Archiwum miesiąca: grudzień 2018

Pierniczki na święta

Dekorowanie pierniczków po raz drugi!

Akcja Dekorowania Pierniczków okazała się świetnym sposobem na integrację uczniów
oraz wprowadziła nas wszystkich  w świąteczny nastrój!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie produktów do dekoracji ciasteczek.

pierniki1           pierniki2

Złotówka dla Brazylii – konkurs na najgrubszego Mikołaja

12 grudnia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został KONKURS NA NAJGRUBSZEGO MIKOŁAJA. W ruch poszły poduchy, koce, dmuchane piłki… Brzuchy naszych milusińskich rosły na potęgę !!! Prawdziwym wyzwaniem dla uczestników było osiągnięcie w pasie 225 cm i  przy zachowaniu równowagi wykonanie pięciu przysiadów. Udało się to uczennicy klasy VI A – Gabrysi, która zwyciężyła w konkursie w kategorii  klas starszych i Dawidowi z kl. IA , który choć szczuplejszy (150 cm) wygrał wśród uczniów klas młodszych.

18 -stu uśmiechniętych Mikołajów godnie zaprezentowało się publiczności zgromadzonej w sali gimnastycznej.  Wszyscy spisali się na medal i wprawili nas w dobre humory.

W tym dniu włączyliśmy się również w zbiórkę pieniędzy na przedszkole w Brazylii, w którym pracuje s. Natana. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej nasze mikołajki zebrały ponad 360 złotych.

Wszystkim Uczniom i Wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie w akcję i już gorąco zapraszamy do styczniowego konkursu -„Postać z bajki”.

Wtorek z 80-tką

9 grudnia 2018 r.  obyły się kolejne zajęcia – dla dzieci z przedszkoli –  prowadzone w naszej szkole w ramach projektu „Wtorki   z 80-tką”. Organizacją tego spotkania zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej (p. E. Suchanek, p. K. Satro, p. I. Król- Mazur, p. B.Smoleń- Goc, p. J. Ziobro),  pedagog szkolny (p. G. Krzyżak) oraz nauczycielka j.angielskiego w klasach I – III (p. M. Kucha). W tym dniu przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach technicznych w czasie których – z przygotowanych wcześniej materiałów -wykonywały bożonarodzeniowy wieniec na drzwi.

Po krótkiej przerwie dzieci z ogromnych zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach ruchowych.

Rodzice mogli ten czas przeznaczyć na odpoczynek w zaaranżowanej w jednej z sal kawiarence. Chętnie jednak uczestniczyli razem ze swoimi pociechami w proponowanych przez nauczycieli formach aktywności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Międzynarodowe Święto Wolontariuszy

5 grudnia przypada Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – osób, które niosą bezinteresowną pomoc oraz wspierają różnego rodzaju   inicjatywy i organizacje.
     W tym roku wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszenia na I Galę Wolontariatu Sportowego, organizowaną przez Zarząd  Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Odbyła się ona w Hali  Sportowej „Wisły”.
     W uroczystości uczestniczyło ponad 60 Szkolnych Kół  Wolontariatu z Małopolski. SP 80 znalazła się w gronie 12 szkół wyróżnionych i nagrodzonych.
     Z rąk Dyrektora ZIS – Pana Krzysztofa Kowala oraz Wiceprezydenta Krakowa – Pani Anny Korfel – Jasińskiej,  otrzymaliśmy dyplomy, gadżety, podziękowania dla wolontariuszy i wyróżnienie dla naszej szkoły za wyjątkowe  zaangażowanie podczas imprez sportowych organizowanych   w Krakowie.