Archiwum miesiąca: marzec 2014

Coroczne Święto Teatru

DSCN8393    13 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – ojca teatru polskiego – Wojciecha Bogusławskiego.  Zgodnie z dwudziestoletnią tradycją uczniowie złożyli kwiaty pod obeliskiem autora „ Cudu mniemanego” w parku Mogilskim i  w jadalni,  na scenie wystawili klasowe inscenizacje .
W „teatralnych zapasach”
uczestniczyli zarówno młodsi ( dzieci z oddziału przedszkolnego  oraz klas I-III),  jak i starsi uczniowie ( IV i V kl.).  Sceniczne talenty i zaangażowanie dzieci oceniało jury w składzie: p. Agata Wójcik (nauczyciel plastyki) , p. Ewelina Kozak ( nauczyciel muzyki) oraz  rodzic p.Łachman.  Wszystkie widowiska bardzo się podobały,  wszystkie dzieci  zasłużyły na gromkie brawa i  słodkości.

Po mądrze pojętej rywalizacji rozpoczęły się zajęcia plastyczne pod opieką wychowawców w klasach. Uczniowie mieli stworzyć na dużych kartonach pomysłowe plakaty – kolaże reklamujące XIX Eliminacje Teatralne w naszej szkole. Potem zeszli jeszcze raz do jadalni, by obejrzeć przygotowane przez koło teatralne przedstawienie pt. „ Harówka Heraklesa”.

Święto Teatru zakończyła pani dyrektor obietnicą kolejnego spotkania za rok , na XX już Eliminacjach Teatralnych!

Zapraszamy do galerii zdjęć :

Znamy już wyniki konkursu plastycznego OLIMPIJSKIE IMPRESJE !

13 marca br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród  konkursu plastycznego OLIMPIJSKIE IMPRESJE , realizowanego w ramach II edycji projektu edukacyjnego Słoneczna InteGRAcja.

W konkursie wzięło udział 350 uczniów klas 0 – III z krakowskich szkół.

Bardzo miło jest nam poinformować, że wśród wyróżnionych i nagrodzonych prac, są prace uczniów naszej szkoły. Oto nasi zwycięzcy:

Główna nagroda – czyli GRAND PRIX KONKURSU

Uczennice klasy 2 B:  N. Palanis, I. Tomala, N. Niciarz, M. Ziółkowska, E. Żurad za pracę „Zawsze razem”. Nagrodą jest m.in. wyjście do kina oraz Teatru Ludowego.

II miejsce w kategorii klas pierwszych

Uczniowie klasy 1 A: D. Woźniak, K. Kukla, P. Nowak, K. Gajoch, K. Stefanowska, W. Zawalonka, G. Mika za pracę „ Igrzyska przyjaźni”. Nagrodą jest wyjście do kina.

II miejsce w kategorii klas trzecich

Uczennice klasy 3 B: J. Galus, L. Wąsikowska, H. Faliszewska, G. Oleksy, K. Matusik, W. Jaskiernik za pracę „Uczciwa rywalizacja sportowa”. Nagrodą jest wyjście do kina

Wyróżnienia

Uczniowie klasy 1 A: V. Koźmiński, W. Zębala, M. Satoła, J. Pituch, W. Pająk, P. Parys za pracę „Znicz olimpijski”

Uczniowie klasy 2 B: W. Bularz, M. Plackowski, A. Lenart, K. Wójcik, J. Sułkowski za pracę „Wytrwałe treningi to sukces”

Uczniowie klasy 2 B: N. Bujak, J. Palanis, N. Michno, A. Zięba, O. Sokół zapracę „Ogień nadziei i pokoju”

Uczniowie klasy 2 B: M. Szaraniec, M. Adamus, M. Madej, E. Sarota, I. Szumilas za pracę „Sprawiedliwe zwycięstwo”

Uczniowie klasy 3 C: M. Senderski, M. Szafrański, P. Jakóbski za pracę „Pięć dyscyplin sportowych”

Uczennice klasy 3 C: A. Senderska, N. Odważny, O. Wójcik za pracę „ Sport jest wszędzie”

Nagrodzone i wyróżnione prace powstały podczas kół zainteresowań oraz zajęć edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wychowawców: p. T. Muszyńskiej – Kwiecień, p. K. Solawy, p. E. Suchanek, p. J.Ziobro.

„Dobrym Duchem” konkursu na terenie szkoły, była nasza pani pedagog Grażyna Krzyżak.

Organizatorami konkursu byli: ZSOI nr 5 w Krakowie, Stowarzyszenie Szersze Horyzonty oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Patronat honorowy nad konkursem objęli:

·        RZECZNIK PRAW DZIECKA – MAREK MICHALAK

·        PREZYDENT MIASTAKRAKOWA – JACEK MAJCHROWSKI

·        MAŁOPOLSKI KURATOR OŚWIATY – ALEKSANDER PALCZEWSKI

Uroczystość wręczania nagród połączona była z udziałem laureatów w grze przestrzennej, podczas której mieli oni okazję nie tylko dobrze się bawić, ale także pogłębić swoją wiedzę o Nowej Hucie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim małym artystom i wierzymy, że olimpijskie idee na stałe zagoszczą w murach naszej szkoły.