Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Wyniki konkursu „Alfik Humanistyczny”

W grudniu na terenie naszej szkoły został przeprowadzony konkurs Alfik humanistyczny”. Celem tego ogólnopolskiego konkursu  jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Udział w tym  konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.

Z przyjemnością  podajemy wyniki konkursu:

DYPLOM LAUREATA otrzymuje SZCZEPAN MAJ

uzyskał 96,67 % punktów i zajął I miejsce w województwie małopolskim

oraz 15 miejsce w Polsce.

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje:

Milena Kaczmarczyk

Zuzanna Małek

G R A T U L U J E M Y !

XIX finał akcji „Góra Grosza”.

XIX nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną, np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Zbierane są głównie drobne monety.

31 stycznia w świetlicy szkolnej zorganizowany został finał  akcji od wielu lat prowadzonej przez p. Beatę Smoleń – Goc i p. Grażynę Krzyżak. Zgromadzili się w niej  przedstawiciele: wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV-VIII.

W tym roku zebraliśmy  1 168 zł 15 groszy (to dużo więcej,  niż w roku ubiegłym).

I A 70, 95
I B 65, 83
I C 30, 08
II A 47, 11
III A
III B
IV A 140, 00
IV B 64, 57
IV C 53, 73
V A 68, 40
VI A 226,04
VI B 47,88
VII A 43,81
VII B 51, 07
VIII  A 18,43
VIII B 37, 05
VIII c 7,06

Do akcji przyłączyło się  również Szkolne Koło Wolontariatu. Jego członkowie zebrali 13 zł 52 grosze.

Największą kwotę w tym roku zebrała klasa VI A ( w zeszłym roku również oni zwyciężyli). Najwięcej monet o najmniejszych nominałach zebrała klasa IV A.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do zbiórki.

Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy więcej !

Karnawałowe szaleństwa

Jak co roku w okresie karnawału Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zabawę, w której udział mogli wziąć zarówno uczniowie klas młodszych jak i tych starszych.

O piękną dekorację sali zadbali uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami.

30 stycznia, po południu, w bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce – dzieci bawiły się wspaniale. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spidermanów i czarodziejek. W tej części zabawy prawdziwymi „wodzirejami” po raz kolejny okazali się uczniowie klasy VIII  a, którym serdecznie dziękujemy za pomoc!

Również  uczniowie klas starszych, wesoło spędzili to zimowe popołudnie, bawiąc się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki, która wybrzmiewała dzięki niezawodnemu  DJ-owi – panu Marcinowi Szczupackiemu, któremu należą się wielkie brawa!

Dobry nastrój udzielił się wszystkim, a kolorowe  balony i pełne radości    oraz uśmiechu zabawy na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Dyrekcji szkoły, którzy umożliwili uczniom udział w tym szkolnym karnawałowym szaleństwie !

Wyniki Konkursu „Alfik Matematyczny”

Poznaliśmy wyniki XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że Szczepan Maj otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie, a Rafał Dzik i Weronika Zębala otrzymali dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Wspólne kolędowanie

19 stycznia odbyło się wspólne kolędowanie uczniów klas I – III wraz z dziećmi z okolicznych przedszkoli. W czasie spotkania uczniowie zaprezentowali między innymi utwory: „Śniegu cieniutki opłatek”, „Kolędowy czas”, „Pastuszek bosy”, „Gore gwiazda”, „Do stajenki”, „Pastorałkę od serca do ucha”. Przedszkolaki również zaśpiewały swoje ulubione kolędy i pastorałki. Dla wszystkich małych artystów było to duże przeżycie.

Razem z wolontariuszami na Święta

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze kl.VIIb wraz z opiekunami odwiedzili na terenie Osiedli Nowej Huty osoby chore, starsze i samotne.
Przekazaliśmy paczki przygotowane przez MOPS (filia nr 4), oraz kartki okolicznościowe wykonane przez uczniów i złożyliśmy życzenia świąteczne i noworoczne.

PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy  z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Podczas pokazu, siódmoklasiści wcielali się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto zaprezentowali zebranym scenkę, w której ukazali swoje wyobrażenie bohaterów lektury i ich losów przeniesionych do współczesnego świata. Dzięki barwnym plakatom  klasy młodsze miały  okazję zobaczyć, jak wygląda w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan.

Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili młodszym  kolegom,  że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.