Okiem Ucznia

Sukces trzecioklasistów w zawodach pływackich

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów w konkursie międzyszkolnym.

W minionym tygodniu odbyły się zawody pływackie dla uczniów klas trzecich organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy.

Serdecznie gratulujemy Magdzie i Tymoteuszowi z klasy 3B.

Magda zajęła III miejsce w stylu grzbietowym, a Tymek III miejsce w stylu klasycznym.

BRAWO!

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

Sukces uczennicy klasy II w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE” – „Bądźmy wrażliwi”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2b-Weronika Anacik zajęła drugie miejsce
w konkursie plastycznym „(prze)MOC W RODZINIE”, którego organizatorem jest Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 i Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa.

Weronika samodzielnie wykonała piękną pracę, którą doceniło nie tylko profesjonalne jury, ale również internauci oddający na nią licznie swoje głosy.

Nagrodę dziewczynce wręczyli Prezydent Miasta Krakowa Pan prof. Jacek Majchrowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Dzielnicy XVIII Panem Stanisławem Morycem podczas imprezy plenerowej z okazji Dni Nowej Huty.

 

Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Festyn sportowy dla przedszkolaków

6 czerwca br. w naszej szkole gościliśmy dzieci z najstarszych grup wiekowych z pobliskich przedszkoli nr 46, 88, 94 i 104.

Przedszkolaki wzięły udział we wspólnej integrującej zabawie sportowej zorganizowanej
na boisku szkolnym. Miały okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną i wiedzą dotyczącą dyscyplin sportowych. W obu testach wypadły celująco!

Największą i najbardziej emocjonującą atrakcją było przeciąganie liny. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem wykonywali to zadanie. Cieszyli się, że mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z innych przedszkoli.

Radosnej zabawie sprzyjała piękna pogoda i dobry nastrój wszystkich uczestników.

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek – 22 maja – odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tym razem dzieci stanęły przed wielkim wyzwaniem – musiały zdjąć zaklęcie rzucone przez złego czarodzieja na baśniową krainę. Aby można było osiągnąć sukces, należało wykonać szereg zadań prowadzących do tego celu. Między innymi Dzieci musiały: odnaleźć ukryte przez złego czarodzieja baśniowe przedmioty, wziąć udział w baśniowym kole fortuny, zatańczyć taniec Pszczółki Mai oraz taniec w rytm angielskiej piosenki o groźnym lwie. Kolejnym poleceniem skierowanym do dzielnych Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu prezentowanej przez naszych uczniów baśni oraz wskazanie fragmentów, które są niezgodne z prawdą. Odważni Goście z łatwością uporali się ze wszystkimi problemami i dzięki nim w baśniowej krainie zapanował ład i prządek.

Po wyczerpujących zadaniach, przyszedł czas na poczęstunek i podsumowanie.  Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom, które systematycznie uczęszczały  na zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką” i wręczyła nagrody.

 Wszyscy życzyli sobie radosnych i udanych wakacji.

Cieszymy się, że dzielne Przedszkolaki już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach jako uczniowie naszej szkoły.

Do zobaczenia!

Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień:

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Bardzo miło nam Państwa poinformować, że nasi uczniowie  odnieśli kolejne sukcesy w prestiżowym konkursie, jakim jest  Matematyczny Kangur.

W tym roku w regionie krakowskim do konkursu przystąpiło ponad 26 tysięcy uczestników. Zmagali się oni z zadaniami, o bardzo wysokim stopniu trudności.

 Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujący laury:

Oliwia Batko – wynik bardzo dobry w kategorii Maluch

Nadia Wielgus – wyróżnienie w kategorii Maluch

Kamil Juraszczyk – wyróżnienie w kategorii Maluch

Iga Szumilas – wyróżnienie w kategorii Beniamin

Szymon Sadowski – wyróżnienie w kategorii Kadet

 

Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy!

Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

 Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !

