Archiwum roku: 2020

PODSUMOWANIE AKCJI – WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK DLA SZPITALI I HOSPICJUM

Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę książek, organizowaną przez Fundację Zaczytani.org, która od lat promuje czytelnictwo w Polsce, tworząc między innymi i wyposażając biblioteki na oddziałach szpitalnych.  Zebraliśmy aż 134 tytuły, które zgodnie z planem zostały przetransportowane i przekazane do punktu zbiórki. Książki trafią do małych i dużych pacjentów przebywających w szpitalach, placówkach opiekuńczo – wychowawczych, rodzinach zastępczych i hospicjum.

Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w akcję. Po raz kolejny pokazaliście, że macie WIELKIE SERCA. 

INAUGURACJA PROJEKTU „STARS” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W czwartek 8 października 2020 r. odbyła się wycieczka rowerowa wałami Wisły rozpoczynająca kolejny rok w projekcie STARS. Uczniowie klas VII A i VII B oraz VIII B wraz z opiekunem i doradcą STARS przejechali trasę około 12 km. 
Poranny deszcz nie przestraszył „rowerowiczów” bo dla nich w południe zaświeciło słońce i wycieczka się udała.

PIERWSZY MIESIĄC NAUKI ZA NAMI ! UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH JUŻ PONAD MIESIĄC UCZĄ SIĘ, PRACUJĄ ORAZ BAWIĄ W NASZEJ SZKOLE !

Właśnie minął pierwszy miesiąc, spotkania Pierwszoklasistów ze szkołą. W tym czasie wydarzyło się tak wiele… Zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć.
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się uroczystość Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. Pani dyrektor Tatiana Muszyńska-Kwiecień oraz pani wicedyrektor Katarzyna Solawa przyjęły do grona społeczności uczniowskiej uczniów klas 1a, 1b i 1c.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i wielkim zapałem zaangażowali się w  swoją szkolną przygodę.
Oprócz pracy lekcyjnej – Pierwszoklasiści zdążyli się już zapoznać z funkcjonowaniem szkoły, a także zaangażować  w wiele zajęć pozalekcyjnych.
Uczniowie klas pierwszych bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach tanecznych, kołach plastycznych, zajęciach szachowych.  Uczestniczą  w  zajęciach koła teatralno-filmowego      (doskonalącego znajomość języka angielskiego) oraz innych organizowanych na terenie szkoły ( np. w zajęciach karate). Grają na kortach KSOS – ucząc się podstaw gry w tenisa oraz w ramach zajęć świetlicowych – biorą udział w zajęciach na basenie doskonaląc technikę pływania.
Pierwszoklasiści wybrali się na pierwszą całodzienną wycieczkę do Zagrody Ekologicznej „Pszczółki” w Niezwojowicach, gdzie bardzo pracowicie spędzili dzień – ucząc się i jednocześnie świetnie bawiąc.
W klasach pierwszych odbyły się już pierwsze imprezy klasowe. 30 września – obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy  znakomicie się bawili.
Uczniowie wzięli już udział w jesiennych  konkursach plastycznych organizowanych przez nauczycieli uczących w klasach 1-3 oraz przez świetlicę szkolną.
Mamy nadzieję , że Pierwszoklasiści w kolejnych miesiącach będą nadal działać aktywnie, a szkoła będzie zaskakiwać ich radośnie i pozytywnie!

LASY PAŃSTWOWE DZIĘKUJĄ SZÓSTOKLASISTOM

Uczniowie klasy VI a oraz klasy VI c otrzymali podziękowanie od dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

W liście, który pan dr Michał Ciepłucha do nich skierował, czytamy:

„Bardzo serdecznie dziękuję za podzielenie się efektami projektów poświęconych ekologii i edukacji globalnej. Duże wrażenie zrobiły na mnie wszystkie prace plastyczne, jak i literackie w projektach: Dziwne drzewa oraz  Uratuj świat. Jestem przekonany, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć, zostanie z nimi na wiele lat. […] Lasy Państwowe chciałyby podziękować Pani za trud włożony w edukację ekologiczną młodzieży i kreatywną realizację projektów, a także wszystkim uczniom, którzy wzięli
w nich udział”.

