Home » 2020

Yearly Archives: 2020

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny !

 27 listopada 2019 roku odbyła się XXV edycja znanego i lubianego konkursu matematycznego. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Konkurs ten pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów oraz pomaga odkrywać ich uzdolnienia. Motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

 Laureatami konkursu w tegorocznej edycji zostali :

Magdalena Broda z klasy 2b oraz Jerzy Gądek z klasy 2a, którym należą się wielkie brawa !

Oto uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki na poszczególnych poziomach :

 Najwyższy wynik w klasach trzecich uzyskał Rafał Dzik , w klasach czwartych – Maja Lemańska, w klasach piątych – Oliwia Batko,

w klasach szóstych – Krystian Kołodziej, natomiast w klasach siódmych – Gabriela Trela.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a szczególnie tym, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni !

Życzymy wielu sukcesów w kolejnych edycjach.

Osiemdziesiątka zakręcona na pomaganie!

Nasza szkoła aktywnie zbiera plastikowe zakrętki, które przekazujemy potem Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży z Zespołem Downa. Środki ze sprzedaży nakrętek Fundacja wykorzystuje na organizację zajęć rehabilitacyjnych i różnych wydarzeń aktywizujących podopiecznych. 
Dziękujemy za pomoc i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek! 

Serducho dla Marysi

Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji „SERDUCHO DLA MARYSI”. 11-miesięczna dziewczynka choruje na rzadką chorobę i pilnie potrzebuje pomocy w postaci terapii genowej.

Akcja w którą włączyliśmy się jest pod patronatem Fundacji Wygrajmy Siebie.

 

 

Uczyć poprzez zabawę

Uczniowie 80- tki zdobywają wiedzę nie tylko zasiadając w szkolnych ławkach, ale również zwiedzając różne ciekawe miejsca.

Pod koniec stycznia Czwartoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili HistoryLand – wystawę makiet historycznych zbudowanych z klocków LEGO, obrazującą najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia. Przemierzyli szlak przez dzieje Polski od Biskupina po Stocznię Gdańską, zdobywając w ten sposób cenne informacje dotyczące historii naszego kraju.

 Dzieci poznały nie tylko wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle z historii Polski, ale również mogły usłyszeć między innymi odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem, czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie. Przebywając obok makiety obrazującej nasze królewskie miasto Kraków, uczniowie mieli możliwość zasiąść na tronie, czy też wcielić się w hejnalistę i zagrać hejnał krakowski na interaktywnej trąbce.

            Wycieczka pozwoliła uczniom w interesujący sposób poznać historię Polski. Ta fascynująca podróż przez dzieje, angażowała różne zmysły i połączyła edukację z zabawą.  

 

XX finał akcji „Góra Grosza”

23 stycznia 2020 r. po raz dwudziesty odbył się finał akcji „Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem  jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie !

W tym roku zebraliśmy 1232 zł 50 gr.  Wszystkich osobom zaangażowanym w tą akcję serdecznie dziękujemy.

 

Finał międzyszkolnego konkursu „Nasza dzielnica wciąż nowa i kolorowa”

Dnia 16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „NASZA DZIELNICA WCIĄŻ NOWA I KOLOROWA”.   

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej, obrazującej współczesne oblicze Nowej Huty.               

Do konkursu zgłoszono 21 prac.

 Jury postanowiło nagrodzić uczestników, przyznając:

I miejsce – Zofii Łapajerskiej  –  Szkoła Podstawowa  nr 91

II miejsce – Katarzynie Malcher – Szkoła Podstawowa nr 86

III miejsce – Natalii Niciarz oraz Izabelli Tomali – Szkoła Podstawowa nr 80

Oceniając, brano pod uwagę:

Oryginalność ujęcia tematu,

Estetykę, przejrzystość i czytelność prezentacji,

Samodzielność wykonania.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, uczestnicy obejrzeli fragmenty archiwalnej kroniki filmowej, przedstawiającej narodziny Nowej Huty. Mieli możliwość porównania obrazów naszej dzielnicy z początków jej istnienia z obecnym wizerunkiem, ukazanym w pracach nadesłanych na konkurs.

Liczymy, że z upływem każdego roku Nowa Huta będzie coraz bardziej „nowa i kolorowa”.

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wspólne kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w naszych domach już od ponad 500 lat.

15 i 16 stycznia uczniowie klas pierwszych zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki dzieciom z przedszkoli.

Mamy nadzieję, że wstęp na długo pozostanie w pamięci widzów i pozwoli zatrzymać magię świąt…

Wtorek z 80-tką

14 stycznia odbył się w murach naszej szkoły „Wtorek z 80-tką”.Jak przystało na spotkanie w najzimniejszym, według kalendarza, miesiącu przebiegło ono pod znakiem „ lodowych atrakcji”.

  Najpierw mali uczestnicy dotarli do sali, w której czekały na nich bohaterki  „Krainy Lodu”- Elza i Ania oraz cały zastęp uroczych  bałwanków, czyli uczennice klas szóstych, siódmych oraz ósmych.  A na stołach rozłożone  gry i zabawy  z motywem  znanej dzieciom Disneyowskiej ekranizacji : puzzle, memory, klocki, układanki, a nawet kręgle! Po 20 minutach ciekawych zabaw  grupka zdyscyplinowanych uczestników spotkania przeszła do klasy, w której  przygotowano dla nich kolorowanki, oczywiście także z motywem Krainy Lodu. Najciekawszy dla dzieci  okazał się efekt końcowy ćwiczenia, gdyż za pomocą aplikacji mogły ożywić wykolorowanych  bohaterów na ekranach tabletów. Potem  odbył się poczęstunek, a  po  nim chwila relaksu w nowo odrestaurowanej salce świetlicy szkolnej i ćwiczenia ruchowe pod kierunkiem pań wuefistek.

Na koniec uczestnicy spotkania przeszli do pracowni chemiczno- fizycznej , by wziąć udział w  prawdziwych doświadczeniach! Z pomocą pań uczących fizyki i przyrody  oraz siódmoklasistów dokonali rzeczy wręcz niemożliwych: mleko rozlane na spodkach, symbolizujące śnieżny świat bohaterów  „Krainy Lodu”, zamienili w barwne, baśniowe  ogrody, a wszystko  za sprawą kolorowych, magicznych płynów i pipetek. Dowiedzieli się również dlaczego lód się topi i jak zachowuje się w wodzie oraz w kontakcie z różnymi roztworami. Powstałe  w wyniku tych doświadczeń maleńkie  lodowe arcydzieła niestety stopniały. Jednak zapał dzieci do podobnych eksperymentów  i zachwyt po  stworzeniu barwnych lodowych klejnotów na pewno  nie pozwoli im zapomnieć  wizyty w murach „80-tki”.

Sukces szczypiornistek

11 stycznia 2020 r. dziewczęta zajęły III miejsce w Turnieju Piłki  Ręcznej w ramach programu SZCZYPIORNISTA SZKOŁA .

Reprezentacja szkoły:

Bramkarki : Gabriela Bednarczyk i  Aleksandra Michno

Gabriela Mika

Natalia Machowska

Sandra Wiatrak

Weronika Czerniak

Martyna Malinowska

Zuzanna Bielenin

Gabriela Popielak

Wiktoria Popielak

Katarzyna Żołna

 

                                                                                                                  Gratulujemy !