Okiem Ucznia

Karnawałowe szaleństwo

W dniu 8 lutego w naszej szkole królowała muzyka i taniec. W godzinach popołudniowych odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, a nieco później dyskoteka dla uczniów klas 4-7.

W sali udekorowanej balonami i serpentynami pojawiły się najpierw młodsze dzieci, które wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, a inni budzili podziw i zachwycali pomysłowością.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane, kolorowe odblaskowe bransoletki czy też sztuczny dym. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Nieco później na parkiet wkroczyli uczniowie starszych klas, którzy przy dźwiękach muzyki oddali się tanecznemu szaleństwu. Podczas zabaw rozprowadzono również „pocztę walentynkową” – co przysporzyło zebranym sporo emocji.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom,

którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Wielkie podziękowania należą się uczniom i uczennicom klasy 7a,

którzy w pełni odpowiedzialnie i profesjonalnie pomogli w przygotowaniu

oraz poprowadzeniu balu dla młodszych dzieci.

A szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Marcina Szczupackiego,

który po raz kolejny udowodnił, iż jest najlepszym i niezastąpionym DJ-em !

Dziękujemy serdecznie za wspólną zabawę !

Żywa lekcja historii

W środę 7 lutego 2018r. uczniowie klas 4 – 7 brali aktywny udział w żywej lekcji historii. Tematem byli polscy i szwedzcy żołnierze oraz ich uzbrojenie w XVII wieku.
Uczniowie mierzyli zbroje muszkietera, pikiniera i husarza, z zainteresowaniem słuchali opowieści prowadzącego o bitwach toczonych w tamtych czasach.

Czas podsumowań

Ostatni tydzień przed oczekiwanymi przez wszystkich uczniów feriami, to w naszej szkole czas podsumowań.

7 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas I – III, a 8 lutego  klas IV – VII z panią dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień.

Podczas spotkań pani dyrektor wręczyła Dyplomy Uznania uczniom, którzy w I półroczu uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyższą oraz wzorowe zachowanie.

Dyplomy Uznania otrzymali:

 

Zuzanna Bielenin 4a

Katarzyna Żołna 4a

Sandra Wiatrak 5b

Weronika Zębala 5b

Aleksandra Bania 6b

Emil Sarota 6b

Natalia Palanis 6b

Julia Krzyżak 7a

Dominika Ludwig 7a

Katarzyna Chwastek 7b

Kamila Szymańska 7b

Szymon Sadowski 7c

Kamil Wojas 7c

Michał Szafrański 7c

Mikołaj Senderski 7c

Paweł Jakóbski 7c

Podczas spotkania pani dyrektor wręczyła także dyplomy i nagrody uczniom, którzy  osiągnęli sukcesy w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych.

 

Serdecznie Wam gratulujemy.

Życzymy udanego wypoczynku i zachęcamy do wytrwałej pracy w II półroczu.

Zachęcamy do udziału w akcji

Zachęcamy do udziału w akcji

„Always jak dziewczyna”

Zachęcamy do głosowania na NASZE SZCZYPIORNISTKI, które biorą udział w konkursie „Always jak dziewczyna”.
Mogą wygrać 4 tys. zł na sprzęt sportowy. Głosować można codziennie do 14 marca 2018r.

1 głos = 1 punkt.

Natomiast za zrobienie zakupów w Tesco i zeskanowanie paragonu, na którym znajdą się 2 produkty: dowolny firmy Always oraz drugi produkt dowolnie wybrany spośród marek: Gillette Venus, Pantene, Oral-B, Blend-a-med., można dać Dziewczętom aż 50 punktów.

                                                   Jeden paragon = 50 punktów

                     Zachęcamy do głosowania codziennie:

https://www.alwaysjakdziewczyna.pl/category/malopolskie/

 

Szkoła Podstawowa nr 80 ręczna2

 

Wyniki konkursu „Alfik humanistyczny”

 

W grudniu na terenie naszej szkoły został przeprowadzony konkurs Alfik humanistyczny”. Celem tego ogólnopolskiego konkursu  jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Udział w tym  konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. 

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.

