Archiwum miesiąca: luty 2018

Karnawałowe szaleństwo

W dniu 8 lutego w naszej szkole królowała muzyka i taniec. W godzinach popołudniowych odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, a nieco później dyskoteka dla uczniów klas 4-7.

W sali udekorowanej balonami i serpentynami pojawiły się najpierw młodsze dzieci, które wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, a inni budzili podziw i zachwycali pomysłowością.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane, kolorowe odblaskowe bransoletki czy też sztuczny dym. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Nieco później na parkiet wkroczyli uczniowie starszych klas, którzy przy dźwiękach muzyki oddali się tanecznemu szaleństwu. Podczas zabaw rozprowadzono również „pocztę walentynkową” – co przysporzyło zebranym sporo emocji.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom,

którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Wielkie podziękowania należą się uczniom i uczennicom klasy 7a,

którzy w pełni odpowiedzialnie i profesjonalnie pomogli w przygotowaniu

oraz poprowadzeniu balu dla młodszych dzieci.

A szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Marcina Szczupackiego,

który po raz kolejny udowodnił, iż jest najlepszym i niezastąpionym DJ-em !

Dziękujemy serdecznie za wspólną zabawę !

Żywa lekcja historii

W środę 7 lutego 2018r. uczniowie klas 4 – 7 brali aktywny udział w żywej lekcji historii. Tematem byli polscy i szwedzcy żołnierze oraz ich uzbrojenie w XVII wieku.
Uczniowie mierzyli zbroje muszkietera, pikiniera i husarza, z zainteresowaniem słuchali opowieści prowadzącego o bitwach toczonych w tamtych czasach.

Czas podsumowań

Ostatni tydzień przed oczekiwanymi przez wszystkich uczniów feriami, to w naszej szkole czas podsumowań.

7 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas I – III, a 8 lutego  klas IV – VII z panią dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień.

Podczas spotkań pani dyrektor wręczyła Dyplomy Uznania uczniom, którzy w I półroczu uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyższą oraz wzorowe zachowanie.

Dyplomy Uznania otrzymali:

Zuzanna Bielenin 4a

Katarzyna Żołna 4a

Sandra Wiatrak 5b

Weronika Zębala 5b

Aleksandra Bania 6b

Emil Sarota 6b

Natalia Palanis 6b

Julia Krzyżak 7a

Dominika Ludwig 7a

Katarzyna Chwastek 7b

Kamila Szymańska 7b

Szymon Sadowski 7c

Kamil Wojas 7c

Michał Szafrański 7c

Mikołaj Senderski 7c

Paweł Jakóbski 7c

Podczas spotkania pani dyrektor wręczyła także dyplomy i nagrody uczniom, którzy  osiągnęli sukcesy w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych.

Serdecznie Wam gratulujemy.

Życzymy udanego wypoczynku i zachęcamy do wytrwałej pracy w II półroczu.

Zachęcamy do udziału w akcji

„Always jak dziewczyna”

Zachęcamy do głosowania na NASZE SZCZYPIORNISTKI, które biorą udział w konkursie „Always jak dziewczyna”.
Mogą wygrać 4 tys. zł na sprzęt sportowy. Głosować można codziennie do 14 marca 2018r.

1 głos = 1 punkt.

Natomiast za zrobienie zakupów w Tesco i zeskanowanie paragonu, na którym znajdą się 2 produkty: dowolny firmy Always oraz drugi produkt dowolnie wybrany spośród marek: Gillette Venus, Pantene, Oral-B, Blend-a-med., można dać Dziewczętom aż 50 punktów.

Jeden paragon = 50 punktów

Zachęcamy do głosowania codziennie:

Szkoła Podstawowa nr 80 ręczna2