Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Wyniki konkursu ,,Kangur Matematyczny 2019 ”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  Konkursu ,,Kangur  Matematyczny 2019 ”. W konkursie brało udział 41 uczniów

 z klas 1-8. Sprawdzał  on nie tylko wiedzę matematyczną, lecz także logiczne rozumowanie i stosowanie różnych strategii rozwiązywania zadań.

Wyróżnienia  zdobyli:

Maj Szczepan              klasa 2a

Żeglicki Michał           klasa 4c

Węglarczyk Andrzej    klasa 5a

Sadowski Szymon       klasa 8c

Jakóbski Paweł            klasa 8c

Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła

7 czerwca 2019 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach projektu Szczypiornista Szkoła. Nasze najmłodsze zawodniczki zajęły IV miejsce .

Dla wielu z nich przygoda z piłką ręczną zaczęła się niedawno:  od stycznia 2019 r. Praca  podczas treningów  przynosi efekty.

Dziewczynki oprócz  nagród indywidualnych : medali ,czapeczek ,koszulek, smyczek wywalczyły  : puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy dla szkoły.

Gratulujemy.

Zajęcia uczniów klas trzecich w edukacyjnym ośrodku plenerowym

5 czerwca 2019 r. uczniowie klas trzecich porzucili szkolne mury, na rzecz interesujących zajęć w edukacyjnym ośrodku plenerowym „Frankówka” znajdującym się w miejscowości Cichawa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Przy tradycyjnym piecu chlebowym w plenerowej kuchni spotkań  uczestnicy warsztatów poznawali tajemnice zbóż i powstających z nich mąk. Czy z każdej mąki można upiec chleb? A co jest jeszcze trzeba dodać do ciasta żeby powstały pachnące bułeczki lub szarlotka? Czy każde ciasto jest takie samo? Z jakiego tajemniczego królestwa pochodzą drożdże? Na te i wiele innych pytań dzieci poznawały odpowiedzi  w części teoretycznej warsztatów. W części praktyczniej każdy z uczniów miał osobne stanowisko pracy i sam wykonywał swoje kulinarne dzieło….

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci nauczyły się rozróżniać różne gatunki drzew iglastych i liściastych, obserwowały co dzieje się między kwiatami i źdźbłami na wiosennej łące; odkrywały czym zajmują się owady i dlaczego kwiaty mają tyle różnych kolorów i kształtów.

To były bardzo interesujące lekcje zorganizowane w wyjątkowym miejscu.

 

Koncert charytatywny Kapele Serc

Koncert charytatywny Kapele Serc zorganizowany w NCK-u dnia 28 kwietnia przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zgromadził liczną publiczność ,jak również wolontariuszy.Imprezę poprzedziła zbiórka fantów na terenie naszej szkoły ,a w czasie koncertu kwestowaliśmy i prowadziliśmy loterię na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane.Wszystkim darczyńcom dziękujemy .

18 PZU Cracovia Maraton

28 kwietnia niezwykli wolontariusze naszej szkoły brali udział w 18.PZU Cracovia Maraton. We wczesnych godzinach porannych przygotowali ,,Punkt odświeżania „ na 27 km trasy biegowej przy ulicy Bulwarowej i Al.Solidarności. W czasie trwania imprezy podawali napoje i dopingowali maratończyków .Pomimo deszczowej aury towarzyszył im dobry humor i chęć działania na rzecz ok.6 tysięcznej rzeszy biegaczy. Zapraszamy do galerii…

Fraktal na 100- lecie

 

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieję się coś ciekawego. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji- w końcu kolejna za 100 lat. Ponad 80 uczniów z naszej szkoły wybrało się na krakowskie Błonia,  aby świętować setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mimo to udało się utworzyć fraktal w kształcie Trójkąta Sierpińskiego z ponad 6,5 tys. uczniów krakowskich oraz okolicznych szkół. Efekt, który udało się osiągnąć możecie sami podziwiać.

Zakończenie projektów edukacyjnych „Technologie i matematyka z klasą”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas trzecich wzięli udział w projektach „Technologie z klasą ”  i „Matematyka z klasą” przygotowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci.  Uczniowie klasy III A  realizowali fascynujące lekcje o nowych technologiach, bezpieczeństwie w sieci i programowaniu. Dzieci rozwijały swoje kompetencje społeczne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.

Natomiast uczniowie klasy III B zgłębiali tajniki matematyki. Z każdymi kolejnymi zajęciami dostrzegali, że  „królowa nauk” towarzyszy  im w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie.  W czasie lekcji poznawali również zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie rozwijali  umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, poznawali podstawowe pojęcia i działania matematyczne, korzystali z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.

Te projekty potwierdzają, że nauka może być prawdziwą przygodą…

 

 

Wyniki konkursu plastycznego „Wiersze J. Brzechwy”

W maju poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego ,,Wiersze Jana Brzechwy”, organizowanego przez świetlicę szkolną. Wzięło w nim  udział 30 dzieci z klas 1-4 , a oto nagrodzeni uczniowie i ich prace.

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

13 marca 2019 r.w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Wzięło w nim udział 58 uczniów. Zadania konkursowe były dostosowane do możliwości wieku uczestników.

