Archiwum dnia: 16/01/2020

Finał międzyszkolnego konkursu „Nasza dzielnica wciąż nowa i kolorowa”

Dnia 16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „NASZA DZIELNICA WCIĄŻ NOWA I KOLOROWA”.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej, obrazującej współczesne oblicze Nowej Huty.

Do konkursu zgłoszono 21 prac.

Jury postanowiło nagrodzić uczestników, przyznając:

I miejsce – Zofii Łapajerskiej  –  Szkoła Podstawowa  nr 91

II miejsce – Katarzynie Malcher – Szkoła Podstawowa nr 86

III miejsce – Natalii Niciarz oraz Izabelli Tomali – Szkoła Podstawowa nr 80

Oceniając, brano pod uwagę:

Oryginalność ujęcia tematu,

Estetykę, przejrzystość i czytelność prezentacji,

Samodzielność wykonania.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, uczestnicy obejrzeli fragmenty archiwalnej kroniki filmowej, przedstawiającej narodziny Nowej Huty. Mieli możliwość porównania obrazów naszej dzielnicy z początków jej istnienia z obecnym wizerunkiem, ukazanym w pracach nadesłanych na konkurs.

Liczymy, że z upływem każdego roku Nowa Huta będzie coraz bardziej „nowa i kolorowa”.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wspólne kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w naszych domach już od ponad 500 lat.

15 i 16 stycznia uczniowie klas pierwszych zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki dzieciom z przedszkoli.

Mamy nadzieję, że wstęp na długo pozostanie w pamięci widzów i pozwoli zatrzymać magię świąt…