Coroczne Święto Teatru

DSCN8393    13 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – ojca teatru polskiego – Wojciecha Bogusławskiego.  Zgodnie z dwudziestoletnią tradycją uczniowie złożyli kwiaty pod obeliskiem autora „ Cudu mniemanego” w parku Mogilskim i  w jadalni,  na scenie wystawili klasowe inscenizacje .
W „teatralnych zapasach”
uczestniczyli zarówno młodsi ( dzieci z oddziału przedszkolnego  oraz klas I-III),  jak i starsi uczniowie ( IV i V kl.).  Sceniczne talenty i zaangażowanie dzieci oceniało jury w składzie: p. Agata Wójcik (nauczyciel plastyki) , p. Ewelina Kozak ( nauczyciel muzyki) oraz  rodzic p.Łachman.  Wszystkie widowiska bardzo się podobały,  wszystkie dzieci  zasłużyły na gromkie brawa i  słodkości.

Po mądrze pojętej rywalizacji rozpoczęły się zajęcia plastyczne pod opieką wychowawców w klasach. Uczniowie mieli stworzyć na dużych kartonach pomysłowe plakaty – kolaże reklamujące XIX Eliminacje Teatralne w naszej szkole. Potem zeszli jeszcze raz do jadalni, by obejrzeć przygotowane przez koło teatralne przedstawienie pt. „ Harówka Heraklesa”.

Święto Teatru zakończyła pani dyrektor obietnicą kolejnego spotkania za rok , na XX już Eliminacjach Teatralnych!

Zapraszamy do galerii zdjęć :