Home » wydarzenia » Wolontariusze w akcji

Wolontariusze w akcji

 

19 grudnia 2019r. nasi wolontariusze- tym razem uczniowie klasy VIII b- pod opieką nauczycieli, roznosili paczki świąteczne najbardziej potrzebującym mieszkańcom dzielnicy XVIII. Paczki zostały przygotowane przez pracowników socjalnych.

 A oto, co ósmoklasiści napisali o swoim udziale w tej niezwykłej akcji:

  • „Odwiedzając osoby starsze i niepełnosprawne poczuliśmy się bardzo potrzebni. Czuliśmy satysfakcję i radość, że możemy im pomóc, że nasze odwiedziny są dla nich tak ważne. Gdy wręczaliśmy im paczki i wykonane przez młodszych kolegów kartki świąteczne, bardzo się wzruszali. Takie spotkania uczą nas szacunku i doceniania tego, co mamy” (Wiktor B., Natalia M, Natalia N.)
  • „Wyjście sprawiło, że poczułyśmy, że nawet najmniejszy, ale życzliwy gest może sprawić, iż na twarzy samotnego człowieka pojawi się uśmiech (…)”. Justyna P., Ola B., Ala Z.
  • „Po wizytach w domach starszych, chorych, samotnych osób wiemy, że każdy zasługuje na szczęście, szacunek i miłość(…)” Eliza Ż., Iza T., Julia P.
  • „Nabrałyśmy większej chęci do pomagania i uszczęśliwiania innych. Było to niesamowite doświadczenie, które nauczyło nas życzliwości i szacunku do starszego człowieka. (…) Magda W., Natalia P., Oliwia N.