Home » wydarzenia » Uczyć poprzez zabawę

Uczyć poprzez zabawę

Uczniowie 80- tki zdobywają wiedzę nie tylko zasiadając w szkolnych ławkach, ale również zwiedzając różne ciekawe miejsca.

Pod koniec stycznia Czwartoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili HistoryLand – wystawę makiet historycznych zbudowanych z klocków LEGO, obrazującą najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia. Przemierzyli szlak przez dzieje Polski od Biskupina po Stocznię Gdańską, zdobywając w ten sposób cenne informacje dotyczące historii naszego kraju.

 Dzieci poznały nie tylko wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle z historii Polski, ale również mogły usłyszeć między innymi odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem, czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie. Przebywając obok makiety obrazującej nasze królewskie miasto Kraków, uczniowie mieli możliwość zasiąść na tronie, czy też wcielić się w hejnalistę i zagrać hejnał krakowski na interaktywnej trąbce.

            Wycieczka pozwoliła uczniom w interesujący sposób poznać historię Polski. Ta fascynująca podróż przez dzieje, angażowała różne zmysły i połączyła edukację z zabawą.