Do listu dołączona została przesyłka, a w niej zeszyty, książki oraz dwie wspaniałe NIEMAPY.

TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 5 października 2020 r. zakończył się Turniej mini piłki ręcznej chłopców rocznik 2008 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli IV miejsce w gminie Kraków. Wyprzedzili nas specjaliści z piłki ręcznej SP 91, SP 101 i SP 85.
Reprezentacja grała w składzie :
Mateusz Kaczmarczyk – 7b,
Karol Kołodziejczyk – 7b,
Mikołaj Władyka – 7b,
Jakub Bobek – 6a,
Kamil Filipek – 6a,
Matusz Jasiak – 6a,
Radosław Kolański – 6a,
Kamil Pieniążek – 6a,
Mieszko Saj – 6a,
Karol Zdebski – 6a,
Oskar Mielec – 5b
GRATULACJE

INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA chłopców rocznik 2006 i młodsi

W dniu 18 września 2020 r. nasi uczniowie wzięli udział w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej gminy Kraków.

Wyniki:

skok w dal:
Jakub Michalik klasa VII a – 7 miejsce
Karol Kołodziejczyk klasa VII b – 9 miejsce

pchnięcie kulą :
Krystian Kołodziej klasa VII b – 6 miejsce

bieg na 100 m :
Jakub Michalik klasa VII a – 12 miejsce
Mateusz Kaczmarczyk klasa VII b – 18 miejsce

bieg na 300 m :
Krystian Kołodziej klasa VII b – 11 miejsce
Sebastian Ziółkowski klasa VII a – 18 miejsce

bieg na 1000 m :
Mikołaj Władyka klasa VII b – 13 miejsce
Sebastian Ziółkowski klasa VII a – 16 miejsce

sztafeta 4 x 100 m – 9 miejsce
Jakub Michalik – Mateusz Kaczmarczyk – Karol Kołodziej – Mikołaj Władyka

Programujemy naszą przyszłość…

Uczniowie klasy II a i II b  uczestniczą  – kolejny już rok –  w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”.  Do tej pory wzięli udział w trzech zajęciach  online w czasie których: układali plan zajęć w swojej wymarzonej szkole, proponowali szkołę marzeń dla Scratcha, tworzyli grę, wykorzystywali figury geometryczne  – szczególnie trójkąty do doskonalenia umiejętności matematycznych.

W planach są  kolejne spotkania. Poniżej prezentujemy nasze dotychczasowe działania…

Zajecia z doradztwa zawodowego w klasach siódmych i ósmych w roku szkolnym 2019/2020

Rozwijanie skrzydeł w swojej istocie prowadzi do wchodzenia w dorosłość z satysfakcją, z pewnością siebie, z dobrymi decyzjami edukacyjnymi i zawodowymi. Dlatego przedmiot zwany doradztwem zawodowym wpisuje się ze swoją misją i treścią w myśl przewodnią naszej szkoły!

W tym roku szkolnym doradztwo zawodowe realizowane w klasach siódmych i ósmych opierało się w dużej mierze na spotkaniach z przedstawicielami różnych grup zawodowych i specjalistami rożnych dziedzin. Po ankietach przeprowadzonych wśród uczniów uczęszczających na zajęcia oraz po sprecyzowaniu ich zainteresowań i dążeń zawodowych, przyszedł czas na możliwość skonfrontowania wyobrażeń z rzeczywistością, zadawania pytań, wysłuchania historii tych, którzy rozwinęli skrzydła w wymarzonych branżach. Gościliśmy na zajęciach lekarza, prawnika, psychologa, architekta, matematyka, programistów, studentkę dietetyki, studentkę dziennikarstwa pracującą w marketingu, sprzedawcę, grafika, przedsiębiorców opowiadających o rzeczywistości zakładania własnego biznesu, account executive, który przybliżył uczniom zagadnienie rozmowy o pracę oraz zasady pracy w zespole, doradcę finansowego, który poszerzył świadomość uczniów w zakresie rodzajów umów, systemu podatkowego i emerytalnego oraz idei odkładania oszczędności. No i nauczyciela oczywiście, ale to żadna nowość 😉

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, przygotowane prezentacje lub pomoce, za podzielenie się swoimi historiami i doświadczeniem!

 kolaż z gośćmi

 

