenia!

Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień:

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Bardzo miło nam Państwa poinformować, że nasi uczniowie  odnieśli kolejne sukcesy w prestiżowym konkursie, jakim jest  Matematyczny Kangur.

W tym roku w regionie krakowskim do konkursu przystąpiło ponad 26 tysięcy uczestników. Zmagali się oni z zadaniami, o bardzo wysokim stopniu trudności.

 Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujący laury:

Oliwia Batko – wynik bardzo dobry w kategorii Maluch

Nadia Wielgus – wyróżnienie w kategorii Maluch

Kamil Juraszczyk – wyróżnienie w kategorii Maluch

Iga Szumilas – wyróżnienie w kategorii Beniamin

Szymon Sadowski – wyróżnienie w kategorii Kadet

 

Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy!

Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

 Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !

 

Z wizytą w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów

Uczniowie klasy II b w tym roku szkolnym uczestniczą w projekcie Akademia Młodego Krakowianina. 8 maja zwiedzili Ekospalarnię. Do tego zakładu trafiają zmieszane odpady komunalne- z których wyodrębniono surowce wtórne. Dzieci mogły zapoznać się z procesem technologicznym zakładu: produkcją energii elektrycznej i cieplnej oraz aspektami ochrony środowiska.