Archiwum roku: 2014

Podziękowanie za wsparcie akcji

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem

dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przesłał podziękowanie za wparcie w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazda”. Przekazana żywność przeznaczona zostanie na pomoc socjalną dla osób będących w potrzebie.

Wszystkich osobom zaangażowany w tą akcję serdecznie dziękujemy.

 

ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA – PROJEKT EDUKACYJNY

CHOINKAJPGDnia 16 grudnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja, która była efektem długotrwałej pracy uczniów klas czwartych i szóstych. Uczniowie pracowali metodą projektu edukacyjnego pod opieką nauczyciela polonisty p. M. Machnik.
Temat lekcji brzmiał: ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA.
Już od listopada osoby zainteresowane szperały w różnych źródłach wiedzy oraz przeprowadzały wywiady z rodzicami na temat świątecznych zwyczajów Krakowa. Wszyscy, podczas występu, starali się dostarczyć zgromadzonym gościom jak najwięcej informacji na temat, jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym rodzinnym mieście – Krakowie.
Ponadto uczeń klasy VI b – Mateusz Kołaś, przygotował wspaniałą prezentację multimedialną, która była świetną ilustracją przekazywanych przez uczniów wiadomości. Występującym towarzyszyła muzyka – melodia kolęd stanowiła tło, wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki, a uczniowie VI b – Magda Grochot oraz Mateusz Chmura, dodatkowo uatrakcyjnili występ grą na pianinie.
Nie zapomniano o barwnych kostiumach – na szkolnej scenie znaleźli się kolędnicy, a wszystko to odbyło się w świątecznej scenerii, w otoczeniu szopek i oświetlonej migoczącymi światłami choinki.
Prezentacja spodobała się wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości. Na pewno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 na długo zapamiętają to spotkanie.

 

I miejsce w konkursie „ Jesienne duszki i leśne skrzaty”

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy III B naszej szkoły – Natalia Michno zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „ Jesienne duszki i leśne skrzaty”.
Organizatorem konkursu był Dom Harcerza działający przy ulicy Lotniczej 1 w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objęło Nadleśnictwo Niepołomice. Sukces Natalki jest tym większy, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło na niego ponad tysiąc prac z 221 placówek z terenu całej Polski.
Natalko serdecznie Ci gratulujemy i zachęcamy Cię do rozwijania zdolności manualnych, które niewątpliwie posiadasz.

 

Kolejny sukces naszych uczniów!

8 grudnia 2014 roku w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbył się finał Konkursu Plastycznego pt. „Widokówka z Krakowa”.
W konkursie wzięło w nim udział około 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Miło nam poinformować iż jedną z laureatek konkursu jest uczennica naszej szkoły Wiktoria Popielak z klasy Ia. Cieszymy się niezmiernie z sukcesu naszej uczennicy i serdecznie gratulujemy !
Na wystawie pokonkursowej znalazły się też prace innych uczniów naszej szkoły .
Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów !

Komunikat dla rodziców

Szanowni Państwo!
W dniach 22, 23, 29, 30 grudnia oraz 2 i 5 stycznia w godz. od 8.00 do 17.00 szkoła organizuje zajęcia
opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej. Osoby zainteresowane tą formą opieki proszone są o zgłoszenie pisemne uczestnictwa swoich dzieci do wychowawców klas do dnia 17 grudnia 2014
W tych dniach nie funkcjonuje stołówka i sklepik szkolny.

Konkurs plastyczny „Jesień do nas zawitała”

Na przełomie listopada i grudnia oddział przedszkolny wraz z wychowawcą zaprosił dzieci z okolicznych przedszkoli do zorganizowania wystawy plastycznej pt. „Jesień do nas zawitała”. W odpowiedzi na zaproszenie napłynęły prace z Przedszkola nr 94, 88, 46 i 104. Młodzi twórcy zaskoczyli nas pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych technik . Nie zabrakło także kreatywnych form wykorzystania jesiennych materiałów. Wystawa zbudzała zainteresowanie i zachęcała do twórczych wyzwań.

