Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Wycieczka klasy V a do Wadowic i Inwałdu- relacje uczestników

Hmmmm…Wycieczka klasowa… co Wam to przypomina? Mnie na pewno kojarzy się z dobrą zabawą, dużą ilością atrakcji, śmiesznymi sytuacjami. Dobrze wspominam ten czas… Dlaczego? Może dlatego, bo spędziłam go z moją kochaną klasą. Po zbiórce weszliśmy do autokaru i opuściliśmy Kraków. Pojechaliśmy do rodzinnego miasta Jana Pawła II, czyli do Wadowic. Wysiedliśmy z autokaru i udaliśmy się stronę wadowickiego rynku. Było tam pięknie. Podziwialiśmy stare kamienice, następnie udaliśmy się do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła. Byliśmy również w papieskim muzeum. Następnie poszliśmy do kawiarni, w której Karol Wojtyła chodził z kolegami po maturze na kremówki. Skosztowaliśmy ich, były przepyszne. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie. Było tam cudownie. Zobaczyliśmy Big Bena, Statuę Wolności, Sfinksa, Wieżę Eiffla i wiele innych miniaturowych konstrukcji. Następnie swoje podwoje otworzyła przed nami średniowieczna warownia. Naszą uwagę przykuła sala tortur oraz warsztaty poświęcone wykonywaniu świec. Wreszcie dotarliśmy do Wesołego Miasteczka. Oglądaliśmy film
w kinie 5D, a także zawędrowaliśmy na ogromne zjeżdżalnie, a finał miał miejsce w Domu Strachów! Dziesięć godzin wycieczki minęło niepostrzeżenie.

Dziękujemy naszej Pani Wychowawczyni i Siostrze Ricie za wspaniale zorganizowaną wyprawę. Prosimy o więcej.                                            
Alicja S.

1 października pojechaliśmy na wycieczkę klasową. Najpierw zwiedziliśmy kamienicę, w której niegdyś mieszkał Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II. Było tam wiele ciekawych rzeczy z jego życia. Byliśmy również na wadowickiej kremówce. Później odwiedziliśmy „Inwałd Park’’. Na początku obejrzeliśmy park miniatur. Były tam najpiękniejsze budowle z całego świata. Następnie poszliśmy do „Chaty garncarza’’. Tam własnoręcznie robiliśmy świece. Zjeżdżaliśmy na „super ślizgu’’ i zderzaliśmy się samochodzikami. Zobaczyliśmy przedmioty z mitologii greckie, podziwialiśmy rydwany i mumie.
Wycieczka bardzo nam się podobała.
  Prezentacja z wycieczki   zapraszamy                                                                                                                                                         Jakub S.
Z wizytą u Pierwszoklasistów

30 września 2019 r. naszych Pierwszoklasistów odwiedzili uczniowie klas czwartych. Wcielili się oni w baśniowych bohaterów i wystrojeni w barwne kostiumy, opowiadali swoim młodszym koleżankom i kolegom historie kreowanych przez siebie postaci. Na scenie znaleźli się między innymi: Kot w butach, Królewna Śnieżka, Jaś brat Małgosi,  Małgosia, Roszpunka. Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie odgadnąć, z jakiej baśni pochodzi przemawiający do nich bohater.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili – Pierwszaki, którzy mieli przyjemność obcowania ze znanymi postaciami z baśni oraz Czwartoklasiści, mogący zaprezentować swe umiejętności sceniczne młodszym koleżankom i kolegom. Uczniowie klas czwartych pracowali pod opieką polonistki – p. Marty Machnik.

 

13. PZU Cracovia Bieg Trzech Kopców

29 września  2019 r. odbył się 13. PZU Cracovia Bieg Trzech Kopców. Było to nowe wyzwanie dla 17 wolontariuszy z klas 8a i 8b. Po przygotowaniu stanowisk z wodą na  7 km trasy biegowej , mieliśmy czas , by podziwiać malowniczą, jesienną scenerię Lasu Wolskiego i Kopca Kościuszki. Z niecierpliwością czekaliśmy na biegaczy, których w tym roku było ok.3,5 tysiąca . Z podziwem patrzyliśmy na ich zmagania, a to wyzwalało w nas chęć działania i pomocy. W radosnej atmosferze, z nowymi doświadczeniami i w poczuciu dobrze spędzonego czasu wracaliśmy do domu. Zobaczcie zdjęcia …

Sukces w zawodach lekkoatletycznych

 

26 września 2019 r. reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców wzięła udział w zawodach sportowych:  Szkolnej Indywidualnej Lidze LA w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów:

Kacper Jasica zajął III miejsce w skoku w dal.