 

Z wizytą w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów

Uczniowie klasy II b w tym roku szkolnym uczestniczą w projekcie Akademia Młodego Krakowianina. 8 maja zwiedzili Ekospalarnię. Do tego zakładu trafiają zmieszane odpady komunalne- z których wyodrębniono surowce wtórne. Dzieci mogły zapoznać się z procesem technologicznym zakładu: produkcją energii elektrycznej i cieplnej oraz aspektami ochrony środowiska.

Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  W czwartek 27 kwietnia uczniowie starszej grupy wiekowej spotkali się na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z programu przygotowanego przez klasy 4a i 4b zebrani dowiedzieli się z czyjej inicjatywy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia.   Uczniowie recytowali teksty opowiadające o trudnej sytuacji gospodarczo – politycznej Polski w drugiej połowie XVIII wieku i nadziejach Polaków, które  wiązały się ze zmianami wprowadzanymi przez konstytucję. Opowiadali czym dla naszych przodków była wolność, naród, ojczyzna, i co te pojęcia znaczą dla nas dzisiaj. W wykonaniu klas czwartych radośnie zabrzmiały piosenki „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Na zakończenie spotkania wszyscy  widzowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień do  aktywnego uczestnictwa w obchodach tego święta organizowanych w naszym mieście.

 

Mistrzowie ortografii

Zbliża się koniec roku szkolnego. Ostatnie tygodnie nauki to czas, w  którym nasi uczniowie przystępują do wielu konkursów zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych. Jednym z takich konkursów był konkurs ortograficzny.

Mistrzami Ortografii Trzecioklasistów Szkoły Podstawowej nr 80okazali się:

Tymoteusz Pietras z klasy 3B oraz Lena Kuśmierczyk z klasy 3A.

Lena i Tymek godnie reprezentowali naszą szkołę w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III „Ortofanek 2018”.

Bardzo miło nam poinformować, iż Tymoteusz zajął w tym konkursie III miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

Spotkanie z aktorką

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie dbamy o rozwój edukacji teatralnej. To właśnie wtedy organizujemy spotkania z aktorami, warsztaty teatralne i Szkolne Eliminacje Teatralne.

W tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z aktorką, a zarazem absolwentką naszej szkoły – panią Małgorzatą Heretyk.

Pani Małgorzata opowiadała o codziennej pracy aktora. Przekazała naszym uczniom niezwykle cenne przesłanie, mówiąc o tym, że warto mieć marzenia i nigdy nie należy się poddawać. Podczas spotkania był czas na pytania, autografy, wspólne zdjęcia i spacer po szkole.

W pracowni krawieckiej

Ostatnio w naszej sali powstała pracownia krawiecka,  w której pod okiem pani oraz mamy Oliwki samodzielnie szyliśmy  przytulanki.

Na początku zajęć rysowaliśmy na materiale wzór, a następnie wycinaliśmy go. Chwilę później niezwykle sprawnie przyszyliśmy naszym maskotkom oczy, czyli guziki. Potem było znacznie trudniej, bo musieliśmy zszyć dwa skrawki materiału. Panie bardzo nam przy tym zadaniu pomagały. Na koniec wypchaliśmy pluszaczki specjalnym wypychaczem i usiedliśmy w kręgu, aby zaprezentować je kolegom. Przytulanki wyszły pięknie.

Lekcja techniki bardzo się nam podobała.

- autor: Małgosia Chojnacka 3B –

Gratulujemy !

19 kwietnia br. uczniowie klas trzecich – Karol Zdebski, Julia Nowakowska i Nadia Wielgus reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolny Konkursie Recytatorskim „Mruczący przyjaciel”. W konkursie udział wzięło 25 uczestników. Bardzo miło nam poinformować, że jury doceniło talent  Nadii Wielgus z klasy 3B i przyznało naszej małej artystce wyróżnienie.

Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnych konkursach.