Jasełka

20.12.2019r. w naszej szkole panowała niezwykle świąteczna atmosfera. Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się przy wigilijnym stole. Uczniowie klasy 5 b, pod kierunkiem s. Rity przygotowali dla wszystkich Jasełka, a klasa 4 b śpiew. Tegoroczne Jasełka ukazały Boga Ojca, który pragnąc być blisko każdego człowieka, posyła na świat Jezusa. Wcześniej jednak do … Dowiedz się więcej

Wolontariusze w akcji

  19 grudnia 2019r. nasi wolontariusze- tym razem uczniowie klasy VIII b- pod opieką nauczycieli, roznosili paczki świąteczne najbardziej potrzebującym mieszkańcom dzielnicy XVIII. Paczki zostały przygotowane przez pracowników socjalnych.  A oto, co ósmoklasiści napisali o swoim udziale w tej niezwykłej akcji: „Odwiedzając osoby starsze i niepełnosprawne poczuliśmy się bardzo potrzebni. Czuliśmy satysfakcję i radość, że … Dowiedz się więcej

Jak „80- tka ” uczciła Stanisława Wyspiańskiego w 150. rocznicę urodzin artysty?

W „80-tce”   pojawiła się w holu I piętra dekoracja świąteczna w stylu mistrza Wyspiańskiego. Jej osnowę stanowi to, co autor „Wesela” szczególnie cenił – NATURA –  suszone kwiaty , żywe choinki , pawie pióra , haftowane ręcznie jak w wiejskich chatach  serwetki i  motyw pomarańczowych nasturcji charakterystyczny dla  krajobrazu polskiej wsi końca XIX stulecia oraz … Dowiedz się więcej

Przedświąteczna wizyta KOŁA WOLONTARIATU w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego

12 grudnia 2019 roku Koło Wolontariatu odwiedziło małych pacjentów Oddziału Pediatrii. Aby umilić im czas rozdaliśmy balony, książeczki, malowanki, nalepki. Najmłodszych rozbawiliśmy „gadającymi” maskotkami i baśniowymi przebraniami. Ze starszymi graliśmy w gry planszowe. Uśmiech pojawił się na twarzach jednych i drugich. Dużo zdrowia i wesołych świąt w zaciszu domowym życzymy! [print_gllr id=12750]

Spektakl profilaktyczny „Smartfon”

Dnia 10 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2c i 3a wybrali się do Teatru Ludowego na spektakl przygotowany przez Krakowskich Strażników Miejskich. Inicjatywa była elementem akcji „Bezpieczny Kraków”, a motywem przewodnim widowiska było bezpieczeństwo w internecie. Spektakl pt. „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora” przedstawiał historię ucznia szkoły podstawowej – … Dowiedz się więcej

Bezpłatne warsztaty programowania

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji Koduj z Gigantami, pod patronatem m.in Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji. Są to bezpłatne warsztaty organizowane w 58 miastach, mające na celu promowanie idei programowania  wśród dzieci i młodzież y. www.giganciprogramowania.edu.pl/ Wszystkie informacje   tutaj

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu wolontariusze naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w II Gali Wolontariatu Sportowego, zorganizowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Uroczystość odbyła się  na Stadionie Miejskim im. H.Reymana i była okazja do podziękowania wolontariuszom za aktywność i zaangażowanie podczas krakowskich wydarzeń sportowych. Wzięli w niej udział … Dowiedz się więcej

Dzień otwarty szkoły

3 grudnia 2019r.odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, który przebiegał pod hasłem ,, Pomagamy rozwijać skrzydła”. Dzieci z nowohuckich przedszkoli wraz z Rodzicami spotkali się z Dyrektorem szkoły panią T.Muszyńską-Kwiecień, nauczycielami i uczniami. Goście uczestniczyli w licznych atrakcjach, między innymi:,,Świątecznym dniu języków obcych”, prezentacji układów tanecznych i recytacji wierszy. Uczniowie klas 6-8 zaprezentowali projekt: … Dowiedz się więcej

Wymarzona szkoła

W miesiącu listopadzie nasi Czwartoklasiści pod opieką polonistki p. Marty Machnik tworzyli makiety, albumy i barwne plakaty przedstawiające szkołę marzeń. Inspiracją do ich wykonania była lektura Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie  dokładnie przeanalizowali fragmenty książki dotyczące wyglądu akademii mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, krytycznie popatrzyli na naszą Osiemdziesiątkę, wysunęli wnioski i stworzyli obraz wymarzonej … Dowiedz się więcej

Nie samą nauką żyje szkoła – Dzień Pluszowego Misia

W ramach akcji „Nie samą nauką żyje szkoła” 25 listopada odbył  się w naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – najlepszego przyjaciela wszystkich dużych i małych. Każdy mógł przynieść swojego ukochanego pluszaka, który niewątpliwie umilał czas spędzony w szkole i uchronił od odpytywania:)  [print_gllr id=12524]

Projekt „W pustyni i w puszczy”

     Dnia 22 XI ( piątek) uczniowie klasy 6a zaprezentowali  rówieśnikom z klas V i VI projekt pt.”W pustyni i w puszczy – warto przeczytać!” Ideą spotkania było zachęcenie nastolatków do lektury Henryka Sienkiewicza. Szóstoklasiści pod opieką polonistki p.A. Biernackiej przedstawili efekty pracy z książką, która na pierwszy rzut oka może młodego człowieka przerazić ilością … Dowiedz się więcej

Spotkanie z przedszkolakami z okazji 11 listopada

Krótka lekcja historii Polski -w formie pieśni patriotycznych- zaprezentowanych  przez uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej z okazji Święta Niepodległości, była okazją do kolejnego spotkania z dziećmi z okolicznych przedszkoli. Poniżej  galeria z tego wydarzenia… [print_gllr id=12478]

Listy od… Edyty Stein

 Uczniowie klasy VI b otrzymali niezwykły prezent. Towarzystwo im. Edyty Stein z siedzibą we Wrocławiu podarowało każdemu szóstoklasiście list, który zawierał życzenia oraz przesłanie od patronki Europy. Św. Teresa Benedykta od Krzyża wzywała w nim, by młodzi ludzie nie ustawali w poszukiwaniu prawdy, by mieli odwagę spoglądać w niebo, by zechcieli wypowiadać jej imię w … Dowiedz się więcej

Wybierz Wrocław

Uczniowie klasy VI b zrealizowali na zajęciach języka polskiego projekt edukacyjny „Wybierz Wrocław”. Odbyli wirtualny spacer po mieście mostów, czytali podania o księciu Wratysławie i opowiastkach o skrzatach w Wielkich Kapeluszach. Zaprzyjaźnili się z Wierzbownikiem, Karmicielem i Życzliwkiem. Podziwiali piękne ptaki w Ogrodzie Japońskim. Redagowali dziennik z podróży do miasta krasnali, tworzyli pamiętniki, opowiadania, legendy, … Dowiedz się więcej

Zajęcia ze strażakami

7 listopada br. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez kadetów ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Celem zajęć było nabycie i pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń powodowanych przez pożary, propagowanie bezpiecznych zachowań oraz właściwego postępowania podczas wystąpienia pożaru. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się umundurowaniem strażaków i ich wyposażeniem. … Dowiedz się więcej