Archiwum dnia: 24/01/2020

Spotkanie z leśnikiem

22 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Uczniowie klasy Va oraz Vc wzięli udział w zajęciach, które poprowadziła pani Joanna Janik, specjalista SL ds. edukacji i turystycznego udostępniania lasów. Te niezwykłe warsztaty to nagroda za projekt „Dziwne drzewa”, który piątoklasiści realizowali na lekcjach języka polskiego.

Podczas zajęć młodzi poszukiwacze grzybów, lisów i tajemnicy zapoznali się ze specyfiką zawodu leśnika, wzięli udział w eksperymencie z szyszką, tworzyli „drewniane” bajki oraz dyskutowali o funkcjach lasu. Każdy uczestnik projektowego przedsięwzięcia otrzymał wspaniały upominek: książkę, piórnik, kredki, ekologiczną torbę.

Uczyć poprzez zabawę

Uczniowie 80- tki zdobywają wiedzę nie tylko zasiadając w szkolnych ławkach, ale również zwiedzając różne ciekawe miejsca.

Pod koniec stycznia Czwartoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili HistoryLand – wystawę makiet historycznych zbudowanych z klocków LEGO, obrazującą najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia. Przemierzyli szlak przez dzieje Polski od Biskupina po Stocznię Gdańską, zdobywając w ten sposób cenne informacje dotyczące historii naszego kraju.

 Dzieci poznały nie tylko wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle z historii Polski, ale również mogły usłyszeć między innymi odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem, czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie. Przebywając obok makiety obrazującej nasze królewskie miasto Kraków, uczniowie mieli możliwość zasiąść na tronie, czy też wcielić się w hejnalistę i zagrać hejnał krakowski na interaktywnej trąbce.

            Wycieczka pozwoliła uczniom w interesujący sposób poznać historię Polski. Ta fascynująca podróż przez dzieje, angażowała różne zmysły i połączyła edukację z zabawą.  

 

XX finał akcji „Góra Grosza”

23 stycznia 2020 r. po raz dwudziesty odbył się finał akcji „Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem  jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie !

W tym roku zebraliśmy 1232 zł 50 gr.  Wszystkich osobom zaangażowanym w tą akcję serdecznie dziękujemy.