Archiwum dnia: 19/01/2018

Matematyczne sukcesy uczniów.

alfik mat

Poznaliśmy wyniki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że dwie osoby: Weronika Zębala z klasy 5a oraz Szymon Sadowski z klasy 7c,  otrzymali dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Weronika zajęła 17 miejsce w województwie, a Szymon 59. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach! Szczególnie trzymamy kciuki za Szymona, który za klika dni będzie zmagał się z zadaniami w etapie rejonowym Małopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

Dyplom   Szymona  kl. 7c                                   Dyplom  Weroniki kl.5a

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek 16 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Tym razem spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.
            W pierwszej części, stosownie do zimowej aury, dzieci układały puzzle z bałwankiem, poszukiwały w labiryncie drogi prowadzącej do sanek oraz uczyły się wycinać śnieżynki.
Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły również w emocjonujących sportowych wyścigach. W przerwie czekała na Przedszkolaków słodka niespodzianka – rurki z kremem przygotowane przez nasze Panie Sprzątające. Były pyszne! Można było dostać drugą porcję!W drugiej części zajęć dzieci zostały zaproszone na wystawę zwierząt hodowanych przez uczniów naszej szkoły. Po wysłuchaniu ciekawostek o ich pielęgnacji, była okazja do indywidualnych obserwacji i głaskania wybranego pupila.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w „80-tce” był  okazją do dobrej zabawy i każdy znalazł dla siebie coś interesującego.