Konkurs recytatorski

19 listopada uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „ Nasze ulubione wiersze ”. Prace plastyczne związane z zainteresowaniami czytelniczymi dzieci udekorowały jadalnię. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Bardzo odważnie i dużym poczuciem humoru uczestnicy konkursu prezentowali swoje wiersze . Dużą popularnością cieszyły się utwory Brzechwy i Tuwima . Publiczność z zaangażowaniem i zaciekawieniem kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem mistrzów i wicemistrzów konkursu. Poniżej zdjęcia osób nagrodzonych.

 

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone przez dzieci na całym świecie. Miś to przyjaciel wszystkich dzieci, powiernik ich myśli, sekretów, towarzysz zabaw, pomocnik w zasypianiu. Przyjęcie z okazji urodzin misia odbyło się w naszej szkole we wtorek 25 listopada. Były tańce, zabawy, konkursy. Liczymy, że lekcję wyrażania uczuć, radzenia sobie z emocjami zapamiętają dzieci na długo. Mamy też nadzieję, że będą szanować swoje zabawki, bo mają one za zadanie sprawić, żeby świat dzieci był piękniejszy.


Przedszkolaki i pierwszoklasiści mogli zaprezentować również portrety swoich misiów. Poniżej prezentujemy wyróżnione prace wykonane przez:

Adasia Rządkowskiego z oddziału przedszkolnego,

Oliwię Kawałek  z klasy I A

Oliwię Dudek z klasy I A;

Zuzię Pieczarkę z klasy I B oraz

Oliwię Brasewicz z klasy I B

Święto Niepodległości

Dnia 5 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego przez zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Następnie przedstawiciele klasy 5b w ciekawy sposób przypomnieli burzliwe losy naszej ojczyzny pod zaborami i dokonania bohaterów narodowych, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość. Pod przewodnictwem chóru szkolnego wszyscy zaśpiewali trzy pieśni legionowe „Marsz, marsz Polonia”, „Wojenko, wojenko”, „Legiony”. Na wielu twarzach można było dostrzec wzruszenie i dumę. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podziękowała uczniom za godne uczczenie święta – odpowiednią do jego rangi atmosferę i galowy ubiór.

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 25 rocznicę uchwalenia Konwencji
o Prawach Dziecka. Konwencja zwana też Światową Konstytucją Praw Dzieci jest najważniejszym międzynarodowym dokumentem poświęconym prawom i wolnościom dziecka. Powstała dokładnie 25 lat temu- 20 listopada 1989roku
i uznana została przez 193 państwa na świecie.
O tym ważnym wydarzeniu, przypomnieli uczniowie klasy IVa w spektaklu słowno-muzycznym – „Nasze prawa, ważna sprawa”.

Na scenie było barwnie i radośnie tak, jak w jednej z piosenek śpiewanej przez naszych młodych, ale bardzo utalentowanych artystów pt. „Kolorowe dzieci..”

Współpraca z „POGROMCAMI BAZGROŁÓW”

nowe-wc582ac59bciwe-logo-no-tlo-pol-na-pol1Nasza szkoła wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 19 w Krakowie, os.Willowe przyłączyła się do akcji organizowanej przez „Pogromców Bazgrołów” polegającej na zbiórce farb, które będą wykorzystane do pokrycia mowy nienawiści, bazgrołów, wulgaryzmów i innych bzdur, jakie wypisywane są na murach Krakowa. Chcemy zaprosić mieszkańców Nowej Huty do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę naszych osiedli.

