PIERWSZY MIESIĄC NAUKI ZA NAMI ! UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH JUŻ PONAD MIESIĄC UCZĄ SIĘ, PRACUJĄ ORAZ BAWIĄ W NASZEJ SZKOLE !

Właśnie minął pierwszy miesiąc, spotkania Pierwszoklasistów ze szkołą. W tym czasie wydarzyło się tak wiele… Zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć.
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się uroczystość Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. Pani dyrektor Tatiana Muszyńska-Kwiecień oraz pani wicedyrektor Katarzyna Solawa przyjęły do grona społeczności uczniowskiej uczniów klas 1a, 1b i 1c.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i wielkim zapałem zaangażowali się w  swoją szkolną przygodę.
Oprócz pracy lekcyjnej – Pierwszoklasiści zdążyli się już zapoznać z funkcjonowaniem szkoły, a także zaangażować  w wiele zajęć pozalekcyjnych.
Uczniowie klas pierwszych bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach tanecznych, kołach plastycznych, zajęciach szachowych.  Uczestniczą  w  zajęciach koła teatralno-filmowego      (doskonalącego znajomość języka angielskiego) oraz innych organizowanych na terenie szkoły ( np. w zajęciach karate). Grają na kortach KSOS – ucząc się podstaw gry w tenisa oraz w ramach zajęć świetlicowych – biorą udział w zajęciach na basenie doskonaląc technikę pływania.
Pierwszoklasiści wybrali się na pierwszą całodzienną wycieczkę do Zagrody Ekologicznej „Pszczółki” w Niezwojowicach, gdzie bardzo pracowicie spędzili dzień – ucząc się i jednocześnie świetnie bawiąc.
W klasach pierwszych odbyły się już pierwsze imprezy klasowe. 30 września – obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy  znakomicie się bawili.
Uczniowie wzięli już udział w jesiennych  konkursach plastycznych organizowanych przez nauczycieli uczących w klasach 1-3 oraz przez świetlicę szkolną.
Mamy nadzieję , że Pierwszoklasiści w kolejnych miesiącach będą nadal działać aktywnie, a szkoła będzie zaskakiwać ich radośnie i pozytywnie!