Z przyjemnością  podajemy wyniki konkursu:

DYPLOM LAUREATA otrzymuje IGA SZUMLAS

uzyskała 96,67 % punktów możliwych do uzyskania i zajęła I miejsce w województwie małopolskim

i 14 miejsce w Polsce.

 

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje:

Paweł Jakóbski,

Tymoteusz Pietras

Emil Sarota

Michał Szafrański

Tymoteusz Trojanowski

Dyplom uznania za uzyskanie  dobrego wyniku otrzymuje:

Weronika Anacik

Olwia Batko,

Wiktor Jaślar

Dominika Ludwig,

Justyna Pawlina,

Szymon Sadowski

Dyplom Uznania za najlepszy wynik w klasach piątych otrzymuje : Martyna Malinowska

                                                   G R A T U L U J E M Y !

Matematyczne sukcesy uczniów.

alfik mat

Poznaliśmy wyniki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że dwie osoby: Weronika Zębala z klasy 5a oraz Szymon Sadowski z klasy 7c,  otrzymali dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Weronika zajęła 17 miejsce w województwie, a Szymon 59. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach! Szczególnie trzymamy kciuki za Szymona, który za klika dni będzie zmagał się z zadaniami w etapie rejonowym Małopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. 

Dyplom   Szymona  kl. 7c                                   Dyplom  Weroniki kl.5a

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

    We wtorek 16 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Tym razem spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.
            W pierwszej części, stosownie do zimowej aury, dzieci układały puzzle z bałwankiem, poszukiwały w labiryncie drogi prowadzącej do sanek oraz uczyły się wycinać śnieżynki.
Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły również w emocjonujących sportowych wyścigach. W przerwie czekała na Przedszkolaków słodka niespodzianka – rurki z kremem przygotowane przez nasze Panie Sprzątające. Były pyszne! Można było dostać drugą porcję!W drugiej części zajęć dzieci zostały zaproszone na wystawę zwierząt hodowanych przez uczniów naszej szkoły. Po wysłuchaniu ciekawostek o ich pielęgnacji, była okazja do indywidualnych obserwacji i głaskania wybranego pupila.

            Mamy nadzieję, że czas spędzony w „80-tce” był  okazją do dobrej zabawy i każdy znalazł dla siebie coś interesującego. 

KSIĄŻKA JEST NAJLEPSZYM TWOIM PRZYJACIELEM!

„Książka jest najlepszym twoim przyjacielem” – mogli się o tym przekonać uczniowie klas czwartych, piątych oraz siódmych, którzy 9 stycznia 2018 r. zgromadzili się w stołówce szkolnej, by oglądnąć efekty pracy szóstoklasistów z lekturą „W pustyni i w puszczy”  Henryka Sienkiewicza.

Przedstawiciele klas szóstych wcielili się w głównych bohaterów powieści, Stasia i Nel, ukazując ich najciekawsze przygody. Przedstawili również zwyczaje afrykańskiej wioski, w tym taniec murzyński. Zaproponowali wspólne spędzanie wolnego czasu z grą planszową, którą zatytułowali „Śladami Stasia i Nel”. Dzięki prezentacji multimedialnej poszerzyli wiedzę zgromadzonych uczniów, dotyczącą egzotyki Czarnego Lądu.

Występ podobał się wszystkim i został nagrodzony brawami.

„ Mistrz recytacji i humoru”

12 stycznia uczniowie klasy pierwszej, klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „ Mistrz recytacji i humoru”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Bardzo odważnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestnicy konkursu prezentowali swoje wiersze . Opanowali bardzo długie utwory , przygotowali rekwizyty i stroje. Ciekawą interpretacją oczarowywali publiczność i jury. Dużą popularnością cieszyły się utwory : Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej . Publiczność z zaangażowaniem i zaciekawieniem kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Występy uwieczniliśmy na zdjęciach.

Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem mistrzów i wicemistrzów konkursu, którzy zaprezentują naszą szkołę podczas Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego w Nowohuckim Centrum Kultury.

