Home » wydarzenia » Jasełka

Jasełka

20.12.2019r. w naszej szkole panowała niezwykle świąteczna atmosfera. Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się przy wigilijnym stole.

Uczniowie klasy 5 b, pod kierunkiem s. Rity przygotowali dla wszystkich Jasełka, a klasa 4 b śpiew.
Tegoroczne Jasełka ukazały Boga Ojca, który pragnąc być blisko każdego człowieka, posyła na świat Jezusa. Wcześniej jednak do Nazaretu, do Maryi przychodzi Archanioł Gabriel z propozycją, aby Maryja, została Matką Jezusa. Ona wsłuchana w głos Boży, zgadza się na propozycję zostania Matką Odkupiciela. Następnie Archanioł przybywa do świętego Józefa, męża Maryi i przekazuje, aby nie bał się przyjąć Maryi do siebie. Święty Józef przyjmuje więc pod swą opiekę Maryję. Razem udają się do Betlejem, gdzie w stajni rodzi się Jezus. Pasterze, którzy o tym wydarzeniu dowiedzieli się od Aniołów, zachęcali każdego z nas do pochylenia się nad małym Jezusem i okazania Mu miłości. Na koniec jeden z Aniołów życzył wszystkim Bożego błogosławieństwa i dobrych, rodzinnych Świąt.