Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Minął kolejny rok szkolny…

19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły. Była to niezwykle podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

Pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek, włożony przez nich w codzienną naukę podczas mijających miesięcy. Uczniom klas I – III, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę, wręczona została odznaka „Wzorowy uczeń”. Uczniowie klas IV – VIII, którzy osiągnęli najwyższe wyniki zostali wpisani  do „Złotej Księgi Uczniów SP nr 80”.

Pani dyrektor serdecznie dziękowała rodzicom za współpracę, życzliwość i pomoc jaką okazują dzieciom, wychowawcom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców. Nie zabrakło także uroczystego momentu, jakim jest wpis do „Złotej Księgi Rodziców SP nr 80” tych rodziców, którzy wykazali się szczególną aktywnością w czasie trzech ostatnich lat.

Życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pani dyrektor oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali  programy artystyczne.

Wakacje tuż, tuż …

18 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV -VIII wraz z nauczycielami spotkali się, aby posumować mijający rok. Rozdanych zostało wiele nagród. Rada Rodziców wręczyła 83 uczniom bilety do kina. W ten sposób nagrodzone zostały te osoby, które otrzymały promocję z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali także nagrody za sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przygotowali uczniów do 69 konkursów pozaszkolnych, w których zostało nagrodzonych 111 uczniów i do 32 konkursów szkolnych, w których nagrodzono 156 uczniów. Pani Dyrektor pogratulowała odniesionych sukcesów i życzyła równie wielkiego zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

Czas podsumowań w klasach I – III

18  czerwca 2019 roku uczniowie klas I – III  spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w 12 konkursach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli wchodzących w skład zespołu kształcenia zintegrowanego. Nagrodzono w nich 66  uczniów.   Nauczyciele klas I-III przygotowali swoich uczniów do udziału w 25 konkursach pozaszkolnych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, gminnym i międzyszkolnym. W konkursach tych nagrodzono 43 uczniów. Łącznie w konkursach szkolnych i pozaszkolnych wzięło udział 209  uczniów.

W spotkaniu uczestniczyła p. dyr. Tatiana Muszyńska  – Kwiecień oraz p. Beata Halek  przedstawicielka Rady Rodziców. Wręczyły one uczniom, którzy otrzymali w tym roku szkolnym tytuł WZOROWEGO UCZNIA , karnet na dowolny film w  Multikinie.

Wyniki konkursu ,,Kangur Matematyczny 2019 ”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  Konkursu ,,Kangur  Matematyczny 2019 ”. W konkursie brało udział 41 uczniów

 z klas 1-8. Sprawdzał  on nie tylko wiedzę matematyczną, lecz także logiczne rozumowanie i stosowanie różnych strategii rozwiązywania zadań.

Wyróżnienia  zdobyli:

Maj Szczepan              klasa 2a

Żeglicki Michał           klasa 4c

Węglarczyk Andrzej    klasa 5a

Sadowski Szymon       klasa 8c

Jakóbski Paweł            klasa 8c

Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła

7 czerwca 2019 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła. Nasze najmłodsze zawodniczki zajęły IV miejsce .

Dla wielu z nich przygoda z piłką ręczną zaczęła się niedawno:  od stycznia 2019 r. Praca  podczas treningów  przynosi efekty.

Dziewczynki oprócz  nagród indywidualnych : medali ,czapeczek ,koszulek, smyczek wywalczyły  : puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy dla szkoły.

Gratulujemy.

Zajęcia uczniów klas trzecich w edukacyjnym ośrodku plenerowym

5 czerwca 2019 r. uczniowie klas trzecich porzucili szkolne mury, na rzecz interesujących zajęć w edukacyjnym ośrodku plenerowym „Frankówka” znajdującym się w miejscowości Cichawa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Przy tradycyjnym piecu chlebowym w plenerowej kuchni spotkań  uczestnicy warsztatów poznawali tajemnice zbóż i powstających z nich mąk. Czy z każdej mąki można upiec chleb? A co jest jeszcze trzeba dodać do ciasta żeby powstały pachnące bułeczki lub szarlotka? Czy każde ciasto jest takie samo? Z jakiego tajemniczego królestwa pochodzą drożdże? Na te i wiele innych pytań dzieci poznawały odpowiedzi  w części teoretycznej warsztatów. W części praktyczniej każdy z uczniów miał osobne stanowisko pracy i sam wykonywał swoje kulinarne dzieło….

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci nauczyły się rozróżniać różne gatunki drzew iglastych i liściastych, obserwowały co dzieje się między kwiatami i źdźbłami na wiosennej łące; odkrywały czym zajmują się owady i dlaczego kwiaty mają tyle różnych kolorów i kształtów.

To były bardzo interesujące lekcje zorganizowane w wyjątkowym miejscu.