Oto szkolni laureaci:

I miejsce :

Julia  Nowakowska  kl. 3c

 

II miejsce :

Kornelia  Kowal  kl. 2b

 

III miejsce :

Nadia  Wielgus  kl. 3b

Nadia  Michałowska  kl. 2a

 

WYRÓŻNIENIA

 Artur   Mrozik kl. 1a

Szymon Tatar  kl. 3a

Antonets  Mykyta

 

GRATULACJE !!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku Samorząd Uczniowski przystąpił do udziału w zbiórce funduszy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wspólnie zebraliśmy 276 zł 74 gr, które zostały przekazane do sztabu WOŚP znajdującego się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Uczniowie chętnie wrzucali pieniążki do magicznej kolorowej puszki. W zamian otrzymywali serduszko wdzięczności.

W tym roku podczas 26 finału zbierane są pieniądze, które pomogą we wsparciu oddziałów neonatologicznych szpitali czyli ratowanie, diagnozę i transport dzieci, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za datki

na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał akcji „Góra Grosza”

Po raz XVIII nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną, np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Zbierane są głównie drobne monety.

11 stycznia w stołówce szkolnej zorganizowany został finał tek akcji od wielu lat prowadzonej przez p. Beatę Smoleń – Goc i p. Grażynę Krzyżak. Zgromadzili się w niej  przedstawiciele: wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VII oraz p. M. Warchoł opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu i pani Jadwiga Jopek.

W tym roku zebraliśmy 852, 43 zł (więcej niż w roku ubiegłym).

Klasa Kwota Ilość monet groszowych
I A 42,26 1794
II A 33, 90 295
II B 127,67 1346
III A 30,64 854
III B 112,60 1921
III C 62,82 1246
IV A 38,22 520
IV B 35,54 844
V A 129,44 1542
V B 20,32 324
VI A 21,58 326
VI B 86,27 1554
VII A 44,86 340
VII B 37,79 925
VII C 15,22 85
Szkolne Koło Wolontariatu 11,20 264
  1. J. Jopek
2,10 21

 

Najwięcej monet jednogroszowych zebrali uczniowie klasy III b , bo aż  1921 .  Największą kwotę zebrała klasa V a, która przekazała na akcję 129, 44 zł. Ne został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze nakrycie głowy lub maskę. Prosimy wszystkich uczniów o obejrzenie zdjęć w zamieszczonej poniżej galerii i oddanie głosu na jedną z dekoracji (Wasze głosy zbierać będzie pani Jadzia).

 

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do zbiórki.

Dzięki Wam, nasza Góra Grosza była największa!

KOLOROWE DNI Z 80 – CZERWONY

jablko

16 stycznia (wtorek) ogłaszamy     czerwono – bordowym

dniem w szkole!

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli
do ubrania czegoś w  kolorze czerwonym lub bordowym w tym dniu.

serduszko

UWAGA!!

Zdjęcie najbardziej czerwono – bordowej klasy trafi na stronę internetową szkoły!

PLAKAT

Kolęda Misyjna

7 stycznia 2018 r. grupa uczniów należąca do Kółka Misyjnego udała się z Kolędą Misyjną do rodzin mieszkających na terenie parafii św. Bartłomieja Ap. w Krakowie –Mogile.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.

 

Dekorowanie Pierniczków

19 grudnia uczniowie z klas 4 – 7 wzięli udział w Akcji Dekorowania Pierniczków. Wcześniej chętni uczniowie własnoręcznie lub z pomocą rodziców przygotowali domowe pierniczki, które potem wspólnie dekorowaliśmy.

Świąteczna atmosfera panowała w szkole przez cały tydzień, a w sali, w której dekorowaliśmy ciasteczka unosił się cudowny aromat świątecznych przypraw. Udało nam się udekorować wspólnie 480 pierniczków, które potem zostały zapakowane i dostarczone dla wszystkich klas na świąteczne spotkania w piątek.

Akcja Dekorowania Pierniczków okazała się świetnym sposobem na integrację uczniów
oraz wprowadziła nas wszystkich 
w świąteczny nastrój!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie produktów do dekoracji ciasteczek.

Koła Wolontariatu w Hospicjum św. Łazarza

19 grudnia przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili chorych w Hospicjum św. Łazarza.Złożyli życzenia świąteczne i podarowali 65 aniołków .Ilość podarunków nawiązuje do obchodów 65lecia naszej szkoły, które przypada
w tym roku szkolnym.