Archiwum miesiąca: luty 2014

Pożegnanie karnawału

19 lutego 2014r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. W tym dniu stołówka ozdobiona balonami, serpentynami i bibułą  zmieniła się piękną salę balową. Na bal przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego  i klas I – III przebrani w pomysłowe stroje-  wcielając się w różne postacie z bajek i filmów. Przebierańcy świetnie się bawili, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Ten niezwykły bal pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Ferie zimowe

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Zima w szkole 2014”.  Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii.

Wzięło w nich udział ponad 60 uczniów z klas I-VI.

Były to dni pełne zabaw, twórczej pracy, a przede wszystkim pełne zajęć ruchowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach na krakowskich basenach. Miały również możliwość spróbowania swoich sił na profesjonalnej ściance wspinaczkowej. Dużo radości sprawiła uczniom wizyta na kręgielni oraz w Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon. Bardzo atrakcyjną formą spędzenia czasu okazały się także  zajęcia na lodowisku. W czasie ferii nie zabrakło oczywiście spacerów i różnorodnych zajęć zorganizowanych na terenie szkoły. Dzieci miały także możliwość zjedzenia domowego obiadu w naszej szkolnej stołówce.

Akcja „Zima w szkole 2014” dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Pozwoliła poznać szkołę z nieco innej strony – bo przecież szkoła to nie tylko nauka!

Lekcja przyrody na żywo OWADY

Dnia 23.01.2014r w naszej szkole odbyła się lekcja zoologii na żywo.

Podczas spotkania prowadzonego przez Panią biolog dr Annę Zubek uczniowie poznawali osobliwości świata owadów. W czasie lekcji zostały zaprezentowane okazy żywe : karaczany, chrząszcze, larwy chrząszczy, szarańcza, jak również okazy zasuszone : ćmy tropikalne, unikalna kolekcja tropikalnych motyli, ważki i inne. Uczestnicy spotkania poznali ciekawostki z życia owadów , ich cykle rozwojowe, znaczenie tych organizmów dla człowieka. Bliskość obcowania z naturą dostarczyła im wiele emocji, wpłynęła na rozwój zainteresowań przyrodniczych i kształtowanie postawy badawczej.

Lekcja zdrowia

W dniu 22.01.2014 w naszej szkole odbył się profilaktyczny spektakl teatralny dla uczniów klas 0 – 6 pt. ,,Co jest grane ?- ( i zjadane ?)” przedstawiony przez grupę teatralną YAPA. Przedstawienie poruszyło problematykę zdrowego trybu życia i odżywiania.Zabawny stwór bajkowy pytał dzieci co jest grane, że wybierają chipsy zamiast owoców czy kanapki a colę zamiast soku czy wody mineralnej ? Co jest grane ,że wolą spędzać czas w domu przed komputerem czy telewizorem ,zamiast przewietrzyć szare komórki na spacerze czy boisku ? Podczas spektaklu w zabawny i przystępny sposób ,dzieci dowiedziały się jak ważna dla ich prawidłowego rozwoju jest zdrowa dieta i aktywny styl życia.