Home » wydarzenia » Spektakl profilaktyczny „Smartfon”

Spektakl profilaktyczny „Smartfon”

Dnia 10 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2c i 3a wybrali się do Teatru Ludowego na spektakl przygotowany przez Krakowskich Strażników Miejskich. Inicjatywa była elementem akcji „Bezpieczny Kraków”, a motywem przewodnim widowiska było bezpieczeństwo w internecie. Spektakl pt. „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora” przedstawiał historię ucznia szkoły podstawowej – Adasia, który nieumiejętnie korzystał ze smartfona, narażając się przy tym na niebezpieczne intrygi Sevirusa i Cyberbestiora. Na szczęście nad chłopcem czuwał dobry Czarodziej i jego pomocnik Smok Barbakus, którzy zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie czyha na chłopca, postanowili wezwać na pomoc bohaterskich Strażników Interentu. Dzięki Strażnikom chłopiec zrozumiał, że internet oprócz wielu dobrodziejstw niesie ze sobą różnorakie zagrożenia. Poznał także podstawowe zasady poruszania się w wirtualnej rzeczywistości.

Niezwykle ciekawa forma przekazu oraz imponująca gra aktorska Strażników Miejskich zachwyciły widzów. Pozwoliły na to, by uczniowie mogli utożsamić się z postacią głównego bohatera i wraz nim poznać zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Sroce z Krakowskiej Straży Miejskiej, która ściśle współpracuje z naszą szkołą za zaproszenie naszych uczniów na spektakl.