Wiktor Bularz  zajął V miejsce w biegu na 1000m.

Kacper Jasica, Marcin Madej, Emil Sarota, Kacper Łach zajęli V  miejsce  w sztafecie 4 x 100m.

W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli VI miejsce w Krakowie.

Nikola Nitowska zajęła VII miejsce w biegu na 600m.

Iga Szumilas zajęła VII miejsce w pchnięciu kulą i IX miejsce w skoku w dal.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły VIII miejsce w Krakowie.

                                                                                   Gratulujemy !

 

Zielona szkoła w Rabce

W dniach 23-27 września 2019 roku, uczniowie klas 2a i 3a wyjechali wraz z opiekunami na kilkudniową zieloną szkołę. Zakwaterowani byli w domu wypoczynkowym „Ania” w Rabce.

Program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie centrum miasta, gdzie nasi uczniowie podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyli odnowiony Park Zdrojowy, amfiteatr, deptak i fontannę ze słoniami. Wcześniej – odwiedzili Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Kolejną atrakcją wyjazdu była piesza wycieczka do bacówki na Maciejowej leżącej 852 m n.p.m. Dostarczyła ona wielu wrażeń widokowych oraz była okazją do sprawdzenia wytrzymałości i sprawności małych turystów. Wyzwaniem była też piesza wycieczka  w rejon Góry Piątkowej, połączona z przejściem przez Uroczysko „Krzywoń” Leśną Ścieżką Edukacyjną – będąca świetną lekcją przyrody w terenie. Nabyte wiadomości uczniowie utrwalali tego samego dnia  podczas warsztatów.

W trakcie wyjazdu braliśmy udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Orkana, w interaktywnej lekcji w Muzeum Górali i Zbójników, w zajęciach z topografii i orientacji  w terenie oraz odwiedziliśmy pracownię garncarską gdzie  uczniowie własnoręcznie wykonywali przedmioty z gliny.

W ostatnim dniu odwiedziliśmy Zamek w Suchej Beskidzkiej – gdzie braliśmy udział  w zajęciach związanych z obyczajami i zwyczajami na dworze szlacheckim a na koniec odwiedziliśmy Zwierzyniec „Kopytkowo”, gdzie zobaczyliśmy około 30 gatunków rozmaitych zwierząt.

Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu, dyskoteki, wieczoru skeczy i scenek ekologicznych, a także ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.

Pobyt w Rabce okazał się bardzo udany, a uśmiechnięte buzie uczestników dowodziły, że wycieczkę należy zaliczyć do jednej z tych niezapomnianych !

O Nowej Hucie to opowieść

24 września  2019 r. uczennice naszej szkoły: Aleksandra Bania, Justyna Pawlina, Iga Szumilas i Alicja Zięba z klasy VIII B brały udział w grze terenowej „O Nowej Hucie to opowieść” zorganizowaną przez SP 88. Dziewczęta wykonywały zadania dotyczące historii Nowej Huty i życia codziennego jej mieszkańców w ubiegłym stuleciu. Dobra zabawa została nagrodzona drobnymi upominkami.

Nowohucki przejazd rowerowy

17 września 2019 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w „Nowohuckim Przejeździe Rowerowym” zorganizowanym przez SP 105 oraz STARS i Otwarty Plan w ramach obchodów 70- lecia Nowej Huty.

Podziękowanie

W imieniu wszystkich dzieci z tutejszego przedszkola, pracowników i sióstr pragniemy podziękować Szanownej Pani Dyrektor i całemu Gronu Pedagogicznemu za zorganizowanie rocznej akcji „Złotówka dla Brazylii”. Dziękujemy Wszystkim Uczniom za zebrane pieniądze na  przedszkole w Brazylii. Złożone ofiary zostały przeznaczone na pomoce edukacyjne. Naszą wdzięczność wyrażamy modlitwą upraszając obfitość Bożych Łask na każdy dzień.

Siostry Świętego Józefa

 

Akcja charytatywna „Okulary dla Afryki”

W ramach III Ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Okulary dla Afryki” Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi zbiórkę okularów używanych (korekcyjnych  i przeciwsłonecznych), które zostaną podarowane potrzebującym osobom w Afryce.

Zachęcamy Was do udziału .

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019 r.  odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Pani  dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień powitała wszystkich uczniów, rodziców i pedagogów. Przedstawiła organizację  roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów. Po tej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami  udali się do sal lekcyjnych.