Sukces uczennicy w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z CHEMII

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Igi Szumilas, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii!
W drodze do sukcesu Iga pokonała ponad 1450 osób w etapie szkolnym i prawie 250 w etapie rejonowym.
Opiekunem merytorycznym uczennicy była Pani Joanna Opozda.
Gratulujemy osiągnięcia wysokiego wyniku i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji!
2

1

Wyróżnienie w konkursie filmowym

Uczennice klasy 8b: Natalia Michno, Natalia Niciarz, Izabella Tomala i Eliza Żurad zdobyły wyróżnienie w konkursie „O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze”, organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Pod opieką pani Joanny Golik i przy wsparciu pani dyrektor Tatiany Muszyńskiej-Kwiecień, pani Magdaleny Roztockiej oraz pana Pawła Jakóbczaka stworzyły pracę konkursową w formie filmu, przedstawiającego atrakcyjne zawody, do których kształcą technika i szkoły branżowe: Technikum Łączności nr 14, Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 3. Od listopada 2019 roku do lutego 2020 uczennice odwiedzały wybrane szkoły ponadpodstawowe, filmowały trwające tam zajęcia, następnie montowały film, tworzyły animacje, wyszukiwały podkład muzyczny i współpracując w zespole zgłębiały tajniki sztuki filmowej. Zaprezentowały swoją pracę konkursową naszej szkolnej społeczności opisując także przedstawione w niej technika, a na gali finałowej w dniu 12 marca odebrały wyróżnienie w konkursie oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszego rozwijania skrzydeł!

WYNIKI KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur Matematyczny 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 5.06. Uczestniczyło w nim 18 uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy jego wyniki.

W kategorii „ Żaczek” w poziomie klas drugich najwyższe wyniki i nagrody zdobyli:
Michał Dominek 2a – wyróżnienie
Martyna Kułacz 2b – wynik bardzo dobry
Grzegorz Struś 2c – wyróżnienie
Mieszko Szyndler 2c – wynik bardzo dobry
kangur

W kategorii „Maluch” wyróżnienie zdobył:
Rafał Dzik, uczeń klasy 3a

W kategorii „Kadet” wyróżnienie zdobyły dwie uczennice:
Weronika Zębala z klasy 7a
Iga Szumilas z klasy 8b


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!
Organizatorzy konkursu informują, że nagrody uczniowie otrzymają we wrześniu.

GRATULACJE Z DĄBROWY GÓRNICZEJ

Uczniowie klasy Va oraz klasy Vc otrzymali wiadomość od pani Grażyny Morcinek-Kality, prezesa Stowarzyszenia Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej, która oceniła na „szóstkę z plusem” ich projekt „Uratuj świat”. 

Oto treść listu: 

Przesłana praca wprawiła mnie i moje koleżanki w zdumienie – bardzo pozytywne. Udało się Pani wraz z uczniami w bardzo pięknej formie pokazać zachwyt nad światem przyrody, a jednocześnie problemy środowiska w naszym kraju i na świecie, problemy Globalnego Południa. 

Godne podziwu jest to, jak udało się Wam połączyć prace grupy, jeszcze bardzo młodych osób, w spójną całość. Wykorzystanie literatury, własne rysunki i fantazja twórców sprawiły, że praca jest wszechstronna i niepowtarzalna. Rzadko zdarza się mieć nam do czynienia z tak wielowątkową pracą. Jestem przekonana, że uczniowie, którzy stworzyli  tę  pracę, dalej będą interesowali się  tematyką ochrony środowiska. Być może są to przyszli aktywiści.

Proszę przekazać gratulacje wszystkim uczestnikom projektu.

Prezes Stowarzyszenia Ziemia i My, Grażyna Morcinek-Kalita 

***

Fundacja CultureLab z Warszawy przyznała piątoklasistom piękne dyplomy. 

ANNA ONICHIMOWSKA PISZE DO PIĄTOKLASISTÓW

Uczniowie klasy Va oraz klasy Vc otrzymali niezwykłą przesyłkę ze… Szwecji. ANNA ONICHIMOWSKA, autorka książek dla dzieci i młodzieży, napisała do piątoklasistów list, w którym gratuluje im pomysłowości i zaangażowania przy pracy nad projektem „Uratuj świat”.