Home » wydarzenia » Projekt „W pustyni i w puszczy”

Projekt „W pustyni i w puszczy”

     Dnia 22 XI ( piątek) uczniowie klasy 6a zaprezentowali  rówieśnikom z klas V i VI projekt pt.”W pustyni i w puszczy – warto przeczytać!” Ideą spotkania było zachęcenie nastolatków do lektury Henryka Sienkiewicza. Szóstoklasiści pod opieką polonistki p.A. Biernackiej przedstawili efekty pracy z książką, która na pierwszy rzut oka może młodego człowieka przerazić ilością stron i rozdziałów! Jednak  po zapoznaniu się z jej ciekawą treścią i niezwykłymi bohatera, a przede wszystkim zdarzeniami , które rozgrywają się pod gorącym słońcem Afryki, może stać się źródłem inspiracji. Tak właśnie się stało w przypadku klasy 6a! Dzieci podzielone na grupy zajęły się różnymi aspektami powieści. Jednych zainteresowała geneza dzieła, innych  główne postaci, kolejne zespoły zafascynował Czarny Ląd ze swoją egzotyką. Stąd w projekcie obecność Stasia i Nel ( wcielili się w nich Bartek Kaczmarek i Ania Szymańska) oraz autora Henryka Sienkiewicza ( w skórę noblisty wszedł Maciej Wojtoń) a także multimedialne pokazy  o faunie i florze Afryki oraz niespotykanych w Europie zjawiskach natury. Oczywiście w szkole z teatralnymi tradycjami nie mogło zabraknąć fragmentu teatralnej inscenizacji. Zaproszeni do sali 23 piąto i szóstoklasiści ujrzeli  Stasia ( w tej roli  Konrad Niciarz) otrzymującego od rannego Szwajcara Lindego( Michał Pielak) chininę oraz  usłyszeli koncert na instrumenty stworzone przez uczniów ( Bartka Kaczmarka i jego siostrę Gabrysię oraz Sebastiana Ziółkowskiego). Ujrzeli tez wodza wioski Wa-himów ( z powodzeniem metamorfozę przeszedł Kacper Lubera , który wystąpił w wykonanym przez siebie kostiumie).

      Na zakończenie  warto dodać ,że na czas projektu sala teatralna ( nr 23 ) zmieniła się w fragment afrykańskiej puszczy, na  tablicach można było obejrzeć pomysłowe kolaże stworzone przez uczniów 6a.