ZBIÓRKA FARB

Jeżeli po remoncie mieszkania, domu zostały Ci napoczęte puszki farby, oddaj je Pogromcom Bazgrołów. Zgromadzone w ten sposób materiały zostaną użyte do zamalowania napisów szpecących nowohuckie ściany budynków. Farby można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 80 na portiernię od poniedziałku do czwartku w godz.9.00 – 14.00. Liczymy na Państwa zaangażowanie.
Dodatkowe informacje o akcji na www.pogromcybazgrolow.com

 

 

„Szatan z siódmej klasy” na szkolnej scenie

SDC11189

 

Dnia 19 listopada 2014 r. uczniowie klasy VI b pod opieką polonistki p. M. Machnik, zaprezentowali na szkolnej scenie efekty swojej pracy nad lekturą Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Kilka tygodni wcześniej szóstoklasiści zapytani przez nauczyciela, jaką metodą pragną pracować omawiając lekturę, wybrali projekt edukacyjny.
Po uzyskaniu zgody, młodzież z wielkim zapałem przystąpiła do realizacji swego zadania, pracując w zespołach. I tak: część uczniów przygotowała inscenizację fragmentów lektury. Szóstoklasiści pamiętali o barwnych kostiumach, scenografii oraz o efektach dźwiękowych. Zaprezentowali świat ukazany w powieści, jak również miejsce, które powstało w ich wyobraźni – Bejgołę z XXI wieku. Kolejna grupa pokazała mapy miejscowości, w których rozgrywa się akcja lektury. Jeszcze inni stworzyli foldery Biura Podróży, reklamujące atrakcje rodzinnej posiadłości państwa Gąsowskich.
Występ szóstoklasistów podobał się wszystkim zebranym. Widzowie nagrodzili „aktorów” gromkimi brawami.

Pomagamy odkrywać talenty!

12 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „I Bóg stworzył poezję…”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z kilkunastu krakowskich szkół podstawowych.

Bardzo miło nam poinformować, że decyzją jury uczeń klasy 3 B naszej szkoły – Wiktor Bularz, zajął w konkursie II miejsce! Występ Wiktora zdobył uznanie nie tylko członków jury, ale także widzów, którzy przyznali Wiktorowi Nagrodę Publiczności.


Wiktor wykazał się nie tylko znakomitą umiejętnością interpretacji recytowanych utworów, ale także wzorową dykcją i niezwykłym spokojem.

 

 

Wiktorze serdecznie Ci gratulujemy.
Wszystkich uczniów zachęcamy do poznawania piękna świata, ukrytego w poezji.

Nasze Trzecioklasistki znają wiele tajemnic Krakowa!

30 października br. uczennice klas trzecich:
Iga Szumilas (3B)
Iza Tomala (3B)
Patrycja Jastrzębska (3A)

reprezentowały szkołę w drużynowym konkursie wiedzowym „Tajemnice mojego miasta”, odnosząc bardzo duży sukces. Dziewczynki zajęły III miejsce! Wykazały się one nie tylko obszerną wiedzą dotyczącą historii, tradycji i teraźniejszości Krakowa, ale także umiejętnością współpracy i twórczą inicjatywą. Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury przy al.29 Listopada.

Serdecznie Wam dziewczynki gratulujemy i zachęcamy wszystkich do odkrywania tajemnic naszego miasta.

Zwycięstwo klasy II a w konkurencjach o bezpieczeństwie.

23 października 2014r. klasy drugie brały udział w zajęciach zorganizowanych przez krakowskie Multikino i Straż Miejską Miasta Krakowa na temat bezpiecznego poruszania się w mieście. Dzieci zdobywały punktowane sprawności w kilku konkurencjach:
– budowa „rzeczy użytecznych” dla miasta przy użyciu klocków, bibuły itp.
– teatrzyk dotyczący bezpieczeństwa,
– jak poprawnie wykonać zgłoszenie alarmowe?
– „Zebra” – Czyli jak poruszać się po ulicy?
– podstawy pierwszej pomocy,
– wyścigi w „minichodziku”.


Klasa II a zdobyła pierwsze miejsce pokonując nawet uczniów klas czwartych z krakowskich szkół.
W nagrodę dzieci otrzymały drobne upominki i obejrzały film animowany pt. „Pudłaki”

Gratulujemy !!!