Home » Nasza szkoła » Świetlica » aktualności 2018/2019

aktualności 2018/2019

Świetlicowe  Andrzejki
Zgodnie z tradycją 29 listopada w wigilię imienin Andrzeja, odbyła się w naszej świetlicy zabawa.   Dzieci dowiedziały się o dawnych zwyczajach  i obrzędach ludowych, związanych z tym świętem.  Podczas imprezy panował magiczny nastrój, gdzie oprócz dobrej zabawy i tańców przy muzyce,  wróżyliśmy sobie : rzucając na szczęście ,,groszem” do wody; sprawdzając ,który but wyjdzie pierwszy   za próg; poznając dobre rady  i przestrogi na przyszłość.
,,Andrzejki „były pełne radości, swobody i licznych niespodzianek.
 
Konkurs plastyczny: „Mój przyjaciel miś” – rozstrzygnięty!
W listopadzie 60 dzieci kl.I-III wzięło udział w świetlicowym konkursie plastycznym:”Mój przyjaciel miś”.
Celem konkursu było rozwijanie ekspresji twórczej i zdolności plastycznych oraz kształtowanie umiejętności
wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, które wykonały wiele pięknych, barwnych prac. 
Nagrodzone dzieci to: I miejsce - Lena Bytomska kl.Ia, Michał Dominek kl.Ia, Gabrysia Kaczmarek kl.Ia,
Kasia Szul kl.Ia, Maja Walczak kl.IIIb;
II miejsce - Cezary Babraj kl.Ib, Hania Bielenin kl.Ia, Sebastian Kawałek kl.Ia, Ewa Partyka kl.Ib, Maja Lemańska kl.IIIb;
oraz wyróżnienia w liczbie -14 dzieci.
Wszystkim gratulujemy!

  Misie małe i duże.   

 Zabawa integracyjna w świetlicy szkolnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia ,zgromadziła  liczną grupę dzieci z klas I-||| wraz ze swoimi ulubionymi  pluszakami. Dzieci poznały historię misia Teddy’s Bear sprzed 116 lat, brały udział w licznych zabawach oraz degustacji przysmaku niedźwiedzi. We wszystkich działaniach królowały misie małe i duże –    najsympatyczniejsze maskotki, przyjaciele dzieci i niezastąpione przytulanki.
 

 

6291b0d9-5a4d-41d3-8f54-c6e04b9bec65

OWOCOWO – WARZYWNE WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI.

25 października w świetlicy odbyło się bardzo ciekawe i pożyteczne dla naszego zdrowia wydarzenie – „Święto warzyw i owoców”. Miało ono na celu promocję i kształtowanie właściwych postaw żywieniowych wśród dzieci, a także zachęcenie ich do częstego spożywania warzyw i owoców. Dzieci kl.I-IV entuzjastycznie uczestniczyły w licznych zabawach, odgadywały zagadki, śpiewały piosenki. Pięknie przyozdobione talerze oraz unoszący się kusząco zapach owocowo – warzywny w sali sprawiły, że dzieci z niecierpliwością czekały na moment, w który będą mogły przystąpić do degustacji.