 

Zielona szkoła 6 a

Raptem 8 godzin drogi od Krakowa nad przepięknym jeziorem znajduje się niewielkie miasteczko Myślibórz, a w tym miasteczku właśnie teraz od wszystkich trudów i znojów, a przede wszystkim od deszczowego Krakowa odpoczywa sobie klasa 6a. Piękną, słoneczną pogodę wykorzystujemy od rana do wieczora – na wodzie, na lądzie i w powietrzu. Pływamy rowerkami wodnymi, wygrywamy z miejscowymi w piłkę nożną na pobliskim orliku, chodzimy po drzewach w Małpim Gaju i wykorzystujemy naszą kreatywność z miejscowymi artystami. Już jutro wyruszamy do Berlina by poznać tajemnice morskich zwierząt i klocków LEGO. Pozdrawiamy wszystkich cieplutko.

Koncert charytatywny Kapele Serc

Koncert charytatywny Kapele Serc zorganizowany w NCK-u dnia 28 kwietnia przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zgromadził liczną publiczność ,jak również wolontariuszy.Imprezę poprzedziła zbiórka fantów na terenie naszej szkoły ,a w czasie koncertu kwestowaliśmy i prowadziliśmy loterię na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane.Wszystkim darczyńcom dziękujemy .

18 PZU Cracovia Maraton

28 kwietnia niezwykli wolontariusze naszej szkoły brali udział w 18.PZU Cracovia Maraton. We wczesnych godzinach porannych przygotowali ,,Punkt odświeżania „ na 27 km trasy biegowej przy ulicy Bulwarowej i Al.Solidarności. W czasie trwania imprezy podawali napoje i dopingowali maratończyków .Pomimo deszczowej aury towarzyszył im dobry humor i chęć działania na rzecz ok.6 tysięcznej rzeszy biegaczy. Zapraszamy do galerii…

Fraktal na 100- lecie

 

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieję się coś ciekawego. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji- w końcu kolejna za 100 lat. Ponad 80 uczniów z naszej szkoły wybrało się na krakowskie Błonia,  aby świętować setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mimo to udało się utworzyć fraktal w kształcie Trójkąta Sierpińskiego z ponad 6,5 tys. uczniów krakowskich oraz okolicznych szkół. Efekt, który udało się osiągnąć możecie sami podziwiać.

Małe Eliminacje Teatralne

29 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się Małe Eliminacje Teatralne. Dzieci przygotowały przedstawienia nawiązujące do krainy profesora Kleksa, w których zaprezentowały śpiew, taniec oraz grę aktorską. Mali aktorzy przebrani byli w kostiumy oraz używali wielu rekwizytów podczas swoich występów na szkolnej scenie. Małe Eliminacje Teatralne są organizowane corocznie w naszej szkole. To znakomita okazja do rozwijania talentów aktorskich naszych uczniów, uczczenia dnia patrona szkoły Wojciecha Bogusławskiego, a także możliwość  wspaniałej  zabawy.

W tegorocznych Małych Eliminacjach Teatralnych mieliśmy okazję zobaczyć następujące przedstawienia:

-,,Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu klasy  I a

- ,,Kwoka” – zaprezentowane przez uczniów I b

- ,,Na Wyspach Bergamutach” i taniec ,,Pa ra pa pa”  w wykonaniu  klasy I c                  

- ,,Meluzyna” –  przedstawione przez uczniów II a

- ,,Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów III b.

Wszystkie przedstawienia prezentowały wysoki poziom za co bardzo dziękujemy wszystkim aktorom i ich wychowawcom.        

Zakończenie projektów edukacyjnych „Technologie i matematyka z klasą”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas trzecich wzięli udział w projektach „Technologie z klasą ”  i „Matematyka z klasą” przygotowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci.  Uczniowie klasy III A  realizowali fascynujące lekcje o nowych technologiach, bezpieczeństwie w sieci i programowaniu. Dzieci rozwijały swoje kompetencje społeczne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.

Natomiast uczniowie klasy III B zgłębiali tajniki matematyki. Z każdymi kolejnymi zajęciami dostrzegali, że  „królowa nauk” towarzyszy  im w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie.  W czasie lekcji poznawali również zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie rozwijali  umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, poznawali podstawowe pojęcia i działania matematyczne, korzystali z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.

Te projekty potwierdzają, że nauka może być prawdziwą przygodą…

 

 

Pozdrowienia z Jastrzębiej Góry

17 maja uczniowie klasy 8b i 8c rozpoczęli „zieloną szkołę” w Jastrzębiej Górze. To już piąty wspólny wyjazd tych klas, po raz  drugi do Jastrzębiej Góry. Przepiękna okolica, w pobliżu mnóstwo atrakcji do zwiedzania, 5 minut spacerem  do morza, dużo terenów zielonych oraz  pyszne jedzenie to atuty wybranego miejsca.