 Życzymy wszystkim w nadchodzącym roku szkolnym samych sukcesów i dobrych dni, dużo sił do wypełniania swoich obowiązków, zadowolenia i satysfakcji z osiągniętych wyników.

 

Akcja ” Lato w szkole 2019 „

Pierwszy tydzień wakacji był dla wielu uczniów naszej szkoły niezwykle intensywny, ale zarazem atrakcyjny. W ramach akcji „Lato w szkole 2019” odbyło się wiele wycieczek, wyjść oraz zajęć na terenie szkoły. Uczestnicy akcji wzięli udział w grze terenowej „Śladami Szarych Szeregów”; odwiedzili Papugarnię; Muzeum Figur Woskowych; Rogate Ranczo; park rozrywki; basen; kino; kręgielnię. Na terenie szkoły dzieci zmierzyły się z zadaniami między innymi z zakresu matematyki i języka angielskiego. Odbył się także „Wakacyjny turniej tenisa stołowego”. Podczas akcji nie zabrakło oczywiście wyjść na nowohuckie place zabaw oraz na pyszne lody, które podczas tegorocznych upałów smakowały jeszcze bardziej niż zwykle.

Niestety – wszystko co dobre szybko się kończy. Akcja „Lato w szkole 2019” przeszła już do historii. Uczestnicy akcji zgodnie stwierdzili, że „Warto było wziąć w niej udział”.

 

Minął kolejny rok szkolny…

19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły. Była to niezwykle podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

Pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek, włożony przez nich w codzienną naukę podczas mijających miesięcy. Uczniom klas I – III, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę, wręczona została odznaka „Wzorowy uczeń”. Uczniowie klas IV – VIII, którzy osiągnęli najwyższe wyniki zostali wpisani  do „Złotej Księgi Uczniów SP nr 80”.

Pani dyrektor serdecznie dziękowała rodzicom za współpracę, życzliwość i pomoc jaką okazują dzieciom, wychowawcom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców. Nie zabrakło także uroczystego momentu, jakim jest wpis do „Złotej Księgi Rodziców SP nr 80” tych rodziców, którzy wykazali się szczególną aktywnością w czasie trzech ostatnich lat.

Życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pani dyrektor oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali  programy artystyczne.

Wakacje tuż, tuż …

18 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV -VIII wraz z nauczycielami spotkali się, aby posumować mijający rok. Rozdanych zostało wiele nagród. Rada Rodziców wręczyła 83 uczniom bilety do kina. W ten sposób nagrodzone zostały te osoby, które otrzymały promocję z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali także nagrody za sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przygotowali uczniów do 69 konkursów pozaszkolnych, w których zostało nagrodzonych 111 uczniów i do 32 konkursów szkolnych, w których nagrodzono 156 uczniów. Pani Dyrektor pogratulowała odniesionych sukcesów i życzyła równie wielkiego zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

Złotówka dla Brazylii – podsumowanie

Tegoroczna wielka akcja charytatywna ZŁOTÓWKA DLA BRAZYLII, która wspierała polskie przedszkole prowadzone w dalekiej Brazylii  przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało nam się zebrać aż 926,55 zł. Udowodniliśmy tym samym, że społeczność naszej szkoły jest bardzo empatyczna i chętnie angażuje się w akcje mające na celu pomoc innym. Imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i emocji, a przede wszystkim pozwoliły nam się lepiej poznać, zintegrować i uświadomiły nam, że działając razem możemy osiągnąć naprawdę wiele.

Czas podsumowań w klasach I – III

18  czerwca 2019 roku uczniowie klas I – III  spotkali się na apelu podsumowującym roczną pracę tej części społeczności szkolnej.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w 12 konkursach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli wchodzących w skład zespołu kształcenia zintegrowanego. Nagrodzono w nich 66  uczniów.   Nauczyciele klas I-III przygotowali swoich uczniów do udziału w 25 konkursach pozaszkolnych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, gminnym i międzyszkolnym. W konkursach tych nagrodzono 43 uczniów. Łącznie w konkursach szkolnych i pozaszkolnych wzięło udział 209  uczniów.

W spotkaniu uczestniczyła p. dyr. Tatiana Muszyńska  – Kwiecień oraz p. Beata Halek  przedstawicielka Rady Rodziców. Wręczyły one uczniom, którzy otrzymali w tym roku szkolnym tytuł WZOROWEGO UCZNIA , karnet na dowolny film w  Multikinie.