Najlepsze wyniki uzyskali:

- Michał Dominek klasa IA- nagroda główna

- Jakub Harańczyk klasa IA nagroda główna

- Martyna Kułacz klasa I B nagroda główna

- Patrycja Trela klasa IB nagroda główna

-Maja Bendor klasa IA nagroda

- Jakub Dąbrowski klasa IA nagroda

-Jerzy Gądek klasa I A nagroda

- Hanna Bielenin klasa I B nagroda

- Magdalena Broda Klasa I B nagroda

- Grzegorz Struś klasa I C nagroda

- Gabriela Kotlarz klasa I B wyróżnienie

- Maciej Kurzawa klasa IA wyróżnienie

- Mieszko Szynndler klasa IC wyróżnienie

- Mateusz Jakóbski klasa II A wyróżnienie

-Milena Kaczmarczyk klasa II A wyróżnienie

- Szczepan Maj Klasa II A wyróżnienie

- Weronika Zębala klasa VI A wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

-

Poznajemy tajniki szycia

W marcu i maju uczniowie klas trzecich uczyli  się szyć różnymi ściegami.  Uczniowie przygotowali najpierw potrzebne pomoce: materiał, nożyczki, igły i nici.  Wzór szablonu – kotka  odrysowali na materiale  i wycięli go.  Następnie zszyli dwa kawałki materiału dowolnym ściegiem. Pod koniec szycia wypełnili kotka watą lub  watoliną i kończyli szycie. Po zajęciach każdy trzecioklasista ściskał w dłoniach własnoręcznie uszytego kolorowego kotka. Stało się jasne, że mając igłę i nitkę oraz odrobinę odwagi można uszyć każdy przedmiot, który jest nam potrzebny.

Dzieciom gratulujemy własnoręcznie uszytych przytulanek!

Wiosenne Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży

25 kwietnia 2019 r. odbyły się Wiosenne Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Z przyjemnością informujemy o sukcesach sportowych naszych uczniów:

I miejsce: Justyna Marciniak – awans na zawody wojewódzkie

III miejsce: Wiktor Bularz

IV miejsce: Mikołaj Senderski

VIII miejsce: Patryk Bularz

 

Gratulujemy !

Weekend z językiem angielskim

Do egzaminu ósmoklasisty został już niespełna miesiąc. Postanowiliśmy jak najlepiej wykorzystać czas, który nam jeszcze został i pojechaliśmy na już drugi w tym roku „Weekend z angielskim”. Tym razem wybór padł na wspaniały ośrodek wypoczynkowy w Gołkowicach Górnych. Rozpieszczali nas wszyscy i wszystko – począwszy od kierownictwa ośrodka od których dostaliśmy do dyspozycji 5 przepięknych domków, panie w kuchni, które gotowały najlepiej na świecie, a skończywszy na cudownej, słonecznej pogodzie. Mieliśmy także okazję spędzić 2 dni na zielonej trawce w samym środku lasu przy rwącym strumyku. Jak zwykle uczyliśmy się ile i gdzie się dało. Udało nam się zrealizować nasz plan: 12 godzin angielskiego w 2 dni.

Wizyta klasy III A w Bochni

Uczniowie klasy III A w marcu wybrali  się na wycieczkę do Bochni. Zwiedzali kopalnię, uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz dyskotece. Wspólne posiłki  smakowały dużo lepiej niż w domu.  Po całym popołudniu wrażeń wszyscy od razu zasnęli. Klimat kopalni był niesamowity…

Dzień otwarty szkoły

26 marca 2019r. odbył się po raz kolejny  Dzień Otwarty, podczas którego przedszkolaki wraz z Rodzicami zwiedzali Szkołę i uczestniczyli w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Spotkanie przebiegało pod hasłem „ Już 66 lat – pomagamy rozwijać skrzydła”. Rodzice  mieli  okazję spotkać  się z panią dyrektor Tatianą – Muszyńską Kwiecień oraz  z- cą dyrektora panią Katarzyną Solawą. Goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli występ artystyczny uczniów, którzy  śpiewem i recytacją uświetnili to spotkanie. Zainteresowaniem cieszył się  pokaz Karate tradycyjnego w wykonaniu naszych uczniów oraz występy młodych tancerzy Step Dance.

Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Goście mogli swobodnie poruszać się po szkolne kierując się „Przewodnikiem po Osiemdzisiątce”. Uczestniczyli w zabawach z mikroskopem, lupą, zegarem, wagą, instrumentami.  Brali udział w doświadczeniach, obejrzeli wystawę zwierząt, rekwizytów teatralnych. Nie zabrakło także zabaw konstrukcyjnych z klockami, gier planszowych, ćwiczeń z wykorzystaniem tablic multimedialnych,  nauki  krakowiaka oraz  wesołych pląsów, piosenek, gier i zabaw ruchowych  w  sali gimnastycznej i szkolnej  harcówce.

Wizyta owczarka niemieckiego

W czasie zajęć społeczno – przyrodniczych uczniów klasy III B odwiedziła  Saba, owczarek niemiecki. Dzieci z jej czynnym udziałem powtórzyły wiadomości na temat  psów:  budowę i sposób porozumiewania . Uczniowie poznali wiadomości jak dbać o psy  oraz jak się zachować się w obecności psa i w sytuacjach zagrożenia. Taka nauka była bardzo ciekawa i wszyscy z przyjemnością wezmą udział w takich zajęciach…