Wychowawcy zadbali o ciekawy i urozmaicony program.  Codziennie wyjście nad morze. W zależności od pogody opalanie się  lub  długie spacery po najbliższej okolicy, a wieczorem podziwianie zachodu słońca.  Był spacer do Lisiego Jaru,   Karwi,  latarni w Rozewiu i Władysławowa. Gdy podczas wędrówek brakowało słońca, a czasami kondycji i dobrego humoru,  pozytywnej energii dodawała wychowawczyni 8c z powiedzeniem „Ogień mi tam”. Po tych słowach nawet ci, którym „doskwierał problem wszechobecnego piasku”,  odzyskiwali siły i dziarsko maszerowali dalej, starając się dogonić panią Marzenkę.

 Z dalszych wycieczek uczniowie na pewno zapamiętają wycieczkę do Malborka i zwiedzanie zamku krzyżackiego, który jest największym zamkiem na świecie. Mnóstwo emocji dostarczyło wyjście do parku linowego we Władysławowie. Wszyscy uczniowie spisali się na medal i ukończyli rozpoczętą trasę w ekspresowym tempie. Pracujący tam instruktorzy stwierdzili, że radzili sobie  z przeszkodami na poziomie klas sportowych!

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. W sobotę kolejna wycieczka, tym razem  do Słowińskiego Parku Narodowego i „szaleństwa” na ruchomych wydmach…

Uczniowie stwierdzili, że „w Jastrzębiej Górze są najpiękniejsze zachody słońca i najpiękniejsza plaża”. Na pamiątkę pozostaną im wspomnienia i wspólne zdjęcia…

Zielona szkoła klas 5 a i 5 b w Mrzeżynie

W dniach od 17 maja  do 24 maja  klasy 5a i 5b  przebywały na zielonej szkole  nad morzem.  Po bardzo długiej  prawie 11 godzinnej podróży pociągiem  na uczniów czekało mnóstwo atrakcji w bardzo ładnie położonym ośrodku Fama-sta w Mrzeżynie. Pojechaliśmy  na wycieczki do Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Trzęsacza.
Zwiedziliśmy  wspaniałe miejsca  w Kołobrzegu zabytkową Bazylikę, pomnik  zaślubin z morzem, odbyliśmy rejs statkiem po morzu, w Świnoujściu  pokonaliśmy 260 schodów wchodząc na 3 najwyższą  latarnię morską w Polsce, zwiedziliśmy Fort Gerharda w którym na własnej skórze poznaliśmy smak musztry żołnierzy pruskich, potem podziwialiśmy krajobrazy  z mola w Międzyzdrojach i  zobaczyliśmy w  Wapnicy  tajemnicze  Jeziorko  Turkusowe. Pojechaliśmy  do Trzęsacza  zobaczyć resztkę ruin  kościółka na klifie. Historię tych ruin poznaliśmy w muzeum  „ 15 południka”  uczestnicząc w multimedialnym seansie. Na koniec  uczestniczyliśmy  w  chrzcie morskim  w obecności samego  króla mórz Neptuna i jego pięknej małżonki. Jadąc wesołą ciuchcią zwiedziliśmy  miasteczko Mrzeżyno. 
Świetnie bawiliśmy się również  na plaży, nawet  udało się  trochę popluskać w morzu.
 Z pobytu  nad morzem  na pewno będziemy mieli wiele wspaniałych wspomnień.  

 


Zielona szkoła w Zawoi

W dniach od 18.05 do 21.05 uczniowie z klas 4b i 4c wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do malowniczej Zawoi. Przez cały pobyt dopisywała nam piękna pogoda i nie opuszczał nas dobry humor!
 Pierwszego dnia odwiedziliśmy Suchą Beskidzką, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Suski zwany „Małym Wawelem” i Karczmę „Rzym”. Po pysznym obiedzie zdobyliśmy Mokry Kozub, słuchaliśmy ciekawych opowieści o Babiej Górze i ćwiczyliśmy Zumbę przy porywającej do tańca muzyce.
Kolejne dni były jeszcze bardziej intensywne – odwiedziliśmy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, Skansen, uczyliśmy się góralskich przyśpiewek i tańców, rozwiązywaliśmy różne zadania podczas bardzo emocjonującej gry terenowej. Mieliśmy także okazję stworzyć własne pamiątki podczas warsztatów folklorystycznych.
Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i musieliśmy wracać do Krakowa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zagrodzie Edukacyjnej w Marcówce, gdzie piekliśmy moskole, dowiedzieliśmy się jak produkuje się oscypki, jak pracuje się w kuźni oraz jakie zwierzęta zamieszkują okoliczne stawy.