Spotkanie z leśnikiem

22 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Uczniowie klasy Va oraz Vc wzięli udział w zajęciach, które poprowadziła pani Joanna Janik, specjalista SL ds. edukacji i turystycznego udostępniania lasów. Te niezwykłe warsztaty to nagroda za projekt „Dziwne drzewa”, który piątoklasiści realizowali na lekcjach języka polskiego.

Podczas zajęć młodzi poszukiwacze grzybów, lisów i tajemnicy zapoznali się ze specyfiką zawodu leśnika, wzięli udział w eksperymencie z szyszką, tworzyli „drewniane” bajki oraz dyskutowali o funkcjach lasu. Każdy uczestnik projektowego przedsięwzięcia otrzymał wspaniały upominek: książkę, piórnik, kredki, ekologiczną torbę.